Alabio Ördeği Özellikleri

Alabio ördeği, Endonezya menşeli çift amaçlı bir cinstir. Yerel olarak İtik Alabio olarak da bilinir. Alabio ördeği Endonezya’da çok popüler bir ördek ırkıdır ve Güney Kalimantan’da oldukça kalabalıktır.

Alabio ördeğinin, Endonezya yerel ördekleri ile Pekin ördeğinin melezlenmesinin bir sonucu olduğu düşünülmektedir . Cins, Saleh Puspo tarafından Alabio olarak adlandırıldı ve yetiştirildikleri nahiye Alabio olarak biliniyor. Aşağıda Alabio ördeği ile ilgili özellikleri, cins profilini ve bazı özel notları gözden geçirin.

Alabio Ördeğinin Fiziksel Özellikleri

Alabio ördekleri genellikle kahverengi renkte olup, beyaz benekli ve göz çevresinde çizgi desenlidir. Drake ve ördeklerin rengi farklıdır. Ördeklerin kafaları açık kahverengidir ve drakların kafaları parlak mavi veya yeşildir.

Alabio ördeğinin birkaç çapraz üremesi olmuştur. Bu, orijinal Alabio ördeklerinden üretkenliğini, gövde rengini, gagasını ve tüylerini değiştirir. Orijinal Alabio ördeği krem ​​tüylere sahiptir. Gagaları ve incikleri ise koyu sarı, açık sarı veya turuncu renktedir.

Ortalama olarak, Alabio erkek ördekleri yaklaşık 1,8-2,0 kg ve ördekler yaklaşık 1,6-1,8 kg ağırlığındadır. LookSeek’ten fotoğraf.

kullanımlar

Alabio ördeği esas olarak yumurtlayan bir ördek ırkı olarak yetiştirildi . Ama artık lezzetli et ürettikleri için et üretimi için de yetiştiriliyorlar. Günümüzde cins, çift amaçlı bir ördek ırkı olarak yetiştirilmektedir.

Özel notlar

Alabio ördeği, hem et hem de yumurta üretimi için uygun bir faydalı ırktır. Kapalı alanda çok iyi performans gösterirler, ancak daha iyi sonuç için bol miktarda alana sahip iyi barınak tesislerine ihtiyaç duyarlar. Onlar iyi uçuculardır.

Diğer birçok ördek gibi, Alabio ördekleri de yüzmeyi sever. Bu nedenle yeterli miktarda temiz su gereklidir. Çok güçlü ve uzun ömürlü kuşlardır. Alabio ördeğinin ortalama ömrü yaklaşık 8 yıldır, ancak cinsine bağlı olarak 12 yıla kadar yaşayabilir.

Alabio ejderleri çok koruyucudur ve diğer ördekleri kovalayarak yuvalarını korurlar. Alabio ördekleri mükemmel katmanlardır ve yılda 200’e kadar yumurta bırakabilirler. Ördekler kuluçkaya yatma eğilimindedir.

Ördek 5-8 yumurtladıktan sonra yumurtalarını sıcak tutmak için üzerine oturmaya başlar ki yumurtadan yavru ördek yavrusu çıksın. Aşağıdaki bu ördek ırkının tam cins profilini inceleyin.

Irk Adı Alabio
Diğer İsim Yerel olarak İtik Alabio olarak da bilinir
Irk Amaç Çift Amaçlı (yumurta ve et)
Özel notlar Dost canlısı, Büyük Toplayıcılar
Irk Sınıfı Hafif
kara kara düşünme Sık
Drake Yaklaşık 1,8-2,0 kg
Ördek Yaklaşık 1,6-1,8 kg
İklim Toleransı Sıcaklık
yumurta rengi Beyaz
Yumurta Büyüklüğü Orta ila Büyük
Yumurta Ağırlığı 65-70 gram
Yumurta Verimliliği Yüksek
Uçma Yeteneği İyi
Nadirlik Yaygın
Çeşitler Drakes ve ördeklerin rengi farklıdır, ancak başka çeşitleri yoktur.
Menşei ülke Endonezya
Yorum yapın