Afrika Kazı Özellikleri

Afrika kazı aslında Afrika’dan değildir. Cins, tıpkı yakın kuzenleri Çin kazı gibi, yaban kuğu kazından türemiştir. Afrika kazı Aslında bu cinsin kökeni iyi belgelenmemiştir.

Tarihsel çalışmalar, Afrika kazının başka birçok isimle bilindiğini göstermektedir. Ve kökeni birçok kıtaya atfedilmiştir. Cins, dünyayı dolaşan gemilerle Kuzey Amerika’ya gelmiş gibi görünüyor. Yani Afrika kazının kesin kökeni belirsizdir.

Bu kuşun kökeni hakkında iki teori var. Biri, ‘Afrika kazının, kuğu kazları ile Çin kazlarının melezlenmesinin sonucu olduğunu’ iddia ediyor. Diğerleri, “kuğu kazının saf türevleri olduklarını” iddia ediyor. Ve benzersiz özellikleri, seçici yetiştirmenin sonucudur.

Kökenleri hakkında hangisi doğruysa, cins, en azından on dokuzuncu yüzyılın ortalarından beri ayrı bir cins olarak var olmuştur. Afrika kazı ırkı, 1874 yılında Amerikan Kümes Hayvanları Derneği’nin Mükemmellik Standardına kabul edildi. Aşağıda daha fazla ayrıntıyı inceleyin.

Afrika Kazının Özellikleri

Afrika kazı ağır bir cinstir. Ancak Toulouse veya White Embden kadar ağır değil. Ancak Afrika kazı bu iki kaz ırkından daha erken büyür ve olgunlaşır . Diğer kazlardan farklıdırlar ve başlarında büyük siyah bir topuz ve boyunlarının arkasında koyu bir şerit vardır. Cins çok onurlu görünüyor ve büyük ilgi görüyor.

Gerdanları olabilir veya olmayabilir. Ve gerdanlarının gelişimi bazı kuşlarda yavaştır ve tamamen gelişmesi 12 ila 36 ay sürer. Afrika kazı, özellikle daha ağır kaz ırklarıyla melezleme için tercih edilir.

Cins, Çin kazının yakın akrabasıdır ve gagalarının üzerinde benzer bir topuzu vardır. Afrika kazları genellikle kazlardan daha yüksek perdeli bir çağrıya sahiptir ve daha uzundur. Ancak dişiler daha kısa ve tıknazdır. Ve dişilerin daha büyük omurgaları veya lobları vardır.

Afrika kazları, Buff, Brown ve White olmak üzere üç renk çeşidinde görünür. White çeşidi tamamen beyaz tüylere ve turuncu renkli faturalara ve topuzlara sahiptir.

Ve Brown çeşidi, çok açıktan koyu kahverengiye kadar düzensiz gölgelere sahip tüylere sahiptir. Ve siyah faturaları ve topuzları var. Standart ağırlıklar: Yaşlı Kaz: 9,98 kg, Genç Kaz: 8,17 kg, Yaşlı Kaz: 8,17 kg, Genç Kaz: 6,8 kg. Fotoğraf formu Vikipedi.

kullanımlar

Afrika kazı, ağırlıklı olarak et kuşu olarak geliştirilen ağır ırklardan biridir. Bazen et üretimi için Toulouse kazı ile melezlenirler. Ticari et kazı, esas olarak eti ve tüyleri için yetiştirilir.

Irk Gerçekleri

Afrika kaz ırkı daha çok uysal mizaçlarıyla bilinir. Dişiler iyi yumurtacılardan değildir. Genellikle yılda 20-40 yumurta bırakırlar. Yumurtaları ekstra iri ve beyaz renklidir. Yumurtaları 5-8 ons ağırlığındadır ve 30-32 günde çatlar.

Afrika kazları uzun ömürlü kuşlardır. Ve normal şartlarda uzun yıllar üretirler. Kazlar eşleri ile bağ kurarlar ve her kaz birden fazla kaz ile çiftleştirilebilir.

Genel olarak, tek tek kuşlara bağlı olarak bir kaz 2 ila 6 kaz ile çiftleştirilebilir. Afrika kazı çok dayanıklıdır ve yumruları aşırı soğukta donmaya maruz kalabilir. Bununla birlikte, aşağıdaki tabloda Afrika kaz ırkının tam cins profilini gözden geçirin.

Irk Adı Afrikalı
Diğer İsim Cins başka isimlerle de anılır.
Irk Amaç Et
Özel notlar Uysal, Arkadaş canlısı, Hızlı Büyüyen, Dayanıklı
Irk Sınıfı Ağır
kara kara düşünme Ortalama
Ağırlık Standart ağırlıklar: Yaşlı Kaz: 9,98 kg, Genç Kaz: 8,17 kg, Yaşlı Kaz: 8,17 kg, Genç Kaz: 6,8 kg
İklim Toleransı Tüm İklimler
yumurta rengi Beyaz
Yumurta Büyüklüğü Ekstra büyük
Yumurta Verimliliği Zayıf (yılda 20-40 yumurta)
Uçma Yeteneği Yoksul
Nadirlik Yaygın
Çeşitler Beyaz, Devetüyü ve Kahverengi
Menşei ülke Muhtemelen Çin’i oluşturur
Yorum yapın