Bu Gizemli Tavuk Irkını Tanımlayabilir misiniz?

Bu Avrupa cinsi, ilk olarak Fransız misyonerler tarafından tanıtılan Japon tavuklarından geliştirilmiştir. Bu sessiz, nazik gizemli ırkı tanımlayabilir misin?

Tavuklar ve diğer kümes hayvanları üyeleri her boyutta, şekilde, renkte ve kişilikte bulunur. Büyük kümes hayvanları ve ufak tefek tavuklar, ördekler, kazlar, hindiler ve beç tavuğu dahil olmak üzere yaklaşık 400 tanınmış kümes hayvanı türü ve çeşidi bulunmaktadır.

Çizimimizi ve seçilmiş birkaç ipucunu kullanarak, burada hangi cinsi tasvir ettiğimizi tahmin edebilir misiniz? Aşağıdaki cevabı öğrenin!

İpuçları

  • Bu gizemli cins ilk olarak Avrupa’da Fransız misyonerler tarafından kıtaya getirilen Japon ırklarından geliştirildi. 
  • Murray McMurray Hatchery, erkekleri ” etkileyici uzun kuyruklara ve boyun tüylerine” sahip olarak tanımlarken, “dişiler açık krem ​​renkli yumurtalar bırakırlar”.
  • Bu sessiz ve nazik cins, 1981 yılında Amerikan Tavukçuluk Derneği tarafından Beyaz ve Kırmızı Omuzlu çeşitlerinde standart bir cins olarak kabul edilmiştir. 
  • Adını, Japonya’nın (nüfusa göre) ikinci en büyük kentinden alıyorlar!

Gizemli Cins Cevap

Yukarıda tasvir edilen cins , öncelikle sergi için kullanılan uzun kuyruklu Kırmızı Omuzlu Yokohama’dır . Yokohama, oyun benzeri bir görünüme sahip muhteşem, ince bir ırktır . Bu küçük cins standart ve ufak tefek boyutlarda gelir ve yeri süpüren inanılmaz uzun kuyruklara sahiptir.

Yokohama’lar uysal, arkadaş canlısı, alışılmadık derecede sessizdir ve hapsedilmeye iyi dayanırlar, ancak uzun kuyruklarına uyum sağlamak için özel barınağa ihtiyaçları vardır. 

“Bu Gizemli Tavuk Irkını Tanımlayabilir misiniz?” üzerine bir yorum

  1. Bu makaledeki tavuk ırkı hakkında ilginç bilgiler öğrendim. Tavuk yetiştiriciliğiyle ilgilenen biri olarak, bu gizemli ırkın daha fazla detayına sahip olmak isterim. Bu cins hakkında daha fazla bilgi paylaşabilir misiniz?

    Cevapla
Yorum yapın