Bıldırcınlar İçin Kullanılması Gereken Vitaminler

Bıldırcın üretimi fazla olup bıldırcınlar için kullanılması gereken vitaminler bulunmaktadır. Bu vitaminler bıldırcınların daha sağlıklı ve besin değerlerinin fazla olmasını sağlar. Bıldırcınların yumurtalarının insan sağlığına birçok faydası olması sebebiyle bıldırcınların yedikleri ve alması gereken vitaminlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Bıldırcın yetiştiriciliği son zamanlarda artmakta ve dikkat edilmesi gereken noktalarda sağlıklı bıldırcınlar elde edilmektedir

Bıldırcın Üretimi Vitaminleri

Bıldırcınların kullanması gereken vitaminler oldukça fazladır. Bu vitaminler üretimin artmasını ve daha sağlıklı bıldırcın kuşları olmasını sağlamaktadır. A vitamini E vitamini verilmesi, ortam koşulunu sağlamaları bıldırcın üretimi için önem arz eder. A ve E vitaminleri eksikliği bıldırcınlarda görülen sürekli bir hastalıktır.

Bu vitaminlerin yerine getirilmesi bıldırcınların daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Bıldırcınların olduğu kümeslerin tabanı sürekli kuru tutulmalıdır. Temiz ve tozsuz ortamlarda yetiştirerek güneşteki vitaminleri alması gerekmektedir.Bıldırcınlar İçin Kullanılması Gereken Vitaminler

Bıldırcın Yumurtaları Ne Kadar Sağlıklı

Bıldırcın yumurtalarının insan sağlığına faydaları yapılan araştırmalara göre bulunmuştur. Yumurtasının faydaları saymakla bitmeyecektir fakat bazılarını sizin için derledik. Bunlar;

  • Vitamin deposudur.
  • Öksürüğü geçirdiği bilinmektedir.
  • Bağışıklık sistemin güçlendirdiği için genelde çocukların tüketmesi gerekmektedir.
  • Cilt bakımında da önemli bir yere sahiptir.

Bu gibi ve daha fazla faydalarının olması bıldırcınların üretiminde önemli bir yere sahip olduğunun bir kanıtıdır. Demir bakımından zengin olması ile bilinen bıldırcın yumurtaları, bıldırcınların sağlıklı olmasını gerektirmektedir.

Bıldırcınlarınıza Hassas Davranın

Bıldırcınlarınızı çoğaltmak mı istiyorsunuz? Bıldırcın üretimine girmek istiyor ve sürekli onları çoğaltmak istiyorsanız bu hususta dikkatli olmalı ve onlara hassas davranmalısınız. Temizliklerini her gün yapmalı ve dış etkenlere karşı koruyarak günlük alması gereken vitaminleri vermelisiniz.

Kafeslerini kuru ve temiz tutmalısınız. Küçük bir kuş türü olan bıldırcınların yumurtalarının tavuk yumurtasından daha etkili olduğu bilindiği gibi üretiminde de dikkatli olmalısınız. Bıldırcın yumurtası aslında küçücük de olsa içerdiği mineral ve vitaminler çok daha fazladır. Bıldırcının eti ve yumurtası için üretimi gereklidir. Bu yüzden dikkat edilmesi gereken önemli hususlar arasında yer almaktadır.

Bıldırcın Yumurtası Tüketimi

Bıldırcın yumurtasının fazla tüketimi üretiminin fazla olmasını sağlamaktadır. Bıldırcın yumurtasının ölümcül hastalıklara karşı koruduğunu unutmamalısınız. Düşük potasyum oranından kalp hastalığı geçirmeniz kaçınılmazdır fakat bıldırcın yumurtasının içerdiği potasyum miktarı ile kalp hastalıkları ve tansiyon hastalıkları riskini önleyebilir ve daha sağlıklı yaşamlar elde edebilirsiniz. Bıldırcın yumurtaları içerdiği besin değeriyle her zaman en ön planda olmuştur. Karbonhidrat, protein, potasyum, kalsiyum, sodyum, demir içermektedir. Bu yüzden insan sağlığında önemli bir yere sahiptir.

Bıldırcınlar Nasıl Üretilir?

Bıldırcın üretimi hassas olunduğu takdirde kolay ve hızlı üretilir ki yumurtaları çabuk olgunlaşmaktadır. Bıldırcın ayda 24 yumurta vererek yılda 288 yumurta üretmektedir. Sekiz hafta sürecinde bir bıldırcının olgunlaşma aşaması mevcuttur. 6 haftada yumurta bırakmaya başlandığı gibi hızlı bir üretime başlanması mevcuttur.

Ufak bir alanda yetiştirilebilecek kadar küçüktür sadece uygun ortam koşulları elde etmeniz gerekmektedir. Yem yerlerse daha hızlı büyüyecekleri mevcuttur. Etinden ve sütünden yaralanarak bütün insanlara sağlığı mevcuttur. Etinde kolesterol olmadığı için kolesterolü olan insanlar rahatlıkla tüketebilir ve fayda sağlayacaktır. Kendilerinin bu denli küçük olması yumurtalarının da küçük olmasını sağlamaktadır. Yumurtaları küçük ve beneklidir.Bıldırcınlar İçin Vitamin

Bıldırcın Yetiştiriciliği

Bıldırcınlarınızı yırtıcı hayvanlardan korumanız şarttır. Çünkü diğer hayvanlara kolaylıkla besin kaynağı olabilirler. Uygun ortamları sağlamanız gerekir ki bıldırcın yetiştiriciliğine devam edebilesiniz. Kısa zamanda sizlere kazanç sağlamaya başlayacak olan bıldırcın yetiştiriciliği ek bir gelirin ana kaynaklarından biridir. Üreteceğiniz her bıldırcın sizlere ayda 24 yumurta verse bile ek bir gelir kaynağı olacaktır.

Yorum yapın