Jersey Buff Hindi Özellikleri

Jersey Buff hindi, orta Atlantik bölgesinden bir yerli hindi türüdür. Jersey Buff hindi Güzel devetüyü renkli tüyleri ile adlandırılır ve bilinir ve aynı zamanda sadece Buff hindi olarak bilinir .

Geliştirildikten sonra cins hiçbir zaman yaygınlaşmadı ve 1874’te American Poultry Association tarafından kabul edildi.

1800’lerin sonlarında, cins, performans için daha amaçlı olarak seçilen ve daha geniş çapta tanıtılan Bourbon Red çeşidinin geliştirilmesinde kullanıldı.

Bourbon Red hindi ön plana çıktı ve bu Jersey Buff hindi sayılarının düşmesine neden oldu.

Jersey Buff hindi cinsi, diğer performans nitelikleri için kapsamlı bir şekilde seçilmemiştir, ancak türün rengi, neredeyse beyaz kıl tüyleri nedeniyle işleme için avantajlıdır. Ve çeşitlilik 1900’lerin başlarında nadir hale gelir.

Yine 1940’lı yıllarda Jersey Buff hindisine ilgi yeniden canlandı. Ve New Jersey Buff adı verilen yeni bir cins türü geliştirildi.

Bugün hala Buff çeşidi nadirdir ve Geniş Göğüslü Beyaz hindi, diğer tüm miras hindi ırklarını geride bırakmaya devam etmektedir.+

The Livestock Conservancy’ye göre Jersey Buff hindisi kritik derecede tehlikede. Cins, Slow Food USA’nın Ark of Taste listesine de dahil edilmiştir.

Bugün cins en çok Amerika Birleşik Devletleri’nde popülerdir , ancak Avustralya ve Birleşik Krallık’ta da bulunur . Aşağıda bu yerli hindi ırkı hakkında daha fazla bilgi okuyun.

Jersey Buff Hindi Özellikleri

Jersey Buff hindileri, çok güzel açık veya kırmızımsı kahverengi tüyleri olan orta ila büyük boy hayvanlardır. Renkli tüyleri, bu kuşların en belirgin özelliğidir.

Kuyruk tüyleri beyazdır ve uçlarına yakın hafif bir buff bar vardır. Birincil ve ikincil kanat tüyleri, devetüyü gölgeli beyazdır. Bacakları ve ayak parmakları mavimsi beyaz veya ten rengindedir.

Gözleri ela ve sakalları siyahtır. Jersey Buff erkekleri ve tavuklarının rengi farklıdır ve tavukların rengi yaşla birlikte (özellikle tüy dökümünden sonra) açılma eğilimindedir.

Tamamen büyümüş Jersey Buff erkeklerinin ortalama canlı vücut ağırlığı yaklaşık 10,5 kg’dır ve tavukların ağırlığı kabaca bunun yarısıdır. Ortalama olarak tavukların ağırlığı yaklaşık 6 kg’dır. 

kullanımlar

Jersey Buff hindisi bir et cinsidir. Esas olarak et üretimi için yetiştirilir.

Özel notlar

Jersey Buff hindileri güçlü ve çok üretken kuşlardır. Yetiştiricilerin ilgisini çeken bir özellik de ‘cinsin daha hafif tüylerinin bulunması ve daha kolay, daha temiz karkas oluşturması’dır.

Cins, üretim özellikleri için agresif bir şekilde seçilmemesine ve bu nedenle diğer birçok modern hindi ırkından önemli ölçüde daha küçük olmasına rağmen .

Bazı kuşlar mizaç bakımından uysaldır, bazıları ise saldırgan olabilir. Tavuklar, lekeli soluk krem ​​ila orta kahverengi renkli yumurtalar bırakır.

Bugün cins, esas olarak et üretimi için yetiştirilmektedir. Ve bu kuşlar, küçük ölçekli veya hobi çiftlikleri için idealdir. Bununla birlikte, aşağıdaki çizelgede Jersey Buff hindinin tam cins profilini gözden geçirin.

Irk Adı Jersey tutkunu
Diğer isimler Basitçe Buff denir
Irk Amaç Ağırlıklı olarak et
Özel notlar Çok güçlü ve dayanıklı kuşlar, uysal mizaç, ancak bazı kuşlar saldırganlaşabilir, yetiştirici tarafından yapılan seçime büyük ölçüde bağımlıdır, günümüzde esas olarak et üretimi için yetiştirilmiştir, çok üretken kuşlar, daha temiz karkas üretirler, tavuklar soluk krem ​​ile orta kahverengi arasında lekeli yumurtalar bırakır, küçük ölçekli veya hobi çiftlikleri için ideal
Cins Büyüklüğü Orta ila büyük
tom yaklaşık 10,5 kg
Tavuk 6 kg civarında
İklim Toleransı Hemen hemen tüm iklimler
Renk devetüyü rengi
Nadirlik Yaygın
Ülke/Menşe Yeri Orta Atlantik
Yorum yapın