Bıldırcın Yumurtasını Nasıl Satarım

Bıldırcın yumurtası bıldırcın yetiştiricileri için oldukça değerlidir. Bıldırcın yumurtası satış fiyatı normal yumurtalara göre oldukça karlıdır. Bıldırcın yumurtasını nasıl satarım? sorusu için pek çok yöntem bulunur. Bıldırcın yumurtaları yemekler içerisinde kullanılır. Bu nedenle bıldırcın yumurtası satışı yapmak için yemek sektörüne yönelmek gerekir.

Bıldırcın Yumurtasının Faydaları Nelerdir?

Bıldırcın yumurtaları boyut olarak diğer yumurtalardan daha küçük ve lekeli bir görünüme sahip olmasının yanı sıra oldukça faydalıdır. Tavuk yumurtasına nazaran beş kat daha çok fosfor içerir. Aynı şekilde tavuk yumurtasına göre katlarca fazla protein ve demir içerir. Bu nedenle de bıldırcın yumurtası tavuk yumurtasına göre daha pahalıdır. Bıldırcın yumurtasının faydaları:

  • Oldukça zengin vitamin deposudur. Özellikle B, B1 vitaminlerince zengin olan bıldırcın yumurtası çok yüksek oranda protein içerir.
  • Ölümcül hastalıklara karşı direnç oluşturur. İnsanların korkulu rüyası olan kanser, felç, kalp rahatsızlıkları gibi hastalıkların oluşumunu engeller.
  • Kronik öksürüklerin geçmesine yardımcı olur.
  • Çocukların gelişimleri konusunda destekleyici beslenme sunar.
  • Bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etkilere sahiptir.

Daha pek çok konuda faydalı olan bıldırcın yumurtasının saç kalitesini arttırma, cinsel isteği uyandırma gibi etkilerinin olduğu da bilinir. Bu faydaların bilincinde olan tüketicilerin bulunduğu bölgelerde bıldırcın yumurtası satmak mantıklı olacaktır.

Otel ve Restoranlarla Anlaşın

Özellikle lüks restoran ve otellerde yemeklerin içerisinde bıldırcın yumurtası kullanılır. Lüks restoran ve otellerle anlaşarak elinizde bulunan ve ürettiğiniz bıldırcın yumurtalarını toplu olarak satabilirsiniz. Düzenli olarak yumurta sağlayabildiğiniz durumlarda birden fazla restoran ve otelle anlaşmak düzenli gelir elde etmenizi sağlar.bildircin yumurtasini nasil satarim

Belirli Marketlerle Anlaşın

Şehir içerisinde bulunan ve yaşam kalitesi daha yüksek olan bölgelerde yer alan marketler içerisinde bıldırcın yumurtası satışı yapılır. Bu nedenle bıldırcın yumurtasını istikrarlı ve toplu olarak satabilmek için bıldırcın yumurtası satan veya satmak isteyen marketlerle anlaşabilirsiniz. Marketlerin zincir olması, birbiri arasında bağlantılarının bulunması bıldırcın yumurtalarını satış hızınızı ve miktarınızı arttırır. Önemli olan sizin atılımcı ve araştırmacı olmanızdır.

İnternet Üzerinden Satın

Bıldırcın yumurtalarının satışını gerçekleştirmek için sanal ortamı kullanabilirsiniz. Günümüzde artık pek çok insan alışveriş yapmak için online alışveriş sitelerini kullanıyor. Siz de pek çok online alışveriş sitesinde hesap kurarak veya kendi sitenizi açarak bıldırcın yumurtalarını kolaylıkla satabilirsiniz. İnternet üzerinden satış yapabilmek ve tanınmak için reklam vermeyi ihmal etmeyin. Site içerisinde kaliteli ve hızlı satış ile müşteri memnuniyetini korumaya özen gösterin.

“Bıldırcın Yumurtasını Nasıl Satarım” üzerine bir yorum

Yorum yapın