Fransız Lop Tavşanı Özellikleri

Fransız Lop tavşanı, 19. yüzyılın ortalarında geliştirilen oldukça eski bir evcil tavşan türüdür. Fransız Lop tavşanı Adından da anlaşılacağı gibi, Fransız Lop tavşanı ilk olarak 1850’lerde Fransa’da geliştirildi.

Cins çok popülerdi ve 19. yüzyılın ortalarında Fransa’da et tavşanı cinsi olarak kuruldu. Fransız Lop tavşanı, İngiliz Lop ve Flaman Dev tavşanı arasında seçici üreme yoluyla yaratıldı .

Fransız Lop, İngiliz Lop tavşanından farklıdır, çünkü daha ağır bir boy ve daha kısa kulaklarla karakterize edilir. French Lop’un ayrıca İngiliz Lop’u ve Fransa’nın Kelebek Tavşanı’nı geçerek üretildiğine inanılıyor. İkincisi hala Fransa’da yetiştiriliyor ve Paris’teki Grand Prix Show’da görülebilir.

French Lops, evcil hayvan veya gösteri tavşanı ırkı olarak yaratılmadı. Ama bir et hayvanı olarak geliştirildi. İyi bir et hayvanı olan Fransız Lop tavşanı, Almanya, Hollanda ve Belçika gibi komşu ülkelerde popülaritesini artırdı.

Cins, 1933’te Birleşik Krallık’a öncelikle bir et tavşanı cinsi olarak tanıtıldı. Ancak 1965 yılında ilk kez sergilendi ve cins çok popüler bir sergi ve evcil tavşan olmaya devam ediyor.

Fransız Lop tavşanı Avrupa’da çok popüler olmasına rağmen, 1970’lerin başına kadar Amerika Birleşik Devletleri’ne tanıtılmadı. Cins, hem Amerikan Tavşan Yetiştiricileri Derneği hem de İngiliz Tavşan Konseyi tarafından tanınmaktadır. Günümüzde popüler bir et tavşanı cinsi olup aynı zamanda evcil hayvan ve gösteri hayvanı olarak yetiştirilmektedir.

Fransız Lop Tavşanı Özellikleri

Fransız Lop tavşanı çok iri bir cinstir. Günümüzün Flaman Dev tavşan ırkına çok benziyor. Ama boy olarak daha kısa ve ağırlık olarak biraz daha fazla. Çenenin altına sarkan 5 ila 8 inç uzunluğunda sarkık kulakları ve kısa, kalın bir gövdesi ve büyük bir kafası olan neredeyse kübik bir görünümü vardır.

Fransız Lop tavşanının ön ayakları kısa ve düzdür. Ve arka ayaklar vücuda paralel taşınır. Cins, kendi renginde (düz renkli) olabilir veya baş, göğüs ve bacaklarda (kırık desen) beyaz lekeler olabilir.

Cins, iki renk çeşidiyle gelen orta uzunlukta tüylere sahip yoğun, yumuşak bir kaplamaya sahiptir. Bu renk çeşitleri sağlam ve kırıktır. Ve bu kategoriler içinde agouti, siyah, çinçilla ve açık kahverengi gibi bir dizi farklı renk bulunabilir. Bu tavşanların ortalama vücut ağırlıkları 4 ile 5,5 kg arasındadır. Wikipedia’dan fotoğraf.

kullanımlar

Fransız Lop tavşanı esas olarak bir et tavşanı ırkı olarak geliştirilmiştir . Ve 19. yüzyılın ortalarında çok popüler bir et tavşanı cinsiydi. Cins, et üretimi için ticari tavşan yetiştiriciliği işletmesi için çok uygundur. Cins, evcil hayvan ve gösteri hayvanı olarak da iyidir.

Özel notlar

Fransız Lop tavşanları iyi huylu, sosyal ve sakin, iyi bir mizacı var. Diğer ırklara göre iri bir cins olduğu için serbestçe dolaşabilmesi için büyük koşu/kulübe gerektirebilir. Hem kapalı kafeslerde hem de dışarıda iyi iş çıkarırlar. Cinsin ayrıca sakin ve rahat mizaçlı olduğu da bilinmektedir. Diğer türleri tolere edebilirler.

Genç yaşta uygun şekilde bakılır ve iyi sosyalleştirilirse, bu tavşanlar harika bir aile hayvanı olabilir. Çocuklara karşı çok naziktirler. İyi huylu ve sosyal bir hayvan olarak, cins, diğer tavşanların yanı sıra insanlarla etkileşimde gelişecektir. Oldukça eğlenceli olabilirler ve onları meşgul edecek bazı basit oyuncakların tadını çıkarabilirler.

Dolar, bazen on iki yavruya kadar büyük yavrulara sahip olma eğilimindedir. Bu tavşan ırkının ortalama ömrü yaklaşık 5 ila 7 yıldır. Bununla birlikte, aşağıdaki tabloda bu tavşanların tam cins profilini gözden geçirin.

Irk Adı Fransız Lopu
Diğer İsim Hiçbiri
Irk Amaç Bir et ırkı olarak yetiştirildi. Ancak evcil hayvan ve gösteri hayvanı olarak yetiştirmek için de uygundur.
Cins Büyüklüğü Büyük
Ağırlık Ortalama vücut ağırlığı 4 ile 5,5 kg arasındadır.
Ticari Üretime Uygun Evet
Evcil Hayvanlar kadar iyi Evet
İklim Toleransı Tüm İklimler
Renk Çeşitleri Siyah, Beyaz, Kahverengi, Mavi, Agouti, Chinchilla, Opal gibi birçok renk çeşidi mevcuttur. İsli Fawn, Siyam Samuru, Portakal, Fawn, Çelik ve Kelebek.
Nadirlik Yaygın
Menşei ülke Fransa
Yorum yapın