Catalina Keçisi Özellikleri

Catalina Keçisi Evcilleştirilmiş keçilerin yanı sıra pek çok yaban keçisi ırkı da mevcuttur. Catalina Keçisi Catalina keçisi bir yaban keçisidir ve güzelliği ve gücü ile bilinir.

Keçi yetiştiricilerinin çoğu, bu keçi ırkını yabani bir keçi ırkı olduğu için bilmemektedir. Bu cins evcilleştirilmiş bir cins değildir ve vahşi doğada bulunur. Ancak, belirli kişilik özellikleri veya özellikleri ile ünlüdür.

Catalina keçisi sıradan bir keçi türü değildir, aslında en çok beğenilen ve en çok aranan büyük keçi ırkıdır.

Catalina keçisi aslında İspanya’dandır. Bugün Avustralya, Yeni Zelanda, İrlanda ve Hawaii’de de bulunmasına rağmen.

Cins, adını California, Los Angeles yakınlarındaki Santa Catalina Adası’nda bulunan yabani bir keçiden alır.

Catalina keçisi birçok nedenden dolayı talep görmektedir. Esas olarak güzellikleri, güçleri ve devasa boynuzları nedeniyle çok popülerdirler.

Ancak burada Catalina keçi ırkı hakkında biraz daha bilgi vermeye çalışıyoruz.

Catalina Keçisi Özellikleri

Catalina keçisinin güzel ve son derece geniş boynuzları bu keçi ırkını özel kılmaktadır. Bu benzersiz özellikler, onları kupa avı için uygun hale getirdi. Ve en çok aranan oyun türüdür ve birçok avcı tarafından avlanır.

Cins çok çeşitli renklerde mevcuttur. Ancak çoğunlukla kahverengi, siyah, kırmızımsı kahverengi veya beyaz renklerde bulunurlar (diğer renkler de nadir değildir).

Bu keçilerin dış tüyleri doğaldır ve erkek ve dişi keçilerin çoğu sakallıdır. Etkileyici bir ganimet oluşturdukları için çarpıcı boynuzlarından özel olarak bahsetmek gerekir. KANATI’dan fotoğraf

Erkek Catalina keçisi, büyük kıvrımlarla başından geriye doğru büyüyen ve genişleyen büyük ve geniş boynuzlara sahiptir. Ve boynuzlar 20 ila 30 inç boyunda büyüyebilir ve 30 ila 40 inç’e kadar yayılabilir. Kaydedilen en uzun Catalina keçi boynuzu 53 inç olarak ölçülür.

Ancak dişi Catalina keçileri genellikle boynuzsuzdur. Bununla birlikte, bazı dişi keçiler ayrıca yaklaşık 4 ila 6 inç boyunda kavisli konilere sahiptir. Catalina keçisinin ortalama vücut ağırlığı 130 ila 275 lbs arasındadır.

Genellikle olgun bir erkek keçi yaklaşık 175 lb ağırlığındadır. Ancak dişilerin ağırlığı nispeten daha azdır ve ortalama ağırlık 80 libredir. Ortalama vücut boyları 4 ila 5 fit arasındadır.

kullanımlar

Catalina evcil bir keçi değildir. Esas olarak yaban keçisidir ve avcılar tarafından avlanır.

Özel notlar

Catalina keçileri sıcak ve kuru bölgelerde yaşar ve çoğunlukla yapraklar ve çimenler üzerinde yaşar. Genellikle engebeli ve aşırı otlatılmış çiftliklerde bulunurlar.

Çok sayıda Catalina keçisi, Catalina Adası’nın doğal ekosistemini bozdukları için öldürüldü. Çok dayanıklıdırlar ve yaşamak ve hayatta kalmak için çok fazla suya ihtiyaç duymazlar.

Catalina keçilerinin tüm yıl boyunca çiftleşme mevsimi vardır. Genellikle bir dişi, kızıştığında erkeklere işaret etmek için hikayeyi sallar. Dişi keçi yaklaşık 5 aylık hamile kalır ve bir seferde 1-3 oğlak (çoğunlukla 2) doğurur.

Bununla birlikte, aşağıdaki tabloda Catalina keçisinin tam cins profilini inceleyin.

Irk Adı Katalina
Diğer isimler Hiçbiri
Irk Amaç Vahşi
Cins Büyüklüğü Orta ila Büyük
Buck’ın Ağırlığı yaklaşık 80 kg
Doe’nun Ağırlığı yaklaşık 37 kilo
Boynuzlar Evet, Büyük Boynuzlar
İklim Toleransı Tüm İklimler
Ceket Rengi Birçok
Ahır Beslemeye Uygun Hayır, bu vahşi bir cins
Nadirlik Yaygın
Ülke/Menşe Yeri ispanya
Yorum yapın