Avustralya Saddleback Tumbler Güvercini

Avustralya Saddleback Tumbler güvercini, kendine özgü renk deseniyle bilinen evcil bir fantezi güvercin türüdür. Avustralya Saddleback Tumbler güvercini

Adından da anlaşılacağı gibi, cins Avustralya’da geliştirildi ve ilk olarak 1917 yılında bir cins olarak kabul edildi. Avustralya’da uzun yıllar boyunca seçici bir cins olarak geliştirildi.

Bu cins ve diğer evcilleştirilmiş güvercin çeşitleri, hepsi vahşi veya vahşi kaya güvercininin torunlarıdır . US Breed Group tarafından Tumblers, Rollers ve High Flyers olarak gruplandırılmıştır.

Şu anda Avustralya Saddleback Tumbler güvercini, kendi bölgesinde gösteri veya sergileme amacıyla yetiştirilmektedir ve ayrıca uçmak için yetiştirilmektedir. Aşağıda bu cins hakkında daha fazla bilgi okuyun.

Avustralya Saddleback Tumbler Güvercin Görünümü

Avustralya Saddleback Tumbler güvercini, ortalama büyüklükte bir evcilleştirilmiş güvercin cinsidir. Çok güzel bir cins ve kendine özgü renk deseniyle tanınır.

Bu kuşlar genellikle tüy bacaklıdır, ancak temiz bacaklı bir çeşitlilik mevcuttur.

Cins, sırtındaki belirgin eyer şeklindeki işaret nedeniyle aslında bu şekilde adlandırılmıştır. Kafadaki işaret, bir şerit veya bir nokta olabilir. Şerit en yaygın olanıdır.

Avustralya Saddleback Tumbler güvercin ırkı her renkte görünebilir. Bu kuşların en yaygın renklerinden bazıları badem, endülüs, siyah, mavi, gümüş, kırmızı ve sarıdır. 

kullanımlar

Avustralya Saddleback Tumbler güvercini hem uçmak hem de sergilemek amacıyla yetiştirilir.

Özel notlar

Avustralya Saddleback Tumbler güvercini, kendine özgü renk desenine sahip çok güzel bir kuştur. Çok dayanıklı ve güçlü bir kuştur. US Breed Group tarafından Tumblers, Rollers ve High Flyers olarak sınıflandırılmıştır.

Şu anda cins hem uçma hem de gösteri veya sergi amaçlı yetiştirilmektedir.

Bununla birlikte, aşağıdaki tabloda bu güvercin ırkının tam cins profilini gözden geçirin.

Irk Adı Avustralya Eyer Sırtlı Tumbler
Diğer İsim Hiçbiri
Irk Amaç Sergi, evcil hayvanlar
Özel notlar Güzel kuşlar, çekici görünüm, aktif, güçlü, gösteri veya teşhir için iyi, evcil hayvan olarak yetiştirmek için iyi
Irk Sınıfı Ortalama
İklim Toleransı yerel iklimler
Uçma Yeteneği Çok iyi
Evcil Hayvanlar gibi İyi
Renk Birçok. Yaygın renkler badem, endülüs, siyah, mavi, gümüş, kırmızı ve sarıdır.
Nadirlik Yaygın
Ülke/Menşe Yeri Avustralya
Yorum yapın