İngiliz Dev Tavşanı Özellikleri

İngiliz Dev tavşanı, Flaman Dev tavşanından türetilen büyük bir evcil tavşan türüdür . İngiliz Dev tavşanı 1940’larda Birleşik Krallık’ta ayrı bir cins olarak ortaya çıktı.

İngiliz Dev tavşanları, Amerika Birleşik Devletleri’nden çeşitli renklerde Flaman Dev stoğundan yetiştirildi. Britanya’da, Flaman Devinin cins standardı yalnızca çelik grisi renginde tanınır ve Belçika menşeli bir cins olan orijinal Avrupa Flaman Devlerinden biraz daha küçük olabilir.

Bu nedenle, İngiliz Dev tavşanı, renk açısından daha büyük bir çeşitlilik için yetiştirildi ve kıta Flaman tavşanlarından daha küçük olmasına rağmen, genel olarak aynı özellikleri korudu.

İngiliz Dev tavşanı, Amerikan Tavşan Yetiştiricileri Derneği tarafından tanınmamaktadır, ancak İngiliz Tavşan Konseyi tarafından tanınmaktadır. Cins, Birleşik Krallık dışında neredeyse bilinmiyor.

İngiliz Dev Tavşanı Özellikleri

İngiliz Dev tavşanı, atası Flaman Devlerinden oldukça küçüktür. Ancak tüm İngiliz tavşanlarının en büyük cinsidir. Cins, önemli bir uzun gövde yapısına sahiptir. Geniş düz sırtları, yuvarlak kalçaları ve güçlü bacakları vardır. Vücutları büyük ve güçlüdür.

Bu tavşanların kürkü orta uzunlukta, yoğun ve yumuşaktır. Ve kürkleri Siyah, Mavi, Gri, Opal, Sable ve Beyaz dahil olmak üzere çeşitli renklerde gelir. Başları dolgun yanaklarla geniştir. Ve İngiliz Dev tavşanının kulakları büyük ve diktir.

Büyük bir tavşan cinsi olan bu hayvanlar 7 kg’a kadar büyüyebilir. Ancak ortalama vücut ağırlıkları yaklaşık 5,4 ila 5,9 kg’dır. 

kullanımlar

İngiliz Dev tavşanı esas olarak et üretimi için yetiştirilir. Ancak erken ve yeterince düzenli bir şekilde ele alınırsa, çok sevecen ve iyi bir evcil hayvan haline gelirler.

Özel notlar

İngiliz Dev tavşanları, Flaman Devleri ile aynı sakin ve arkadaş canlısı mizacına sahiptir. Diğer bazı büyük tavşan ırkları gibi uysal, nazik ve uysaldırlar . Fakat diğer ırklara göre çok hareketli değillerdir.

Dünyayı seyrederken etrafta uzanmaktan çok mutlu olacaklar. Mükemmel ev tavşanlarıdır ve diğer hayvanlar ve çocuklarla çok mutlu yaşarlar. İyi bir mizaçları vardır ve nadiren saldırgandırlar, bu da onları evcil hayvan olarak mükemmel kılar.

İnsan etkileşiminden ve sevgi sevgisinden zevk alırlar. Ancak erteleyerek veya uzanarak ve eylemi izleyerek mutlu olacaklar, içinde yer almaktansa. Bu tavşan ırkı, kürkünü iyi durumda tutmak ve keçeleşmesini önlemek için düzenli bakım gerektirir.

Ortalama ömürleri 4 ila 6 yıldır. Bununla birlikte, aşağıdaki tabloda bu tavşan ırkının tam cins profilini gözden geçirin.

Irk Adı İngiliz Devi
Diğer İsim Hiçbiri
Irk Amaç Esas olarak et için tutulur, evcil hayvan olarak da iyidir.
Cins Büyüklüğü Büyük
Ağırlık 5,4 ila 5,9 kg
Ticari Üretime Uygun Evet
Evcil Hayvanlar kadar iyi Evet
İklim Toleransı Tüm İklimler
Renk Çeşitleri Siyah, Mavi, Kahverengi Gri, Çelik Gri, Opal, Beyaz
Nadirlik Yaygın
Menşei ülke Birleşik Krallık
Yorum yapın