Orpington Tavukları

Kullanıldığı yerler:  Sergi / süs.
Yumurta:  100-180 beyaz / renkli.
Ağırlık: Horoz: 4,5 Kg dk. Tavuk:  3.6 Kg dk.
Renkler:  Mavi, Siyah, devetüyü, Beyaz, Çikolata, Altın Güpürlü, Jubilee, Lavanta, Limon, Keklik, Kırmızı
Yararlı:  Uysal, iyi bir seçim çocuklarla anlaşa bilir.
Fotoğraf:  D. Pownall ait Buff Orpington. Fotoğraf R. Stephenson.

 

 

 Orpington aslında yararlı bir cins olarak çocuk dostu olarak evlere süs olmaları için alınıyordu.  İngiltere’de Orpington köyünde William Cook tarafından 1886 yılında ortaya çıkarıldı ama bir gösteri kuşu olarak popülerliğe ulaştı orijinal yarar özelliklerinin çoğunu ortadan kaldırmıştır. Yıllar geçtikçe, onları farklı büyüklüklere ulaştırmak için değişik cinslerle çiftleştirilerek daha çok tüylü olmasını sağladıkları düşünülüyordu. Orpington’un büyüklüğü ve uysal yapısı onları tutmak için çok popüler bir kuş yapmıştır. (Kraliçeler tarafından tutuldu ve gösterildi.)

Birleşik Krallık’ta (Black, Buff, Blue ve White) 4 standart renk vardır Buff Orpington en popüler çeşitlerden biridir, Blue and Black Orpington en büyük renklerdir. Ağır kuşlardır ve kabarık tüyleri vardır. Gösteriş yapan cinslerin ise bacaklarını örten tüyleri var. Ancak yılda yaklaşık 160 yumurta bırakan kuşların bulunması çok zor. Bu günlerde, genellikle Beyaz Orpingtonlar en iyi tabakalardır, bazı iyi kuşlar yılda 200 yumurta bırakır. Orpington Tavukları genelde kolayca mideye giden bir ırk olmuşturlar.

 

NOT: Orpington Tavukları gerçekten güzel hayvanlar ve kümesinize ayrı bir güzellik katacaktır alıpta kümesinizde bulundurmak istiyor sanız çok düşünmenize gerek yok yoğun tüy yapısıyla farklı renklere sahip olan bu tavuklarımız genelde dayanıklı yapılarıyla da ve bir o kadar uysal sevimli tavırlarıyla bahçenizde sizi rahatsız etmeyecek aksine onlara aşık olacaksınız çocuklarınız için ise bulunmaz bir cinstir.

 

 

 

 

Orpington FOTOĞRAFLARI.

 

 

 

 

 

 

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara