Hakkımızda

HARİKALAR DİYARI VERGİ LEVHASI

Harikalar Diyarı Youtube Vergi Levhası

Harikalar Diyarı Bir Hayaldi Gerçek Oldu

Hayvanlara olan sevgim ve iç içe olmak istemem bir kümes yaparak çiftlik havasında tavukçuluğa merak salmama sebep oldu, sonrasında video çekerek bilgimi ve sevgimi buradan paylaşmaya karar verdim, bu serüvenimde bana eşlik ederseniz çok sevinirim.

Harikalar Diyarı, içinde hayvan sevgisi bulunan; ancak tavuklar, civcivler, bıldırcınlar, tavşanlar ve güvercinleri beslemek üzere şartları uygun olmayanlar için hazırlanmış bir kanaldır.
Civcivler, eğer doğal ortamlarında yetiştirilmiyorlarsa, genellikle GDO’lu yemlerle ve antibiyotiklerle büyütülerek tavuk haline getirilir.
Kısacası, bizlere faydası olan, ancak zararı bulunmayan kümes hayvanları ile dost olmayı, onları koruyup sevmeyi neden görev bilmemiz gerektiğini anlamak hiç de zor değil. Ancak koşullarınız buna müsait değilse, onları en doğal halleri ile İzleyebilirsiniz. Youtube: Harikalar Diyarı

SİTE TANITIM YAZISI

Her insanın içinde bulunması gereken hayvan sevgisi, öncelikle çocuklara aşılanmalı; sonrasında da beslenmeye yansıtılmalıdır. Aslında hayvandan iyi dost yoktur ve atalarımız boşuna dememişlerdir: “Yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar…” Bir hayvana zarar vermezseniz, onun da size zarar verebilme ihtimali oldukça düşüktür. Durum ve koşullar müsait oldukça evcil hayvan beslemeniz de mümkün olabilir; ama aynı durum ne yazık ki kümes hayvanları için pek de mümkün sayılmaz. Bir kümese sahip olmanız demek, doğal hayatın içinde yaşamanız demektir ki buna olan özlem zaten çoğumuzda mevcuttur.

Harikalar Diyarı, içinde hayvan sevgisi bulunan; ancak tavuklar, civcivler ve güvercinleri beslemek üzere şartları uygun olmayanlar için hazırlanmış bir web sitedir. Tamamen paylaşımcı ruha sahip bir hayvanseverin, beslemiş olduğu hayvanları ile ilgili hazırlamış olduğu videoları, hem web site, hem de YouTube üzerinden bu özlemi çeken ve sevgiyi yaşayan kişilere sunması üzerine hazırlanmış bir proje olan Harikalar Diyarı, hem bir hayvansever olarak sizin ilginizi çekecek, hem de çocuklarınıza hayvan sevgisini aşılayacaktır.

Alacağınız en karşılıksız sevgiyi hayvanlarda bulabilirsiniz. Bununla birlikte, doğanın en masum ve size ihtiyacı olan canlılarıdır onlar. Siz suyunu, yemini vermezseniz aç kalacak olan bu varlıklar tamamen sizin sorumluluğunuz altındadırlar. Ve onlardan elde ettiğiniz faydaları da düşünecek olursanız, onlara göstermiş olduğunuz ilginin ne denli haklı olduğunu daha iyi algılayabilirsiniz… Bu noktada tavukları örnek olarak gösterebiliriz:

Civcivler, eğer doğal ortamlarında yetiştirilmiyorlarsa, genellikle GDO’lu yemlerle  ve antibiyotiklerle büyütülerek tavuk haline getirilir ve sonrasında bu tavukların hem yumurta, hem de etinden faydalanılır. Bu nedenle gezen tavukların sağlık açısından ne denli önemli olduğu, uzmanlar tarafından sürekli olarak bizlere aktarılmaktadır.

Aynı durum yumurta için de geçerlidir. Beyaz görünmesi adına çamaşır suyu ile yıkanan yumurtalar sürekli haber konusu olmaktadır.

Güvercinler ise teknolojinin olmadığı zamanlarda haberleşme için kullanılan canlılar olarak bilinirler.

Kısacası, bizlere faydası olan, ancak zararı bulunmayan kümes hayvanları ile dost olmayı, onları koruyup sevmeyi neden görev bilmemiz gerektiğini anlamak hiç de zor değil. Ancak koşullarınız buna müsait değilse, onları en doğal halleri ile Harikalar Diyarı’nda görebilirsiniz.