Alman Rahibe Güvercini Özellikleri

Alman Rahibe güvercini, 17. yüzyılın başlarında Alman güvercin meraklıları tarafından geliştirilen bir yerli fantezi güvercin türüdür. Alman Rahibe güvercini

Almanca’da Deutsches Nönnchen olarak adlandırılır . Alman güvercin yetiştiricileri bu cinsi yetiştirmede büyük başarı elde ettiler.

Şu anda cins, Rusya’nın güvercin yetiştiricileri arasında da oldukça mevcuttur . Ve cins, Rusya’da Çapraz Rahibeler olarak adlandırılır.

Adını başının üzerindeki renkli bir başlıktan Nun , renkli kuyruğu ve renkli birincil kanat tüylerinden Haç olarak adlandırdı.

Renkli birincil kanat tüyleri, bu kuşların uçuşu sırasında bir haçı andırır. Vücudun geri kalan tüyleri çoğunlukla beyazdır. Aşağıdaki Alman Rahibe güvercin ırkı hakkında daha fazla bilgi okuyun .

Alman Rahibe Güvercin Görünümü

Alman Nun güvercini mükemmel vücut duruşu, asil bir havası ve yüksek at arabası ile orta büyüklükte bir cinstir. Önemli ve uygulanabilir. Gövdesi, renkli baş, kuyruk ve birincil kanat tüyleri ile ağırlıklı olarak beyaz renktedir.

Renkli tüyler kül grisi, siyah, kahve-kahverengi, açık mavi, kırmızı, gümüş ve sarı olabilir. Ve renklendirme derin ve eşittir. Bu kuşların yuvarlak, dar, kuru, uzun, yüksek bir alnı vardır.

Gözleri orta büyüklüktedir ve beyaz veya inci bir iris ve koyu bir gözbebeği ile canlı ve etkileyicidir. Gagaları nispeten kısadır ve ortalama uzunluğu 15-17 mm’dir.

Alman Nun güvercininin boynu, ince kafasına göre orta uzunluktadır. Ve boyun sorunsuz bir şekilde göğse ve sırtına iner.

Alnın bir parçası olan boynun arka tarafında bir sorguç vardır. Bu kuşların sırtları uzamış ve kuyruğa doğru geri çekilmiştir ve göğüsleri nispeten geniştir.

Kuyrukları düz, uzun, dar ve 12 tüyden oluşur. Bacakları orta uzunlukta ve genellikle açık kırmızı renktedir. 

kullanımlar

Alman Nun güvercin ırkı hem uçma hem de sergileme amaçlı kullanılmaktadır.

Özel notlar

Alman Nun güvercini, güzel görünüme sahip güçlü ve dayanıklı bir cinstir. Kendine özgü bir uçuş düzenine sahiptir. Ve uçuş modeli, genellikle uzun sürmeyen alçak, dairesel bir süzülmedir.

Rahibeler arasında “yarışçılar” vardır: bunlar çatıda otururken yabancı bir güvercin görürlerse hemen havalanırlar ve kanatlarını çırparak o güvercini güvercinliklerine “davet etmeye” başlarlar.

Uçmak için yetiştirmenin yanı sıra, cins teşhir amaçlı da iyidir. Mükemmel evcil hayvanları tutmak ve yapmak kolaydır. Bu kuşlar üretkendir ve yavruları emzirmede iyidir.

Cins, Nun güvercinlerinin iki ana türünden biridir . Bununla birlikte, aşağıdaki tablodaki Alman Rahibe güvercininin tam cins profilini inceleyin.

Irk Adı German Nun
Diğer İsim Almanca Deutsches Nönnchen ve Rusya’da Çapraz Rahibeler olarak adlandırıldı
Irk Amaç Gezici sergi
Özel notlar Güzel, güçlü ve dayanıklı, kendine özgü uçuş düzeni, uçmak için iyi, sergilemek için iyi, üretken, yavruları beslemek için iyi, evcil hayvan olarak yetiştirmek için iyi
Irk Sınıfı Orta
İklim Toleransı tüm iklimler
Uçma Yeteneği İyi
Evcil Hayvanlar gibi İyi
Renk Renkli baş, kuyruk ve kanatlara sahip beyaz gövde
Nadirlik Yaygın
Ülke/Menşe Yeri Almanya
Yorum yapın