Florida Beyaz Tavşanı Özellikleri

Florida Beyaz tavşanı nispeten küçük bir evcil tavşan türüdür. Florida Beyaz tavşanı Amerikan Tavşan Yetiştiricileri Derneği Hakimi Orville Miliken tarafından yaratılmıştır. Bu cinsi bir albino Dutch, bir albino Polonyalı ve küçük ama tipik bir Yeni Zelanda Beyaz tavşanını geçerek yarattı .

Ve sonra aşamalı seçilim ve soy yetiştirme yoluyla, kompakt hayvanlardan oluşan bir leke elde etti. Şimdi Florida White olarak bilinen ve cins, başlangıçta Florida’da laboratuvar amaçlı olarak geliştirildi. Daha sonra ırk, eti ve kürkü için geliştirildiği için çok amaçlı bir tavşan ırkı olarak kabul edildi.

Florida Beyaz tavşanı küçük ve kompakttır ve hatta kulakları ve kafaları yuvarlak ve sağlamdır. Adından da anlaşılacağı gibi, Florida Beyaz tavşan ırkı sadece tek bir renk çeşidiyle gelir. Ve bu pembe renkli gözleri olan beyaz bir vücut.

Cins, herhangi bir işaret içermeyen tamamen beyaz gövdesi ve albino kırmızı gözleri ile tanınır. Florida Beyaz tavşanı, 1967 yılında Amerikan Tavşan Yetiştiricileri Birliği tarafından bir cins olarak kabul edilmiştir.

Florida Beyaz Tavşanı Özellikleri

Florida Beyaz tavşanları orta boy hayvanlardır. Sert eti, küçük kafaları, küçük ayakları ve küçük kemikleri olan kompakt bir gövdeleri vardır. Mükemmel yemden ete dönüşüm oranına ve yaklaşık yüzde 65’lik bir ete kemik oranına sahiptirler.

Bu, türün et üretimi için çok iyi olduğu ve işlemede çok az atık olduğu anlamına gelir. Kürkleri iyi yoğunluk ve doku ile beyazdır. Florida Beyaz tavşanları, Yeni Zelanda Beyaz tavşanı ile birçok benzerliğe sahiptir.

Aslında Florida Beyaz tavşanı Yeni Zelanda Beyaz soyuna sahiptir. Ancak bu iki cins arasındaki temel fark boyutlarıdır. Yeni Zelanda Beyazları, Florida Beyazlarından önemli ölçüde daha büyüktür. Her iki cins de genellikle pembe gözlü beyaz renklidir, ancak bazen başka renklerde de görünürler.

Her iki cins de aynı tip kulaklara sahiptir. Ve her iki cins de kişilik açısından sakin olma eğilimindedir. Yeni Zelanda Tavşanının ortalama vücut ağırlığı yaklaşık 5 kg iken, Florida Beyaz tavşanının ağırlığı yaklaşık 1,8 ila 2,7 kg’dır.

kullanımlar

Florida Beyaz tavşan ırkı başlangıçta laboratuvar kullanımı için geliştirilmiştir. Ancak cins, et üretimi için iyidir ve tüketim için uygun bir giydirme oranına sahiptir. Evcil hayvan olarak da iyidir.

Özel notlar

Florida Beyazları genellikle uysal, nazik, iyi huylu ve rahat tavşan ırklarıdır. Genellikle çok dayanıklı ve sağlıklı bir cinstir. Genellikle arkadaş canlısı ve uyumlu bir mizaçları vardır. Bu da onları evcil hayvan olarak ideal kılar ve acemi tavşan yetiştiricileri için iyi bir seçimdir.

Florida Beyaz tavşanları son derece ince bir kemiğe sahiptir ve onlara yüksek bir giydirme yüzdesi sunar. Ve bu iyi et-kemik oranı, onları olağanüstü bir etli tavşan ırkı haline getirdi .

Florida White, çöp başına 6-8 kit sunabilir. Cinsin ortalama ömrü 5 ila 8 yıldır. Ancak uygun şekilde bakılırsa daha uzun yaşayabilirler. Bununla birlikte, aşağıdaki çizelgede bu cinsin tam cins profilini gözden geçirin.

Irk Adı florida beyazı
Diğer İsim Hiçbiri
Irk Amaç Bir et ırkı olarak yetiştirildi. Ancak evcil hayvan olarak yetiştirmek için de uygundur.
Cins Büyüklüğü Orta
Ağırlık Ortalama vücut ağırlığı 1,8 ile 2,7 kg arasındadır.
Ticari Üretime Uygun Evet
Evcil Hayvanlar kadar iyi Evet
İklim Toleransı Tüm İklimler
Renk Çeşitleri Beyaz
Nadirlik Yaygın
Menşei ülke Amerika Birleşik Devletleri
Yorum yapın