Harika Tavuk Kümesi Modelleri

Harika Tavuk Kümesi Modelleri

Harika Tavuk Kümesi Modelleri 3

Bu yazımızda ticari kurumlardan ziyade hobi olarak tavuk yetiştiriciliği yapmak isteyip de kümes tasarımı bulmakta zorlanan kişiler için model önerilerinde bulunacağız. Tamamen el işçiliği yüksek harika kümes tasarımları bahçenize, çitliklerinize harika görünümler meydana getirecektir. Kümes yapımını baştan sona kadar anlatmaya vaktimiz yetmeyeceğinden bu yazımız içerisinde sadece hazır olan modeller üzerinden örneklerle paylaşımlarda bulunacağız. Teknolojinin gelişmesi ile beraber artık üretimler içerisine birçok katkı maddeleri getirilmiş, üreticilerin bir kısmı daha kısa sürede yüksek kazanç elde edebilmek amacı ile GDO denilen hormonlar kullanarak yumurta ve tavukların genetiklerinde bozulmalar meydana getirmektedirler. Bu durum insan sağlığına büyük zararlar meydana getirmesinden dolayı insanlar artık tamamen doğal ürünlere doğru yönelmeye çalışmaktadırlar.

Harika Tavuk Kümesi Modelleri 2

Kendi bahçelerinde tavuk yetiştirmek, yumurtayı taze taze yerinden toplamak birçok kişi için mutluluk kaynaklarından birisidir. Köy hayatı içerisinde kümescilik yapmak oldukça kolay iken şehir merkezinde bahçe ortamında yetiştiricilik yapmak oldukça zordur. Yapacağınız yetiştiricilik eğer bahçe içerisinde olacaksa kümesiniz standart tasarımlardan ziyade özel, göze hitap edecek şekilde olmalıdır. Ahşap modellerden hazırlanan bu tasarımlar hem bahçeye bir dekor ürünü olarak yerleştirilirken boş alanların değerlendirilmesine hem de kişilere şehrin gürültüsü içerisinde bir uğraş oluşturmalarına olanak sağlamakta. Bu bahsedilen tasarımları ister kendiniz yapabilir, isterseniz de internet üzerinden sipariş verebilirsiniz. Sonuçta alacağınız şekil ve tasarımlar hep birbirlerinin aynısı olacaktır.

Harika Tavuk Kümesi Modelleri 1

Harika Tavuk Kümes Modelleri yukarıda da belirttiğimiz gibi ticari alandan uzak olan kişi ya da kişilerce kullanılmalıdır. Bu tasarımlar içerisinde yer alacak olan kümesler içerisinde maksimum 25 tavuk beslenmelidir. Üstü rakamlar için kümes üzerinde değişiklikler meydana getirilebilir, kümeslerde ufak büyüklükler meydana getirilmelidir. Daha çok günlük yumurta ihtiyacını karşılayabilecek kadar tavuk barındırılması önerilen bu kümesler aile bireylerin tamamı organik yumurta tüketiminde bulunabilirler. Sadece kümes satın almak yetiştiricilik yapmak için yeterli değildir. Tavuk yetiştiriciliğinde bulunmak, yem konusunun nasıl yapılacağına karar vermek tamamen önemli olup oranlar üzerine kurulmuştur. Bu gibi teknik konular üzerine de birçok yazı hazırladığımızı, geçmiş yazılarımızdan kanatlı hayvan yetiştiriciliğinin nasıl olması gerektiğini açıkladığımızı belirtmek istiyoruz.

“Harika Tavuk Kümesi Modelleri” üzerine bir yorum

Yorum yapın