İngiliz Saksağan Güvercini Özellikleri

İngiliz Saksağan güvercini, evcil bir fantezi güvercin türüdür. İngiliz Saksağan güvercini Yıllarca süren seçici üreme sonucunda geliştirilmiştir.

Orijinal Saksağan güvercini, 1900’lerde Danimarka’dan Almanya üzerinden gelen eski Tumbler güvercin çeşitlerinden biriydi. Cins, diğer evcil güvercin çeşitleriyle birlikte, hepsi kaya güvercininin torunlarıdır .

İngiltere’de ‘ Güvercinlerin Kraliçesi ‘ olarak anılır . Cins, İngiltere’de ve Amerika’nın çoğu yerinde çok kolay bir şekilde tespit edilebilir.

Esas olarak Birleşik Krallık’ta bir sergi türü olarak tutulmasına rağmen , aslında Tumbler güvercinlerinin bir parçasıydı.

Eski İngiliz Magpie güvercini, modern uzun kuşlardan çok daha küçüktü. 1885’te İngiltere kulüpleri kuruldu ve ilk standart iki yıl önce 1883’te hazırlandı.

Cins, Doğu Avrupa’da hala orijinal haliyle bulunacak. Bununla birlikte, aşağıda bu güvercin ırkı hakkında daha fazla bilgi okuyun.

İngiliz Saksağan Güvercini Görünümü

İngiliz Saksağan güvercini, uzun görünüme sahip orta ila büyük boy bir cinstir. Sırtı yukarı doğru keskin bir açıyla taşındığından dik duran narin bir cinstir.

Vücutları ağırlıklı olarak beyaz renktedir. Baş, boyun, sırt, göğüs, eyer ve kuyruk renklidir, esas olarak yanardöner, metalik parlaklığa sahip siyahtır. Göğüsteki kesi keskin ve eşit olarak tanımlanmış olmalıdır.

En çok aranan Magpies genellikle Siyahlardır, ancak Sarı, Mavi, Boz ve Gümüş gibi diğer renklerde görünürler. Mavi ve Gümüş mutasyonların siyah kuyruk çubukları olmalıdır. Gaga uzun ve ten rengindedir. BeautyofBirds ve Wikipedia’dan fotoğraf ve bilgi.

kullanımlar

İngiliz Magpie güvercin ırkı uçma ve gösteri amaçlı yetiştirilmektedir.

Özel notlar

İngiliz Saksağan güvercini çok dayanıklı ve güçlü bir kuştur. İyi bir el ilanıdır ve sergi amaçlıdır.

Bu kuşlar iyi davranışlara sahiptir ve evcil hayvan olarak yetiştirmek için çok iyidir. Genellikle iyi ürerler ve güvenilir ebeveynlerdir.

Ancak, aşağıdaki tabloda bu kuşların tam cins profilini gözden geçirin.

Irk Adı İngiliz Saksağanı
Diğer İsim güvercinlerin kraliçesi
Irk Amaç Uçuş, sergi ve evcil hayvanlar
Özel notlar Güzel, çok dayanıklı ve aktif, güçlü kuşlar, iyi uçarlar, sergi için iyi, evcil hayvan olarak yetiştirmek için iyi
Irk Sınıfı Orta ila büyük
İklim Toleransı tüm iklimler
Uçma Yeteneği İyi
Evcil Hayvanlar gibi İyi
Renk Siyah işaretli beyaz gövde
Nadirlik Yaygın
Ülke/Menşe Yeri Birleşik Krallık
Yorum yapın