Belçika Ringbeater Güvercini Özellikleri

Belçikalı Ringbeater güvercini, Belçika’dan gelen yerli bir fantezi güvercin türüdür. Belçikalı Ringbeater güvercini

Bu cins ve diğer evcilleştirilmiş güvercin çeşitleri, hepsi vahşi veya vahşi kaya güvercininin torunlarıdır . Ringslager Belge ve Belçikalı Ringslager olarak da bilinir .

Şu anda cins, kendi doğal bölgesinde gösteri veya sergileme amacıyla yetiştirilmektedir.

Ama aynı zamanda evcil hayvan olarak yetiştirmek için çok iyidir ve süs amaçlı olarak da iyidir. Aşağıda bu güvercin ırkı hakkında daha fazla bilgi okuyun .

Belçika Ringbeater Güvercini Görünümü

Belçika Ringbeater güvercini çok güzel görünüme sahip küçük boyutlu bir cinstir. Genellikle boynunun üst kısmında düzgün bir kırışık veya tepe noktası olan çekici bir kuştur. Cins, birçok farklı renk çeşidinde görünür.

Olgun Belçika Ringbeater güvercininin ortalama yüksekliği 9 inç civarındadır. Ergin kuşların ortalama canlı ağırlıkları ise 360 ​​gram civarındadır. RightPet ve Wikipedia’dan fotoğraf ve bilgi.

kullanımlar

Belçika Ringbeater güvercini, esas olarak gösteri veya sergileme amacıyla yetiştirilir.

Özel notlar

Belçika Ringbeater güvercini, sevimli davranışları ile oldukça ilginç bir kuştur. Çapkın erkek, dikkatini çekmek için yüksek bir alkış sesiyle kanatlarını çırparak daireler çizerek dişinin etrafında uçar.

Gösteri veya sergi amaçlı yetiştirmenin yanı sıra, cins aynı zamanda evcil hayvan olarak yetiştirmek için de çok iyidir. Süs amaçlı olarak da oldukça iyidir.

Bu kuşların ortalama ömürleri 7-10 yıl civarındadır. Bununla birlikte, aşağıdaki çizelgede bu cinsin tam cins profilini gözden geçirin.

Irk Adı Belçikalı Zil Çırpıcı
Diğer İsim Ringslager Belge ve Belçikalı Ringslager olarak da bilinir
Irk Amaç Sergi, süs, evcil hayvanlar
Özel notlar Güzel kuşlar, çekici görünüm, evcil hayvan olarak yetiştirmek için iyi, sergi amaçlı çok iyi, süs amaçlı için iyi, sevimli kuşlar, iyi davranış
Irk Sınıfı Küçük
Ağırlık yaklaşık 360 gram
İklim Toleransı yerel iklimler
Uçma Yeteneği İyi
Evcil Hayvanlar gibi İyi
Renk Birçok
Nadirlik Yaygın
Ülke/Menşe Yeri Belçika
Yorum yapın