Amerikan Samur Tavşanı Özellikleri

Amerikan Samur tavşanı oldukça yakışıklı ve kullanışlı bir tavşan cinsidir. Amerikan Samur tavşanı Aslında birçok Chinchilla tavşanı türünün melezlenmesinin sonucudur . Cins, 20. yüzyılın başlarında ortaya çıktı. Ve 1924 yılında California, San Gabriel’de yaşayan Otto Brock tarafından geliştirildi.

Birçok safkan Chinchilla’yı melezledikten sonra farklı renklere sahip Amerikan Sable tavşanını geliştirdi. Chinchilla soylarındaki resesif genler, aynı vücut şekline sahip tamamen yeni bir renk üretti.

Amerikan Samur Tavşanı Derneği 1929’un başlarında kuruldu. Bundan sonra cins, 1931’de Amerikan Tavşan Yetiştiricileri Derneği tarafından kabul edildi. Aynı yıl Cavy Breeders Association tarafından da kabul edildi.

Cins şimdi oldukça nadirdir. Aşağıdaki Amerikan Sable tavşanının fiziksel özelliklerini, kullanımlarını ve tam cins profilini gözden geçirin.

Amerikan Samur Tavşanı Özellikleri

Amerikan Samur tavşanı ticari vücut tipine sahiptir ve et üretimine uygundur. Orta büyüklüktedirler ve Satin veya Californian gibi diğer bazı ticari tavşan ırklarından biraz daha küçüktürler .

Bu tavşanların ana rengi sepya kahverengidir ve sırt, ayaklar, yüz, kulaklar ve kuyruk üzerinde daha koyu sepya kahverengidir. Orta büyüklükteki vücutları, iyi kas örtüsü ile iyi yuvarlanır. Cins, yüzde, kulaklarda, ayaklarda, sırtta ve kuyrukta koyulaşan yan kısımlarda sepya kahverengisi ile dereceli bir renge sahiptir.

Ayrıca koyu yakut kırmızısı bir renge sahip koyu gözleri vardır. Bu tavşanların tüyleri yumuşak ve incedir. Ancak saç oldukça yoğundur ve oldukça uzun bir süre boyunca uçar.

Başları yuvarlak ve kulakları dik tutulmuştur. Tekelerin ortalama canlı ağırlıkları 3.1-4 kg civarındadır ve 3.6-4.5 kg civarındadır.

kullanımlar

Bu tavşan bir et tavşan cinsidir. İyi vücut ölçülerine sahiptirler ve ticari et üretimi için çok uygundurlar. Uygun bakım ile bu küçük hayvanlar mükemmel ve sevimli evcil hayvanlar olurlar.

Özel notlar

American Sable tavşanı sakin ve arkadaş canlısı bir cinstir ve mükemmel evcil hayvanlardır. Uysal mizaçları vardır ve kolayca idare edilirler. Genellikle günün çoğunu uyuyarak geçirirler ve en çok gün doğumu ve gün batımında aktiftirler. Sosyal varlıklardır ve diğer tavşanların arkadaşlığından hoşlanırlar.

Ayrıca insan arkadaşlığını severler ve sahiplerinin ilgisini çekerler. Onlara oynamaları için gürültülü kedi oyuncakları verirseniz çok mutlu olacaklar ve oynamaya devam edecekler. Ortalama ömürleri 5 ila 10 yıldır. Aşağıdaki tabloda bu tavşan cinsinin tam cins profilini inceleyin.

Irk Adı amerikan samur
Diğer İsim Hiçbiri
Irk Amaç Ticari et üretimi ve evcil hayvan olarak da bakılmaktadır.
Cins Büyüklüğü Orta
Ağırlık Amerikan Sable tekelerinin ortalama vücut ağırlığı yaklaşık 3,1-4 kg’dır ve yaklaşık 3,6-4,5 kg’dır.
Ticari Üretime Uygun Evet
Evcil Hayvanlar kadar iyi Evet
İklim Toleransı Tüm İklimler
Ceket Rengi Amerikan Sable tavşanının ana rengi sepya kahverengidir ve sırt, ayaklar, yüz, kulaklar ve kuyrukta daha koyu sepya kahverengidir.
Nadirlik Oldukça nadir
Menşei ülke Amerika Birleşik Devletleri
Yorum yapın