Abacot Ranger Ördeği Özellikleri

Abacot Ranger ördeği, esas olarak yumurta ve et üretimi için geliştirilmiş faydalı bir cinstir. Abacot Ranger ördeği Hafif bir ördek ırkı olarak sınıflandırılır ve Hooded Ranger ve Streicherente olarak da bilinir .

Cins, Colchester, Essex, Birleşik Krallık yakınlarındaki Friday Wood’dan Oscar Gray tarafından geliştirildi. İlk olarak 1917 ile 1923 yılları arasında beyaz bir Indian Runner erkek ejderi ile Khaki Campbell ördeklerinden elde edilen beyaz sporların melezlenmesiyle yaratılmıştır. Abacot Ranger adı , Bay Gray’in evi olan Abbott’s Cottages’tan türetilmiştir .

Başlangıçta Abacot Ranger ördeği, 1920’lere kadar Birleşik Krallık’ta et ve yumurta üretimi için popüler bir cinsti. Ama yakında orada soyu tükendi. Şans eseri, cins Almanya’da çok başarılı oldu. Ve orada 1934’te Streicher-Ente (Korucu Ördek) olarak standardize edilmişti.

Daha sonra 1970’lerde ve 1980’lerde Almanya’dan Birleşik Krallık’a iade edildi. Şimdi cins, Birleşik Krallık’ta giderek daha fazla yetiştiriliyor. Bugün cins, sergi için de popüler.

Abacot Ranger ördeği, 1983 yılında İngiliz Su Kuşları Standardına kabul edildi. Aşağıdaki Abacot Ranger ördeğinin özelliklerini, davranışlarını ve tam cins profilini inceleyin.

Abacot Ranger Ördeği Özellikleri

Abacot Ranger ördeği, hafif, çift amaçlı bir cinstir. Şekil olarak Khaki Campbell ördeklerine benzer. Ancak Khaki Campbell’lara kıyasla boyut olarak daha büyükler. Açık kahverengi tüylerden oluşan bir kukuletaları vardır ve vücutları kremsi beyazdır ve çizgili veya renklidir.

Abacot Ranger ejderlerinin yeşil parlaklığı olan siyah bir kafası vardır. Boynunda beyaz halka ve zeytin yeşili gagası vardır.

Ördeklerin (dişilerin) başı açık kahverengidir ve gagaları koyu barut grisidir. Ortalama olarak, Abacot Ranger erkek ördeklerinin ağırlığı yaklaşık 2,7-3,0 kg ve ördeklerin ağırlığı yaklaşık 2,5 kg’dır. Pinterest’ten fotoğraf.

kullanımlar

Abacot Ranger ördeği çift amaçlı bir cinstir . Ağırlıklı olarak et ve yumurta üretimi için yetiştirilmektedir.

Özel notlar

Abacot Ranger ördekleri çok dayanıklı ve barışçıldır. Ömürleri on yıldan fazla olan uzun ömürlü ördek ırklarıdır. Doğaları gereği arkadaş canlısıdırlar ve oldukça evcilleşebilirler.

Mükemmel toplayıcılardır ve iyi uçucular arasında yer almazlar. Serbestçe dolaşmalarına izin verilirse, tüm gün meşgul olacaklar. Irk hem et hem de yumurta üretimine uygundur.

Bir Abacot Ranger ördeği yılda yaklaşık 180-200 yumurta bırakabilir. Yumurtaları beyaz renkli ve orta ila büyük boyutludur.

Ördek yavruları sekiz haftalık olduklarında gaga renklerinden kolaylıkla ayırt edilebilirler. Dişilerin gagaları koyu barut rengine, erkeklerin gagaları zeytin yeşiline döner.

Bu ördek ırkının sayısı her geçen gün artmaktadır. Ördekler (dişiler) mükemmel anneler ve aynı zamanda çok iyi bakıcılar olarak bilinirler. Aşağıdaki bu ördek ırkının tam cins profilini inceleyin.

Irk Adı Abacot Korucusu
Diğer İsim Kapüşonlu Korucu , Dize Ördek
Irk Amaç Çift Amaçlı (yumurta ve et)
Özel notlar Arkadaş canlısı, Harika Toplayıcılar, Mükemmel Anneler
Irk Sınıfı Hafif
kara kara düşünme Sık
Drake Yaklaşık 2,7-3,0 kg
Ördek Yaklaşık 2,5 kilo
İklim Toleransı Tüm İklimler
yumurta rengi Beyaz
Yumurta Büyüklüğü Orta ila Büyük (yaklaşık 60-70 gram)
Yumurta Verimliliği Yüksek
Uçma Yeteneği Yoksul
Nadirlik Yaygın
Çeşitler Drake ve ördek renk olarak farklıdır, ancak başka çeşit yoktur.
Menşei ülke Birleşik Krallık
Yorum yapın