Başmelek Güvercini Özellikleri

Başmelek güvercini, tüylerinin metalik parlaklığıyla dikkat çeken evcil bir fantezi güvercin türüdür. Başmelek güvercini

Copper Blackwing Gimpel , Gimpeltaube , Copper Whitewing ve Peak Crested Copper Blackwing gibi başka isimlerle de anılır .

Bu cins ve diğer evcilleştirilmiş güvercin çeşitleri, hepsi vahşi veya vahşi kaya güvercininin torunlarıdır .

Başmelek güvercini, sıra dışı görünümü nedeniyle değerlidir ve çoğunlukla süs veya süslü güvercin ırkı olarak tutulur. Çok eski bir ırktır ve anavatanı büyük olasılıkla Dalmaçya veya İlirya’dır.

Şu anda Almanya, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri ve dünyadaki diğer bazı ülkelerde bulunur. Aşağıda bu cins hakkında daha fazla bilgi okuyun.

Başmelek Güvercini Görünümü

Başmelek güvercini, alışılmadık bir görünüme sahip çok güzel bir cinstir. Hafif kıvrık kafalı küçük ila orta boy bir kuştur. Bu kuşlar tepeli olabilir veya olmayabilir.

Gözleri çok canlıdır, irisleri koyu turuncu renktedir ve çok hafif gelişmiş bir cere ile çevrilidir. Cere, açık pembe ila et rengindedir. Gagaları uzun, ince ve düzdür. Ve boyunları oldukça uzun ve nispeten incedir.

Archangel güvercininin göğsü orta derecede geniş ve hafif belirgindir ve sırtı aşağı doğru eğimlidir. Kanatlar orta derecede uzun, sıkıca kapalı ve çaprazlama yapmadan kuyruğun üzerinde güzel bir şekilde uzanıyor.

Kuyruk uzun ve dar, sıkıca kapalı ve uçuşlardan biraz daha uzun. Kuyruk yere değecek kadar aşağıda tutulmamalıdır. Bacaklar tüysüz ve orta uzunluktadır.

Başmelek güvercininin gövdesi bronz veya altından olup kanatları siyah, beyaz veya mavidir.

Bu kuşların ortalama vücut boyları 13-13.4 inç civarındadır. Ve olgun vücut ağırlıkları 280 ile 450 gram arasındadır.

kullanımlar

Archangel güvercin, evcil bir fantezi güvercin cinsidir. Esas olarak gösteri veya süs amaçlı yetiştirilir.

Özel notlar

Başmelek güvercini, alışılmadık bir görünüme sahip çok güzel bir kuştur. Bazen diğer popüler güvercin ırklarından bazılarına göre biraz daha ürkek olabilir .

Bu kuşlar elden uçmayı öğrenebilir ve kolayca evcilleştirilebilir. Ortalama ömürleri 7 ila 10 yıldır. Bununla birlikte, aşağıdaki tabloda Archangel güvercininin tam cins profilini inceleyin.

Irk Adı başmelek
Diğer İsim Copper Blackwing Gimpel olarak da bilinir; Gimpeltaube; Bakır Beyaz Kanat ve Zirve Tepeli Bakır Kara Kanat
Irk Amaç Sergi
Özel notlar Güzel kuşlar, çekici ve sıra dışı görünüm, sergi amaçlı çok iyi, nispeten sakin, ortalama ömür 7-10 yıl
Irk Sınıfı Küçük ila orta
Ağırlık 280-450 gram civarında
İklim Toleransı tüm iklimler
Uçma Yeteneği İyi
Evcil Hayvanlar gibi İyi
Renk Birçok
Nadirlik Yaygın
Ülke/Menşe Yeri Dalmaçya veya İlirya
Yorum yapın