Bourbon Red Hindi Özellikleri

Bourbon Red hindi, Amerika Birleşik Devletleri’nden bir yerli hindi türüdür. Bourbon Red hindi Adını Kentucky, Bourbon County’den ve ayrıca eşsiz kırmızımsı tüylerinden almıştır.

Daha önce alternatif olarak Kentucky Reds ve Bourbon Butternuts olarak adlandırılmıştı . Ve aslında on dokuzuncu yüzyılın sonlarında Kentucky ve Pennsylvania’da ortaya çıktı.

Cins aslında Buff, White Holland ve Standard Bronze hindileri geçerek yaratıldı. Ve ilk olarak 1909 yılında American Poultry Association tarafından farklı bir hindi çeşidi olarak kabul edilmiştir.

Bourbon Red hindileri, bir et kuşu olarak faydalı özellikler için seçici olarak yetiştirildi. Ve 1930’lar ve 1940’lar boyunca hindi endüstrisinde çok önemli bir çeşitti.

Geniş Göğüslü Beyaz’ın ticari olarak benimsenmesinden sonra cins, diğer birçok hindi ırkı gibi düşüşe geçti . 21. yüzyılın başlarında, Bourbon Red hindisinin toplam nüfusu toparlanmaya başladı.

Ve şu anda cins, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en popüler miras hindi ırklarından biridir. Bir miras türü olarak göreceli popülaritesine rağmen, cins, The Livestock Conservancy tarafından hala ‘ izleme ‘ olarak listeleniyor.

Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde 5000’den az üreyen Bourbon Red hindi kuşu var. Ayrıca Slow Food USA’s Ark of Taste’de (yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan Amerikan mirasına sahip yiyeceklerin bir kataloğu) yer almaktadır. Aşağıda bu yerli hindi ırkı hakkında daha fazla bilgi okuyun.

Bourbon Red Hindi Özellikleri

Bourbon Red hindileri çok güzel görünüme sahip büyük kuşlardır. Tüyleri, kuyrukta yumuşak kırmızı bir bant ve beyaz uçuş tüyleri ile karakterize edilen beyaz ana renklerle koyu bir temel renge sahiptir.

Hem kanatlar hem de kuyruk kestane rengi örtülere sahiptir. Beyaz uçuş ve kuyruk tüyleri ve kahverengimsi ila koyu kırmızı tüyleri vardır. Toms üzerinde, vücut tüyleri siyah kenarlı olabilir.

Göğüs ve boyundaki tüyler kestane maundandır ve alt renkli tüyler hafif devetüyü ila neredeyse beyazdır.

Bourbon Red hindinin gagası uçta açık renkli ve dipte koyu renklidir. Boğaz akasyası kırmızıdır ve mavimsi beyaza dönüşebilir.

Sakal siyah, incikler ve ayak parmakları pembe renktedir. Ortalama olarak olgun tomlar yaklaşık 15 kg ağırlığında olabilir.

Ergin tavukların ortalama canlı ağırlıkları ise 8,2 kg civarındadır. The Livestock Conservancy ve Wikipedia’dan fotoğraf ve bilgi .

kullanımlar

Bourbon Red hindi bir et cinsidir ve esas olarak et üretimi için yetiştirilir.

Özel notlar

Bourbon Red hindileri dayanıklı ve çok güzel kuşlardır. Hem sergi için hem de sadece arka bahçe için çok çekici bir çeşittir.

Bu kuşlar çok aktif toplayıcılardır ve genellikle mera üretim sisteminde çok başarılıdırlar. İster safkan olarak, ister beyaz hindi ile çaprazlansın, yiyecek arama yetenekleri aynı kalır.

Üreme durumunda, yetiştiriciler tarafından yapılan seçime büyük ölçüde bağımlıdırlar. Bazı kuşlar uysal mizaçlıdır ve bazıları agresif olabilir.

Bugün cins, esas olarak et üretimi için yetiştirilmektedir. Bununla birlikte, aşağıdaki çizelgede Bourbon Red hindinin tam cins profilini gözden geçirin .

Irk Adı burbon kırmızısı
Diğer isimler Daha önce Kentucky Reds ve Bourbon Butternuts olarak anılırdı
Irk Amaç Ağırlıklı olarak et
Özel notlar Çok güçlü ve dayanıklı kuşlar, uysal mizaç, ancak bazı kuşlar agresif hale gelebilir, büyük ölçüde yetiştirici tarafından yapılan seçime bağımlıdır, günümüzde esas olarak et üretimi için yetiştirilmiştir, sergileme veya sadece arka bahçe için çok çekici çeşit, aktif toplayıcılar, yiyecek arama yetenekleri aynı kalırsa aynı kalır. beyaz ırklarla geçti
Cins Büyüklüğü Büyük
tom 15 kg civarında
Tavuk yaklaşık 8,2 kg
İklim Toleransı Hemen hemen tüm iklimler
Renk beyaz ile kırmızı
Nadirlik Yaygın
Ülke/Menşe Yeri Amerika Birleşik Devletleri
Yorum yapın