Dikenli – Barb Güvercini Özellikleri

Barb güvercini, Birleşik Krallık’tan yerli bir fantezi güvercin türüdür. Barb güvercini Aynı zamanda İngiliz Barb ve Berberi Güvercini olarak da adlandırılır .

Ve cins, İngiltere’de uzun yıllar boyunca seçici yetiştirme yoluyla geliştirildi. Bu cins ve diğer evcilleştirilmiş güvercin çeşitleri, hepsi vahşi veya vahşi kaya güvercininin torunlarıdır .

Oldukça eski bir cins ve 1600’lere kadar uzanan bir beyaz için ortalıkta dolaşıyor. Bu cinsin tam tarihi yıllar içinde kaybolmuş olsa da.

Ancak çoğu insan, türün orijinal olarak Kuzey Afrika’daki Berberi’den Avrupa’ya ithal edildiğine inanıyor. Barb güvercini ile ilgili en dikkate değer gerçek, gözlerinin ve gagasının etrafındaki ıslanmadır.

Ve bu ıslanmanın, göz çevresindeki çiçek benzeri etli halkaya tamamen dönüşmesi iki yılı bulabilir.

Barb güvercinine Shakespeare tarafından atıfta bulunulmuştur. Charles Darwin’in Variation of Animals and Plants under Domestication adlı eserinde de bir örnekle anılmıştır. Ancak, aşağıda bu güzel güvercin ırkı hakkında daha fazla bilgi okuyun.

Dikenli Güvercin Görünümü

Dikenli güvercin, kısa yüzlü, küçük ila orta boy bir kuştur. Tıknaz ve gerdanlı bir güvercin cinsidir .

Gözlerin etrafındaki büyük, pürüzlü, kırmızı çıplak et halkaları ve gaganın üzerindeki yumrulu, buruşuk cere nedeniyle göze çarpıyor.

Bu kuşların ortalama vücut yüksekliği 13.4 inç civarındadır. Ve ortalama canlı olgun vücut ağırlıkları 370 gram civarındadır. RightPet ve Wikipedia’dan fotoğraf ve bilgi.

kullanımlar

Bu güvercin esas olarak bir sergi ırkı olarak yetiştirilir.

Özel notlar

Biraz farklı bir görünüme sahip bir şey arıyorsanız, Barb güvercini sizin için mükemmel bir evcil güvercin türü olabilir.

Bu kuş ilk bakışta görüşü engelliyormuş gibi görünebilir. Ama görebilir ve iyi uçabilir. Gösteri amaçlı yetiştirmenin yanı sıra, cins, evcil hayvan olarak yetiştirmek için de oldukça iyidir.

Bu kuşların ortalama ömrü yaklaşık 7-10 yıldır. Bununla birlikte, aşağıdaki çizelgede bu cinsin tam cins profilini gözden geçirin.

Irk Adı diken
Diğer İsim İngiliz Barb ve Berberi Güvercini olarak da bilinir
Irk Amaç Sergi
Özel notlar Güzel kuşlar, çekici sıra dışı görünüm, sergi amaçlı çok iyi, nispeten sakin, ortalama ömür 7-10 yıl
Irk Sınıfı Küçük ila orta
Ağırlık yaklaşık 370 gram
İklim Toleransı yerel iklimler
Uçma Yeteneği İyi
Evcil Hayvanlar gibi İyi
Renk Birçok
Nadirlik Yaygın
Ülke/Menşe Yeri Birleşik Krallık
Yorum yapın