Beyaz Hindi Özellikleri

Geniş Göğüslü Beyaz hindi, Amerika Birleşik Devletleri’nden bir yerli hindi türüdür. Beyaz hindi Et için ticari olarak en yaygın kullanılan evcilleştirilmiş hindidir.

Cins aslında Beyaz Hollanda ve Geniş Göğüslü Bronz hindiyi geçerek geliştirildi . Ve piyasadaki baskın hindi cinsi haline geldi. Cins, çoğu Amerikalının aşina olduğu cinstir.

Cinsin gelişmesinden önce, Broad Breasted Bronze ırkı hindi pazarında baskın bir konuma sahipti. Ancak 1960’ların başında insanlar Geniş Göğüslü Beyaz hindiyi tercih etmeye başladı.

Yetiştiriciler, daha temiz görünen bir karkas ürettikleri için cinsi tercih etmeye başladılar.

Genel beyaz hindi ırkı, 1874’te Amerikan Kümes Hayvanları Derneği’nin Mükemmellik Standardına kabul edildi. Aşağıda bu yerli hindi ırkı hakkında daha fazla bilgi okuyun.

Geniş Göğüslü Beyaz Hindi Özellikleri

Geniş Göğüslü Beyaz hindiler iri yapılı kuşlardır ve diğer hindi ırklarından daha fazla göğüs etine sahip etli bir karkas sağlamak için yetiştirilmişlerdir .

Genellikle pembe bacaklar, siyah sakallar ve kırmızı kıkırdama ile tamamen beyaz renktedirler. Civcivler veya yavru kuşlar genellikle sarı renktedir.

Olgun Geniş Göğüslü Beyaz hindinin ortalama canlı vücut ağırlığı 17 ila 20 kg arasındadır. Ancak bazen daha fazla kilo alabilirler.

kullanımlar

Geniş Göğüslü Beyaz hindi bir et cinsidir. Büyük ölçüde ve ticari olarak et üretimi için kullanılır.

Özel notlar

Geniş Göğüslü Beyaz hindi, yerli hindinin en popüler ve yaygın olarak yetiştirilen cinsidir. Bugün bu kuşlar dünya çapında oldukça popülerdir ve et üretimi için mükemmeldirler.

Geniş Göğüslü Beyaz hindi, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ticari hindi çiftçileri tarafından yetiştirilen cinstir . Cins, göğüs eti üretmek için çok iyidir.

Bu kuşların göğüs kemikleri ve bacakları diğer cinslere göre daha kısadır ve doğal olarak üreyemezler. Ve suni olarak tohumlanmaları gerekir.

Bugün Geniş Göğüslü Beyaz hindiler, 10.000 kadar kuş barındırabilen büyük, tam otomatik yetiştirme ahırlarında yetiştirilmektedir.

Boyutları nedeniyle (fazla kas nedeniyle) genellikle uçamazlar ve aşırı kilolu olmakla ilişkili sağlık sorunlarına eğilimlidirler. Kalp hastalığına, solunum yetmezliğine ve eklem hasarına eğilimlidirler.

Genellikle kısa ömürlü kuşlardır ve yumurtalarından çıkma yüzdeleri çok yüksektir. Bununla birlikte, aşağıdaki tabloda bu hindi ırkının tam cins profilini gözden geçirin.

Irk Adı geniş göğüslü beyaz
Diğer isimler Hiçbiri
Irk Amaç Ağırlıklı olarak et
Özel notlar Çok güçlü ve dayanıklı kuşlar, uysal mizaç, ancak bazı kuşlar saldırgan olabilir, yetiştirici tarafından yapılan seçime oldukça bağımlıdır, günümüzde esas olarak et üretimi için yetiştirilmiştir, göğüs eti üretmek için çok iyidir, çok verimli kuşlardır ve iridirler, bugün her yerde oldukça popülerdirler. dünya uçamaz kısa ömürlü kuşlar
Cins Büyüklüğü Büyük
tom yaklaşık 20 kg
Tavuk yaklaşık 17 kilo
İklim Toleransı Hemen hemen tüm iklimler
Renk Beyaz
Nadirlik Yaygın
Ülke/Menşe Yeri Amerika Birleşik Devletleri
Yorum yapın