Amerikan Tüylü Lop Tavşanı Özellikleri

Adından da anlaşılacağı gibi, Amerikan Tüylü Lop tavşanı, Amerika Birleşik Devletleri menşeli süslü bir tavşan türüdür. Amerikan Tüylü Lop tavşanı Amerikan Tüylü Lop tavşanı, tıpkı Hollanda Lop tavşanı gibidir, ancak yünlü uzun kürkü vardır.

American Fuzzy Lops’un gövdesi, kafası ve genel boyutu, Holland Lops’tan biraz daha büyüktür. Bu tavşan ırkının nasıl geliştiğine dair pek çok öneri var .

Ama kesin olan bir şey var ki, Amerikan Fuzzy Lop tavşanı, Holland lop’tan geliyor. Bu türün gelişimi hakkında bir görüş, ‘bu, Holland Lop’ta ara sıra uzun tüylü bir Holland Lop’un ortaya çıktığı genetik bir hatadır’ şeklindedir.

Diğer bir görüş ise, “ara sıra uzun tüylü bir Holland Lop’un, Holland Lop ile çok yumuşak bir geri sarma kürküne sahip olan Ankara tavşanı arasındaki çok daha önceki üreme girişimlerinin bir sonucudur” şeklindedir.

Yani, bazı Holland Lops uzun saç üretmek için gerekli geni taşıyor olabilir. Her iki durumda da, uzun saçlı Holland Lops, Amerikan Fuzzy Lop tavşanını yaratmak için bir araya getirildi.

Cins, Amerikan Tavşan Yetiştiricileri Derneği tarafından tanınmaktadır, ancak İngiliz Tavşan Konseyi tarafından tanınmamaktadır. Günümüzde cins, esas olarak bir gösteri hayvanı ve aynı zamanda evcil hayvan olarak yetiştirilmektedir.

Amerikan Tüylü Lop Tavşanının Özellikleri

Amerikan Fuzzy Lop tavşanı küçük boyutlu bir cinstir. Cins, yünü dışında Holland Lop’a benzer. American Fuzzy Lops, çok kaslı görünen çok kompakt bir gövdeye sahiptir. Kulakları dik durmaz, yüzün yanında kıvrılır.

Bir kedininkine benzer kısa ve düz bir ağızlıkları vardır. Üst çizgideki omuzları başın arkasından başlar ve eşit derinliğe sahip bir arka kısma kadar geri taşınır. Göğüs geniştir, önden bakıldığında ön bacaklar arasında genişlik gösterir.

American Fuzzy Lop tavşanları, tanınan ARBA renklerinin çoğunda gelir. Renk desenlerinden türetilen iki kategoride ortaya çıkarlar. Herhangi bir rengin beyaz renkle birleşimi olan Agouti gibi bir dizi renkte gelirler.

Vücut renginde bir burun işareti, göz halkaları ve renkli kulaklar olacaktır. Sivri beyaz renkli Amerikan Fuzzy Lop tavşanı, saf beyaz renkli bir gövdeye sahiptir. Ve siyah, mavi, çikolata veya leylak gibi farklı renklerde işaretlere sahiptirler.

Ve kulaklarında, ayaklarında, burunlarında ve kuyruklarında bu işaretler vardır. Amerikan Fuzzy Lop tavşanının ortalama vücut ağırlığı 1,4 ile 1,8 kg arasındadır.

kullanımlar

American Fuzzy Lop tavşanı, süslü bir tavşan cinsidir. ‘Fantezi Başkanı’ olarak bilinir. Irk sloganı, türün geliştirilme nedenini ifade eder. Bugün çoğunlukla gösteri tavşanı olarak yetiştiriliyorlar ve evcil hayvan olarak da çok popülerler. Cins, iplik yapmak için harika olan iyi bir yün tabakasına sahip olmasına rağmen.

Özel notlar

Amerikan Fuzzy Lop tavşanı çok güzel ve sevimli bir görünüme sahiptir. Birçok kişiliğe sahip aktif, eğlenceli ve sosyal bir tavşan cinsidir. Cins, bir Fransız Angora ve Hollanda lopunun birleşimidir. Adından da anlaşılacağı gibi, çok tüylüdürler ve evcil hayvan olarak mükemmeldirler.

Çok arkadaş canlısı ve iyi huyludurlar. Sahiplerinin ilgisinden ve diğer tavşanların arkadaşlığından hoşlanırlar. Oyuncu bir cins olan bu tavşanlar, plastik top, yumuşak tahta parçası, çam kozalağı, doldurulmuş çorap veya eski bir eldiven gibi bazı oyuncaklara sahip olmaktan da keyif alırlar.

Tüylü ve sevimlidirler ve çok sevecen ve sevecen olabilirler. Diğer birçok lop tavşan ırkı gibi onlar da kucaklanmayı severler. Hem do hem de dolar tatlıdır ve yeni başlayanlar için iyi bir ilk tavşan olarak kabul edilirler. Ancak, bazen biraz daha utangaç ve ürkek olabilir.

Ve köpekler özellikle yüksek ses ve hızlı hareketlerle gergin olabilir. Bu tavşanların ortalama ömrü yaklaşık 5 ila 8 yıldır. Ancak 10 yıla kadar esaret altında daha uzun yaşayabilirler. Aşağıdaki tabloda bu tavşan cinsinin tam cins profilini inceleyin.

Irk Adı Amerikan Tüylü Lop
Diğer İsim Bulanık Lop, AFL
Irk Amaç Esas olarak bir gösteri hayvanı olarak tutulur ve evcil hayvan olarak iyidir.
Cins Büyüklüğü Küçük
Ağırlık Ortalama vücut ağırlığı 1,4 ile 1,8 kg arasındadır.
Ticari Üretime Uygun Numara
Evcil Hayvanlar kadar iyi Evet
İklim Toleransı Tüm İklimler
Renk Çeşitleri Herşey
Nadirlik Yaygın
Menşei ülke Amerika Birleşik Devletleri
Yorum yapın