Alaska Tavşanı Özellikleri

Alaska tavşanı güzel bir siyah tavşan cinsidir. Adına rağmen, Alaska tavşanı Kuzey Amerika’nın soğuk bölgesinden değildir. Alaska tavşanı Aksine, Almanya’dan geldiler. Gotha’dan Max Fischer ve Langensalza’dan Schmidt, cinsi 1900’de yarattı.

O zamanın kürk ticaretinde karlı olacak Alaska tilkisine benzeyen bir tavşan elde etmek amacıyla Dutch , Havanas , Himalayans ve Champagne d’Argents’ı geçerek Alaska tavşan ırkını yarattılar.

Bu hedefe ulaşamadılar. Ve bugün bilinen siyah Alaska tavşanı ile sona erdi. Cins ilk olarak 1907’de gösterildi. Geliştirilmesinden kısa bir süre sonra Birleşik Krallık’a tanıtıldı, ancak 1972’de yeniden tanıtılana kadar soyu tükendi.

Alaska tavşan ırkı, 1970’lerde Kuzey Amerika’ya ithal edildi. Cins, ilk olarak Amerikan Tavşan Yetiştiricileri Birliği Standardına eklendi, ancak türe çok az ilgi geliştikten sonra 1981’de kaldırıldı.

Alaska tavşanı, İngiliz Tavşan Konseyi tarafından tanınmaktadır. Bugün cins daha az popüler ama nadir değil. Birçok Alaska tavşan yetiştiricisi Avrupa’da mevcuttur.

Alaska Tavşanının Fiziksel Özellikleri

Alaska orta boy bir tavşan cinsidir. Cins, sağlam bir blok tipi ile çok yuvarlak ve dengeli bir gövdeye sahiptir. Ancak vücutları diğer cinsler kadar kompakt değildir. Boyutlarına göre iyi bir kemik gelişimi vardır.

Alaska tavşanının en dikkat çekici özelliği kalın, parlak siyah kürküdür. Ve Alaska tavşanları, esas olarak kürklerinden dolayı hemen tanınırlar. En yaygın tavşan ırklarında , tavşanlar tekelerden daha ağır hale gelir. Ancak Alaska tavşanları söz konusu olduğunda gerçekler farklıdır.

Dolar, olduğundan daha büyük ve ağırdır. Ve köpekler daha kadınsı özelliklere sahip olma eğilimindedir ve bir gerdana sahip olmalarına izin verilir. Bu tavşanların kulakları dik ve oldukça kısadır. Ve kulaklar oldukça geniş ve uçları yuvarlaktır.

Kendi kendine veya tek renkli bir cinstir ve yalnızca siyah olan tek bir renk çeşidi vardır. Ortalama vücut ağırlıkları 3-4 kg civarındadır.

kullanımlar

Alaska tavşanı ırkı başlangıçta bir kürk tavşanı olarak geliştirilmiştir. Cins nadir değil, şu anda daha az popüler. Ama yine de Birleşik Krallık’ta gösteri için oldukça popüler olan güzel bir cins. Orta boy bir hayvan olduğu için et üretimi için de kullanılabilir.

Özel notlar

Alaska tavşanları doğası gereği genellikle nazik ve uysaldır. Çok sakin ve sevecendirler ve harika bir evcil hayvan veya gösteri hayvanı olabilirler. İyi huylu bir davranışa sahipler ve nispeten saldırgan değiller.

Kabarık, dışa dönük kişiliğe sahip olmalarına rağmen, bu tavşanlar çok sevgi dolu ve insan arkadaşlığını seviyor. Nazik bir cins olmasına rağmen, bu tavşanlar ürkek olabilir ve küçük çocuklar tarafından bakılmamalıdır.

Bu tavşanların ortalama ömrü yaklaşık 7 ila 10 yıldır. Bununla birlikte, aşağıdaki tabloda bu tavşan ırkının tam cins profilini gözden geçirin.

Irk Adı Alaska
Diğer İsim Hiçbiri
Irk Amaç Esas olarak bir gösteri hayvanı ve evcil hayvan olarak tutulur.
Cins Büyüklüğü Orta
Ağırlık Ortalama vücut ağırlığı 3 ila 4 kg arasındadır.
Ticari Üretime Uygun Numara
Evcil Hayvanlar kadar iyi Evet
İklim Toleransı Tüm İklimler
Renk Çeşitleri Sadece siyah
Nadirlik Yaygın
Menşei ülke Almanya
Yorum yapın