Alman Lop Tavşanı Özellikleri

Adından da anlaşılacağı gibi Alman Lop tavşanı, Almanya kökenli evcil bir tavşan ırkıdır. Alman Lop tavşanı 1960’larda Almanya’daki tavşan meraklıları tarafından geliştirilmiştir.

Bu süre zarfında, Alman tavşan ırkı meraklıları , Cüce, Fransız ve İngiliz çeşitlerine iltifat edecek orta boy sarkık kulaklı bir tavşan ırkı geliştirmeye karar verdiler. Böylece Hollanda Cüceleri ile Fransız Loplarını birlikte üretmeye başladılar. Canlılığı artırmak için daha sonraki bir aşamada diğer bazı ırklar tanıtıldı ve bu, Alman Lop tavşanına kendine özgü uzun Roma burnunu verdi.

Alman Lop tavşan ırkı, 1970 yılında Almanya’da resmen tanınmış ve Deutsch Klein Widder unvanını almıştır . 1972’de cins Hollanda’ya ulaştı ve 1976’da tanındı. Alman Lop tavşanı, 1990 yılında İngiliz Tavşan Konseyi tarafından tanındı.

Alman Lop Tavşanı Özellikleri

Alman Lop tavşanı orta boy bir cinstir. Çok kobi, masif ve kaslıdırlar. Boyunları görünür olmalı ve omuzda arka kısım kadar geniş olmalıdır. Alman Lop tavşanlarının ön ayakları kısa, düz ve kalındır.

Ve arka ayakları sağrıya paralel olmalı ve dinlenirken çıkıntı yapmamalıdır. Kısa bir enseden, sırt çizgisi hafif bir eğriyle yükselmeli, kısa ve iyi yuvarlak olması gereken iyi kaslı bir sağrıya dönüşmelidir. Başları, gözler arasında belirgin bir genişlikle güçlü bir şekilde gelişmiştir.

Çok yuvarlaktırlar ve sevimli ve sevimli bir görünüme ve çarpıcı bir Roma burnuna sahiptirler. Alman Lop’unda bir gerdana izin verilir. Alman Lop tavşanı, özü iyi olan geniş, kalın kulaklara sahiptir.

Ve kulakları, ileri veya geri taşınmadan doğrudan gözlerin arkasına indirilir. Kürkü orta uzunlukta, kalın, yoğun ve çok yumuşaktır ve kalın koruyucu tüylerle çok sağlıklı bir astara sahiptir.

Bu tavşanın ortalama vücut ağırlığı 2,9 ile 3,9 kg arasındadır. Bu tavşan ırkının birçok renk çeşidi bulunmaktadır. Ve kelebek deseninin yanı sıra tanınan tüm renkler kabul edilir (ancak kırık desen kabul edilmez).

Tanınan renk grupları; Ben (siyah, mavi, mavi gözlü beyaz, çikolata, leylak, yakut gözlü beyaz), Gölgeli (sable, duman veya buzlu inci, kaplumbağa, samur noktası, fok), Agouti (kestane agouti, çinçilla ve opal), Ticked (gümüş tilki , samur veya dumanlı inci çelik, altın üçlü) ve Geniş bant (krem, açık kahverengi, turuncu ve kırmızı).

kullanımlar

Cins, esas olarak bir gösteri tavşanı olarak geliştirildi. Birkaç yıl başarılı bir şekilde göstermek için çok iyiler. Evcil hayvan olarak çok iyiler ve günümüzde çoğunlukla evcil hayvan olarak yetiştiriliyorlar.

Özel notlar

Bu tavşan ırkı çok sevimli bir kişiliğe sahiptir. Mizaç olarak çok sakin ve uysaldırlar. Bu nitelikler onları evcil hayvan, gösteri hayvanı veya her ikisi olarak harika yaptı. Dişiler yedi ila sekiz aylıkken yetiştirilebilir. Çöp başına düşen bebek sayısı 4-8 arasında değişmektedir. Ve onlar çok iyi anneler.

Alman Lopları oldukça uzun ömürlü bir tavşan cinsidir. Düzgün bakılan bir Alman Lop tavşanının ortalama ömrü 12 yıla kadardır. Aşağıdaki tabloda bu tavşan cinsinin tam cins profilini inceleyin.

Irk Adı Alman Lopu
Diğer İsim Alman Küçük Koç
Irk Amaç Ağırlıklı olarak evcil hayvan olarak yetiştirildi.
Cins Büyüklüğü Orta
Ağırlık 2,9 ile 3,9 kg arası
Ticari Üretime Uygun Numara
Evcil Hayvanlar kadar iyi Evet
İklim Toleransı Tüm İklimler
Ceket Rengi Alman Lop tavşanının birçok renk çeşidi vardır. Ve kelebek deseninin yanı sıra tanınan tüm renkler kabul edilir (ancak kırık desen kabul edilmez). Tanınan renk grupları; Ben (siyah, mavi, mavi gözlü beyaz, çikolata, leylak, yakut gözlü beyaz), Gölgeli (sable, duman veya buzlu inci, kaplumbağa, samur noktası, fok), Agouti (kestane agouti, çinçilla ve opal), Ticked (gümüş tilki , samur veya dumanlı inci çelik, altın üçlü) ve Geniş bant (krem, açık kahverengi, turuncu ve kırmızı).
Nadirlik Yaygın
Menşei ülke Almanya
Yorum yapın