Jacobin Güvercini Özellikleri

Jacobin güvercini, Asya kökenli bir yerli süslü güvercin cinsidir. Jacobin güvercini Hindistan’dandır ve uzun yıllar boyunca seçici ıslah yoluyla geliştirilmiştir.

Başındaki tüylü kukuleta ile tanınır ve Asya tüy ve sesli güvercin gösteri grubunda yer alır. Bu cins ve diğer evcilleştirilmiş güvercin çeşitleri, hepsi vahşi veya vahşi kaya güvercininin torunlarıdır .

Çok eski bir cinstir ve başı 5-6 uzun tüyden oluşan muhteşem başlığının arkasına tamamen gizlenmiştir. Cins, kendine özgü kukuletalarıyla tanınan bir Fransız keşiş tarikatından sonra seçildi.

Jacobin güvercini muhtemelen 1500’lerde geliştirildi ve o zamandan beri yetiştiriciler bu zarif kuş tarafından büyülendi. Aşağıda bu cins hakkında daha fazla bilgi okuyun.

Jakoben Güvercini Tam Irk Bilgileri

Bu güvercinlerin isimleri başlarındaki tüy dizilimlerinden gelmektedir. Başlarındaki tüy düzenlemeleri manşon veya kukuleta olarak bilinir. Jakoben rahiplerin giydiği başlıklara benziyor. Ancak, bu güzel güvercin ırkı hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda inceleyebilirsiniz.

Dış görünüş

Jacobin güvercini, güzel görünüme sahip küçük ila orta boy bir kuştur. Bu kuşun gerçekte olduğundan çok daha büyük olduğu izlenimini veren kabarık tüyleri vardır.

Bu kuşların vücutları nispeten uzun ve incedir. Çıplak bacakları ve uzun kanatları vardır. Esas olarak kapüşonları nedeniyle görme engelleri vardır.

Cins, siyah, mavi, sarı, gümüş ve beyaz gibi çeşitli renklerde görünür. İki tonlu kuşlar ( sıçrama olarak bilinir ) de mevcuttur.

Jacobin güvercininin ortalama yüksekliği 14 inç civarındadır. Olgun kuşların ortalama canlı vücut ağırlığı yaklaşık 350 gramdır. RightPet ve Wikipedia’dan fotoğraf ve bilgi.

Konut

Kuşlarınız için iyi bir barınak ayarlamak, Jakoben yetiştirmek için çok önemlidir. Kuşlarınız için hazır bir eviniz yoksa o zaman piyasadan hazır kafes satın almayı düşünebilirsiniz.

besleme

Kuşları kaliteli ve besleyici gıdalarla beslemek, güvercin yetiştirme işinin en önemli kısmıdır. İyi ve besleyici yiyecekler, kuşların yalnızca daha iyi büyümelerine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sağlıklı kalmalarına da yardımcı olur.

Diğer birçok güvercin gibi Jakobenler de buğday, mısır, çeltik, pirinç, emaye, baklagiller, hardal, gram vb. Ve onlara her zaman yeterli taze ve temiz içme suyu sağlayın.

üreme

Jakobenler doğal olarak iyi yetiştiricilerdir ve bir erkekle bir dişiyi bir arada tutarsanız kolayca ürerler. Bulunduğunuz yere bağlı olarak genellikle Temmuz ayının sonlarında veya yazın ortasından sonuna kadar üremeyi tercih ederler.

Bu kuşların kukuletası veya manşonu, başarılı üreme için bir sorun haline gelebilir. Bu nedenle, bazı yetiştiriciler kafanın etrafındaki tüyleri keser ve bu onların daha iyi çiftleşmelerine yardımcı olur.

Başarılı çiftleşmeden sonra dişi iki yumurta bırakır ve yumurtadan çıkmaya başlar. Ve diğer güvercin ırklarında olduğu gibi yumurtaların da yumurtadan çıkması yaklaşık 17 gün sürer.

İlgili

Jacobin güvercinleri, özellikle üreme ve bebeklerin emzirilmesi sırasında özel bakım gerektirir. Kukuleta ve kısa gaga, bebeklerin beslenmesini zorlaştırır. Bu nedenle kuşlar genellikle daha uygun başka bir güvercin için büyütülür. Veya bebekleri emzirebilirsiniz.

kullanımlar

Jakoben güvercin bir sergi veya gösteri ırkıdır. Süs amaçlı olarak da iyidir.

Özel notlar

Jacobin güvercini, eşsiz bir görünüme sahip çok güzel bir kuştur. Başı, muhteşem başlığının arkasında tamamen gizlidir. Bu yüzden birçok çeşitle karşılaştırıldığında biraz şımartılmaya ihtiyacı var.

Bu nedenle, bu sevimli kuş, genellikle üreme ve daha zorlu fantezi güvercinleri gösterme konusunda biraz deneyime sahip uzman sergicilere tavsiye edilir.

Jakoben güvercin, ortalama güvercin ırklarından daha bölgeci olma eğilimindedir . Bu nedenle, muhtemelen çiftleri ayırmanız gerekecek. Aksi takdirde, en bölgesel erkek tüm zemin katı talep etmeye çalışabilir.

Bu kuşların ortalama ömrü yaklaşık 7-10 yıldır. Bununla birlikte, aşağıdaki çizelgede bu cinsin tam cins profilini gözden geçirin.

Irk Adı Jakoben
Diğer İsim Hiçbiri
Irk Amaç Gösteri, süs
Özel notlar Eşsiz görünüme sahip güzel kuşlar, başları tamamen muhteşem başlığının arkasına gizlenmiştir, sevimli, gösteri veya süs amaçlı iyi
Irk Sınıfı Küçük
Ağırlık yaklaşık 350 gram
İklim Toleransı tüm iklimler
Uçma Yeteneği Ortalama
Evcil Hayvanlar gibi İyi
Renk Mavi, siyah, sarı, gümüş ve beyaz
Nadirlik Yaygın
Ülke/Menşe Yeri Hindistan

 

Sık Sorulan Sorular (SSS)

İnsanların bu farklı ama güzel güvercin ırkı hakkında sıklıkla sorduğu birçok soru var. Bu soruları cevaplamaya çalışıyoruz. Umarım sorunuzun cevabını bulursunuz. Daha fazla sorunuz varsa sormaktan çekinmeyin.

Jacobin güvercinleri nerede bulunur?

Jacobin, bir Hint güvercin ırkıdır ve çoğunlukla Hindistan’da bulunur. Ancak bugün, dünyanın diğer bazı ülkelerinde de mevcutturlar. Bu kuşları bulmak için yerel çevrimiçi sınıflandırılmış web sitelerinde arama yapabilirsiniz.

Jacobin güvercininin fiyatı nedir?

Jakobenlerin fiyatı, diğer bazı yaygın ırklara kıyasla yüksektir. Jakoben bir çiftin ortalama fiyatı 100 ila 400 dolar arasındadır. Bununla birlikte, kesin fiyat bir yerden bir yere değişebilir.

Jakoben güvercini nasıl yetiştirirsiniz?

Jakobenlerin kafalarının etrafındaki tüyleri kesin. Bunu yapmak kuşların çiftleşmesine yardımcı olacak ve başarılı bir üreme ile sonuçlanacaktır.

Jacobin güvercinlerini nasıl beslersiniz?

Bir Jakoben beslemek, diğer güvercinleri beslemek gibidir . Genellikle buğday , mısır , çeltik, pirinç , emaye, baklagiller, hardal , gram vb. ile beslenirler.

Jacobin güvercin ırkı hakkında özel olan nedir?

Başındaki tüylü başlık Jakoben güvercin ırkına özel mi?

Jacobin güvercininin ömrü ne kadardır?

Bir Jakoben’in ortalama ömrü 7 ila 10 yıl arasındadır.

Satılık Jacobin güvercinleri nerede bulunur?

Yerel yetiştiricilerinizle iletişime geçin. Yerel çevrimiçi sınıflandırılmış web sitelerinizi de arayabilirsiniz.

Jakoben güvercin standartları nelerdir?

Uzun ve dolgun, gagayı ve gözleri iyice kapatıyor, yanaklara kadar düz uzanıyor, gagadan mümkün olduğunca aşağı doğru mükemmel ve düzenli bir şekilde buluşuyor. Hatta her iki tarafta.

Jacobin güvercini iyi uçabilir mi?

EVET, Jakobenler iyi uçabilirler. Orta derecede uçanlar olarak kabul edilirler.

Jakoben güvercinin renk çeşitleri nelerdir?

Jacobin güvercinleri çok çeşitli renklerde gelir. Bu kuşların ortak renkleri beyaz, siyah, sarı, mavi ve gümüştür.

Siyah Jakoben güvercin bulunur mu?

EVET, bu güvercin cinsinin siyah renk çeşidi mevcuttur.

Beyaz Jakoben güvercin bulunur mu?

EVET, bu güvercin cinsinin beyaz renk çeşidi mevcuttur.

Sarı Jakoben güvercin bulunur mu?

EVET, bu güvercin cinsinin sarı renk çeşidi mevcuttur.

Kırmızı Jakoben güvercin bulunur mu?

HAYIR, bu cinsin tam olarak kırmızı renk çeşidi mevcut değildir. Ama benzerlerini bulabilirsiniz.

Yorum yapın