Afrika Baykuş Güvercini Özellikleri

Afrika Baykuş güvercini, evcil bir fantezi güvercin türüdür. Tunus’ta ortaya çıktı ve aslında uzun yıllar boyunca seçici yetiştirme yoluyla geliştirildi. Afrika Baykuş güvercini

Bu cins ve diğer evcilleştirilmiş güvercin çeşitleri, hepsi vahşi veya vahşi kaya güvercininin torunlarıdır . 19. yüzyılda Tunus’tan İngiltere’ye ithal edildi. Yabancı Baykuş olarak da bilinir .

Afrika Baykuş güvercini, boyutu ve şekli nedeniyle cinse ‘ Baykuş ‘ adını veren kısa gagasıyla tanınır.

Şu anda cins, süslü bir cins olarak yetiştirilmektedir. Aşağıda bu güzel evcilleştirilmiş güvercin türü hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Afrika Baykuşu Güvercini Görünümü

Afrika Baykuş güvercini, çok güzel ve sıra dışı bir görünüme sahip, ortalama büyüklükte bir cinstir. Aslında çok kısa gagası ve yuvarlak kafasıyla tanınır.

Bu kuşların çok top şeklinde bir kafası olmalı ve bu kuşlar, dışa doğru itilmiş bir göğsün üzerinde geri tutularak taşınmalıdır. Göğüslerinin önünden aşağı doğru uzanan bir tüy tepesi var. Bu tüy tepesine jabot denir ve aynı zamanda kravat veya kravat olarak da bilinir .

Vücutları kısa ve dolgun, başları pürüzsüz ve kaba tüylerle süslenmemiş. Gagaları kısa, kalın ve aşağı dönüktür.

kullanımlar

Afrika Baykuş güvercini, süslü bir güvercin cinsidir. Gösteri amaçlı yetiştirilir ve evcil hayvan olarak yetiştirmek için iyidir.

Özel notlar

Afrika Baykuş güvercini en uysal güvercin ırklarından biridir . Mükemmel davranışlara sahiptir ve evcil hayvan olarak yetiştirmek için çok iyidir.

Bu kuşlar kolayca evcilleştirilir ve mükemmel evcil hayvanlar olurlar. Gagalarının kısalığı nedeniyle yavrularını kötü beslerler.

Şu anda yaygın bir cins ve sergi amaçlı yetiştiriliyor. Bununla birlikte, aşağıdaki tablodaki Afrika Baykuş güvercininin tam cins profilini gözden geçirin.

Irk Adı afrika baykuşu
Diğer İsim yabancı baykuş
Irk Amaç Sergi, evcil hayvanlar
Özel notlar Güzel kuşlar, çekici görünüm, çok kısa gagası ve yuvarlak kafası ile dikkat çekiyor, uysal, iyi davranış, kolayca evcilleştiriliyor, sergi amaçlı, evcil hayvan olarak yetiştirmek için iyi
Irk Sınıfı Ortalama
İklim Toleransı tüm iklimler
Uçma Yeteneği İyi
Evcil Hayvanlar gibi İyi
Renk Birçok
Nadirlik Yaygın
Ülke/Menşe Yeri Tunus
Yorum yapın