En İyi Yumurtlayan Kaz Cinsleri – Irkları

En İyi Yumurtlayan Kaz Cinsleri Kazlar tavuklar kadar üretken değildir . Bu nedenle, kazlardan yumurta elde etmek istiyorsanız, En İyi Yumurtlayan Kaz Cinsleri en iyi yumurtlayan kaz ırklarını seçmek sizin için çok önemlidir.

Kazlar diğer kuş türlerine göre daha az yumurta bırakırlar. İlkbaharın başından sonbaharın sonlarına kadar neredeyse iki günde bir yumurta bırakırlar.

En İyi Yumurtlayan Kaz Irkları

Çin kazları, dünya çapında en yaygın ve popüler arka bahçe sürüleridir. Hem yumurtaları hem de etleri ile çok ünlüdürler.

Ancak burada, bu en iyi yumurtlayan kaz ırkını kendi arka bahçenizde başka bir kuş türüyle birlikte yetiştirmek ve bakımını yapmak için gereken adımları anlatıyorum.

Çin Kazlarının Özellikleri

Çin kazları, kompakt gövdeleri ve uzun ince boyunları ile zarif görünürler. Gaganın tabanında parlak turuncu bir topuz vardır.

Bu topuz kazların yaşına göre büyür ve erkek kazlarda sıklıkla belirginleşir. Genellikle iki tür Çin kazı vardır.

Biri saf beyaz bir çeşitte gelir ve diğeri kahverengi-gri çubuklu renkli kazlardır (Afrika kazlarıyla benzerliği vardır ancak boyut olarak önemli ölçüde daha küçüktür). Son derece seslidirler ve bekçi köpekleri gibi mükemmel birer gözlemcidirler.

Çevre

Yaşamın ilk birkaç haftasında, kuşlar tamamen tüylenene kadar ek ısı yönetimine ihtiyaç duyarlar.

Anneleri tarafından büyütülmüyorlarsa, kazları ilk hafta 95 ° Fahrenheit sıcaklıkta bir kuluçka makinesinde tutun. İlk haftadan sonra sıcaklığı haftada 5° azaltın.

Yaklaşık 6 haftalık olduklarında tüyleri tamamen çıkana kadar sıcaklığı bu oranda azaltın. Annelerini ağılın içinde tutuyorsanız, o zaman her 4 fit kare taban alanı için birden fazla tutmadığınızdan emin olun.

besleme

Kuş yavrularını çeşitli sebze ve otlarla takviye edilmiş civciv marşıyla besleyebilirsiniz. Yetişkin kazlar, her tür kırık mısırı tüketebilir ve zamanlarının çoğunu böcek, böcek veya budama otları toplayarak geçirirler.

Doğal olarak kazlar yiyecek ararken sebzeler, otlar ve çiçekli bitkiler gibi tahta yapraklı bitkileri bırakırlar. Kazlarınızın geniş yapraklı yabani otları kemirmesini istiyorsanız, bu tür tahta yapraklı bitkileri, yaşlarının ilk haftasından itibaren diyetlerine karıştırın.

Kuşları çiçek sapları ve tüketemeyecekleri diğer yem türleri ile beslemeyin. Ve her zaman taleplerine göre yeterli miktarda tatlı ve temiz su sağlayın.

Yumurta Üretimi

Kazlar 7 aylıkken yumurtlamaya başlar. Evlerinin içinde yeterli yuva kutuları sağlayın. Her 2 ila 3 dişi kaz için bir yuva kutusu sağlayın. Kutu ortalama olarak en az 2 fit kare olmalıdır.

Çin kazları genellikle Şubat veya Mart aylarında yumurtlamaya başlar. Yaz mevsiminde üretimleri düşer. Ve sonbahar geldiğinde, yumurtlamaları Kasım ortasına kadar tekrar başlar.

Kısa gündüz sezonunda, sabah ve akşam yumurtlamaya teşvik etmek için yapay aydınlatma sağlayın.

İnsanların çoğu, evcil hayvan olarak ve kazların güzelliği için kendi arka bahçelerinde kaz yetiştiriyor. Birkaç kaz yetiştirmek istiyorsanız, onlar için iyi tesisler oluşturun ve onlara iyi bakın.

Yorum yapın