Canlı Bıldırcın Civcivi Satın Al

Canlı Bıldırcın Civcivi Satın Al Bıldırcın yetiştiriciliğinde başarının anahtarı sağlıklı ve kaliteli civcivlerdir . Canlı Bıldırcın Civcivi Satın Al Bu yüzden bıldırcın civciv almadan önce bazı önemli şeyleri bilmelisiniz.

Güvenli ve güvenilir yetiştiricilerden yüksek kaliteli bıldırcın civcivleri satın almalısınız.

Bıldırcınlar hem iş hem de evcil hayvan olarak yetiştirmek için giderek daha popüler hale geliyor.

Günümüzde bıldırcınlar , esas olarak benzer yumurta üretme yetenekleri nedeniyle tavuklara alternatif olarak yetiştirilmektedir .

Ancak bıldırcın yetiştirmenin temel avantajı, boyutlarının küçük olması ve daha az yer, bakım ve yönetim gerektirmesidir.

Bugün dünya çapında farklı amaçlar için kullanılan farklı bıldırcın türleri bulunmaktadır.

Hem et hem de yumurta üretimi için kullanılırlar ve ayrıca evcil hayvan olarak yetiştirilirler. Arka bahçenizde tavuk yerine biraz bıldırcın yetiştirebilirsiniz.

Bıldırcın Civcivleri Satın Alma İpuçları

Ancak et, yumurta veya evcil hayvan olarak bıldırcın yetiştirmeyi planlıyorsanız, kaliteli civciv satın almanız gerekir. Burada bıldırcın civciv satın alma hakkında daha fazla bilgi veriyoruz.

Yerel Arazi Yasalarını Kontrol Edin

Her şeyden önce yerel arazi yasalarınızı kontrol edin. Bölgenizde bıldırcın yetiştiriciliğine izin verilip verilmediğini kontrol edin . Bıldırcın yetiştiriciliğine bazı bölgelerde izin verilirken bazı bölgelerde yasak.

Bu nedenle, bıldırcınların nasıl tutulduğuna ve onları çiftliğinizde mi yoksa arka bahçenizde mi besleyeceğinize dair düzenlemeler yapılması olasılığı vardır .

Bıldırcınlar bazı bölgelerde besi hayvanı olarak kabul ediliyor ve bu da kuralları daha katı hale getiriyor.

Canlı Bıldırcın Civcivi Satın Al
Canlı Bıldırcın Civcivi Satın Al

Canlı Bıldırcın Satıl Al Tıkla

Bıldırcınlar aslında sürekli olarak biraz ses çıkarırlar, ancak tavuklar (özellikle horozlar) kadar gürültülü değildirler. Bıldırcın sesi bazı bölgelerde komşular için rahatsız edici sayılabilir.

İstediğiniz Cinsi Seçin

Yetiştirmek istediğiniz cinsi seçin. Pek çok evcil bıldırcın türü vardır, ancak evcil ördekler veya tavuklar kadar değildir .

Bölgenizdeki mevcudiyetine bağlı olarak istediğiniz cinsi seçin, çünkü bazı bölgelerde yalnızca belirli bir cins bulunacaktır.

Bazı yaygın ve en popüler bıldırcın ırkları Button, Bob, California ve Japon bıldırcınıdır .

Japon bıldırcınları en popüler ve yaygın olarak bulunurken, düğme bıldırcınları yetiştirmek eğlencelidir.

Bütün cinsler ve ürünler için tıkla al

Bir Günlük Civcivler veya Doğurgan Yumurtalar

Bir günlük civciv mi yoksa verimli yumurta mı almak istediğinize karar verin. Kuluçka makineniz varsa verimli yumurta satın almak daha iyi bir seçenek olacaktır.

Daha fazla civciv elde etmek ve daha iyi bir kuluçka oranı elde etmek için yumurtaları toplu olarak satın alabilirsiniz. Ancak kuluçka makineniz yoksa yumurta satın almak iyi bir karar olmayacaktır.

Çünkü yeni bir kuluçka makinesi almak size çok pahalıya mal olacaktır. Bu durumda bir günlük civciv satın almak sizin için iyi olacaktır.

Ancak fiyat aralığı dışında civciv ya da yumurta seçmeniz aslında hiç fark etmiyor.

Sürü Boyutu

Bıldırcın civcivi satın almadan önce sürü büyüklüğünüzü belirleyin. Yüzlerce, binlerce hatta daha fazla bıldırcın yetiştirebilirsiniz. Aynı zamanda en az 2 veya 10 kuş yetiştirebilirsiniz.

Bu yüzden önce kuş sayısını belirleyin. Kar elde etmek için bıldırcın beslemek istiyorsanız, çok sayıda kuşa ihtiyaç vardır. Ancak sürü büyüklüğünün küçük olması durumunda birden fazla civciv alınması tavsiye edilir.

Çünkü bıldırcınlar sosyal kuşlardır ve sürü halinde etkileşim halindedirler. Bıldırcın yetiştiricileri genellikle indirimli fiyat sunar, bu nedenle ne kadar çok satın alırsanız civcivler o kadar ucuz olur.

Brooder’ı Kurun

Bıldırcın civcivlerini satın aldıktan sonra kuluçka makinesi zorunludur, çünkü önümüzdeki 4-6 hafta boyunca (ya da civcivleriniz tüylenip olgunlaşana kadar) civcivleriniz için bir yuva olacaktır.

Suluk, yemlik, yatak takımları vs. gibi her şeyi kuluçka makinesinin içinde tutun. Kuluçka makinesinin içinde bir ısı lambası olmalıdır. Ve ilk hafta kuluçka makinesinin içindeki sıcaklığı 95 °F’ye ayarlayın.

Ve oda sıcaklığına ulaşana kadar sıcaklığı her hafta 5 °F oranında azaltın.

Civciv Nereden Alınır – Kümescim.com Alabilirsiniz

Bıldırcın civciv satın almak için birçok seçenek var. Ancak yerel yetiştirici ve çiftlik mağazalarından satın almak iyi bir seçenektir.

Ayrıca online civciv ve yumurta siparişi verebilirsiniz. Doğurgan yumurtaları posta yoluyla göndermek mümkündür, ancak civcivler genellikle nakliye için uygun değildir. Bazı çevrimiçi seri ilanlar da bıldırcın civcivleri satın almak için iyi bir seçenektir.

Civcivleri Test Edin

Yerel yetiştiricilerden veya çiftlik mağazalarından bıldırcın civcivleri almayı planlıyorsanız civcivleri test edin. Civcivleri elle seçip inceleyebilirsiniz. Açık gözlü, uyanık ve hareketli civcivleri seçmelisiniz.

Konutu da iyice inceleyebilirsiniz. Barınağın hijyeni, satıcının ne tür bir yetiştirici olduğunu ve hayvanlarına nasıl baktığını gösterir.

Civcivleri Eve Götürün

Bıldırcın civcivlerini test edip satın aldıktan sonra bir kutu getirip eve götürün. Basit bir karton kutu ya da kedi taşıyıcı taşıma amacına uygun olacaktır.

Büyük bir kapak satın alırsanız, daha büyük veya yeterince büyük bir kafes getirmeniz gerekir.

Civcivlerin ayaklarının kirlenmesini veya olası bir enfeksiyon kapmasını önlemek için taşıma kutusu içinde emici altlık bulunmalıdır.

Civcivleri Yetiştiricilerine Tutun

Civcivleri eve getirdikten sonra daha önce kurduğunuz civcivlerin içinde bekletin.

Su ve Yiyecek Sağlayın

Kuşları yeterince yiyecek ve su ile besleyin. Sağlıklı, aktif ve üretken kanatlılar elde etmek için besleyici besleme zorunludur. Bıldırcın bakımı hakkında daha fazla bilgi edinin .

Yorum yapın