Bıldırcınlar Doğal Olarak Ne Yiyor?

Bıldırcınlar ilginç, dayanıklı ve çok üretken kuşlardır. Bıldırcınlar Doğal Olarak Ne Yiyor? Dünyada çok sayıda bıldırcın türü mevcuttur. Et veya yumurta üretimi için veya evcil hayvan olarak bıldırcın yetiştirmeyi planlıyorsanız, onlara uygun şekilde bakmanız ve davranışları hakkında daha fazla bilgi edinmeniz gerekir. Bıldırcınlar Doğal Olarak Ne Yiyor

Ayrıca bıldırcınların ne yediğini de bilmek zorundasınız. Bu yazıda bıldırcınların yediği yiyecekler hakkında daha fazla konuşacağım.

Bıldırcınlar Ne Yiyor?

Yabani bıldırcınlar, diğer yiyeceklerle birlikte çoğunlukla tahıldan oluşan bir diyet yerler. Ancak çiftliğinizdeki bıldırcınların, özel dikkat gerektiren küçük yem gereksinimleri vardır. Bıldırcınlar esaret altında ne yer diye düşünebilirsiniz.

Diğer evcil kanatlı kuşlarınız gibi hemen hemen her şeyi yerler. Çiftlik bıldırcınlarının yiyeceği tohumlar, tahıllar, sebzeler, böcekler ve ticari olarak hazırlanmış yemleri içerir. Ancak, bıldırcınların ne yediğiyle ilgili ayrıntıları okuyun.

Tahıllar ve Tohumlar

Bıldırcın diyetinin yaklaşık yüzde 90’ı bitki materyallerinden gelir. Yılın zamanına, bıldırcın türüne ve bireyine bağlı olmakla birlikte. Ortalama olarak, yetişkin bir bıldırcın diyetinin yaklaşık yüzde 80’i tohum ve tahıllardan gelir.

Düzgün büyüme ve düzenli üretim için ihtiyaç duydukları eser elementleri ve diğer besinleri almak için tohum ve tahılların yanı sıra diğer bitki materyallerini de yerler.

Meyveler sebzeler

Bıldırcınlar ayrıca çeşitli meyve ve sebze türlerini yemeyi severler. Tohum ve tahıllardan sonra, diyetlerinin büyük bir kısmı farklı bitki, yaprak, meyve ve sebze türlerinden gelir. Uygun bir bıldırcın diyeti, sebze, meyve, yaprak ve diğer kaba yemlerin yaklaşık yüzde 20’sini içermelidir.

Sağlarsanız, çilek ve diğer meyveleri de yerler. Meyve yeme alışkanlığı, yetiştirdiğiniz bölgeye ve türlere bağlıdır. Örneğin Gambel bir çöl bıldırcını türüdür ve temin ederseniz kaktüs meyvesi yerler.

Ticari Yem

Günümüzde bıldırcın yetiştiriciliği tüm dünyada büyük bir popülerlik kazanmıştır. Bunun bir sonucu olarak, artık dünyanın bazı bölgelerinde ticari olarak hazırlanmış yemler onlar için mevcuttur.

Bazıları ise yumurta ve et üretimi amacıyla ticari bıldırcın yetiştiriciliği işine başlamıştır. Bu insanlar kar için esaret altında bıldırcın yetiştirirler ve genellikle onları ticari olarak hazırlanmış yemlerle beslerler.

Av kuşları için her türlü standart yem, bıldırcınlar için oldukça iyi çalışır. Bazı insanlar da onları ticari olarak hazırlanmış kümes hayvanı yemlerine birkaç gerekli katkı maddesi ekleyerek besler. Ancak bıldırcınlarınıza kümes hayvanı yemi yedirirken küçük bir sorun var.

Bıldırcınlar küçük kuşlar olduğundan, onlara tutarlı bir parçacık boyutuna sahip yemler sağlamalısınız. Yemlerinin parçacıkları yenebilecek kadar büyürse, daha küçük boyutlu parçacıkları yerler ve gerisini görmezden gelirler.

Bu nedenle, bu tür ticari yemleri verirken dikkatli olun ve mümkünse yemlemeden önce büyük parçacıkları kırın.

Haşarat

Bıldırcınlar, ekstra bir protein kaynağı olarak çeşitli böcek türlerini yemeyi sever. Böcek yemek, yumurtadan çıktıklarında onlara daha fazla büyüme gücü verir. Sonuç olarak, yumurtadan yeni çıkmış bıldırcınların diyeti yetişkin bıldırcınlardan farklıdır.

Bıldırcın civcivleri, yaşamlarının ilk birkaç haftasında neredeyse tamamen böceklere bağımlıdır. Bundan sonra yetişkin olurlar ve çoğunlukla vejetaryen beslenirler.

Yetişkin bıldırcınlar da normal diyetlerinin küçük bir parçası olarak böcekleri yerler. Ve üreme mevsimi boyunca, yetişkin bıldırcınlar fazladan protein almak için normalden daha fazla böcek yerler. Böcek yeme oranı yılın yer ve zamanına göre değişir.

Bıldırcınlardan düzenli yumurta ve et üretimi için onları her zaman kaliteli ve besleyici yemlerle beslemelisiniz. Ayrıca günlük ihtiyaçlarına göre yeterli miktarda temiz ve tatlı su sağlayın. Böylece bıldırcınlarınızı sağlıklı ve verimli tutabilirsiniz.

Yorum yapın