İngiliz Posta Güvercini Özellikleri

İngiliz Posta Güvercini, İngiltere’den gelen, uzun ince gövdeli ve uzun boyunlu bir yerli fantezi güvercin cinsidir. İngiliz Posta Güvercini Cins, aslında uzun yıllar süren seçici üreme üzerinde gelişmiştir.

Bu cins ve evcilleştirilmiş güvercinlerin diğer çeşitleri, hepsi vahşi veya vahşi kaya güvercininin torunlarıdır .

Cins aslında İngiltere’de Avrupa dışı ırkların (Farsça, Powter ve Bağdat taşıyıcıları dahil) bir kombinasyonundan geliştirildi. İngiliz Taşıyıcı güvercin, uçan güvercin ırklarının en büyüğüdür ve aslında mesaj göndermek için kullanılmıştır.

Bu kuşların standardındaki puanların 19. yüzyılın ortalarında elde edildiği kabul edildi. Ve cins, ‘en çok beğenilen tüm noktaların getirildiği mükemmellik’ nedeniyle övüldü.

Bugün İngiliz Taşıyıcı güvercin kesinlikle bir gösteri ırkıdır. Ancak, aşağıda bu cins hakkında daha fazla bilgi okuyun.

İngiliz Taşıyıcı Güvercin Görünümü

İngiliz Taşıyıcı güvercin, uzun ince gövdeli büyük bir kuştur. Vücudunun geri kalanıyla orantılı olarak uzun bir boynu vardır. Güzel bir kuştur ve yakın tüylüdür.

Bu kuşlar genellikle koyu renklidir. Göğüs kemikleri düz ve uzundur. Dizlerinin altında tüyleri yoktur.

Gözleri genellikle koyu kırmızı renktedir ve belirgin bir sakalları vardır. Gagaları uzun ve kalın olup, kutu gaga olarak bilinen türdendir.

İngiliz Taşıyıcı güvercinin ortalama vücut boyu yaklaşık 44-47 cm’dir. Ergin kuşların ortalama canlı ağırlıkları ise 500 gram civarındadır.

kullanımlar

İngiliz Taşıyıcı güvercin esas olarak uçan bir cinstir. Ancak bugün, cins kesinlikle bir gösteri ırkı olarak yetiştirilmektedir.

Özel notlar

İngiliz Taşıyıcı güvercin ırkı, muhteşem ve neredeyse kralca bir tavırla çok midye kuşu olarak kabul edilir. Çok dayanıklı ve hareketli bir cinstir.

Bu kuşlar kolayca evcilleştirilir ve ayrıca kolayca eğitilebilir. Uçma ve gösteri amaçlı yetiştirmenin yanı sıra, cins aynı zamanda evcil hayvan olarak yetiştirmek için de çok iyidir.

Bu kuşların ortalama ömrü 7 ila 10 yıl civarındadır. Bununla birlikte, aşağıdaki çizelgede bu cinsin tam cins profilini gözden geçirin.

Irk Adı İngilizce Taşıyıcı
Diğer İsim Hiçbiri
Irk Amaç Uçmak, gösteri, evcil hayvanlar
Özel notlar Güzel kuşlar, çekici görünüm, uçmak için mükemmel, evcil hayvan olarak yetiştirmek için iyi, güçlü ve dayanıklı, gösteri için iyi, sakin
Irk Sınıfı Büyük
Ağırlık yaklaşık 500 gram
İklim Toleransı yerel iklimler
Uçma Yeteneği Harika
Evcil Hayvanlar gibi İyi
Renk Ağırlıklı olarak karanlık
Nadirlik Yaygın
Ülke/Menşe Yeri Birleşik Krallık
Yorum yapın