Kahverengi Tavşan Özellikleri – Tan Tavşanı

Kahverengi Tavşan, dünya çapında esas olarak gösteri amacıyla yetiştirilen başka bir küçük ırktır. Kahverengi Tavşan 1880’lerin sonlarında İngiltere’den gelen oldukça eski bir cins.

Bronz tavşanın, Hollandalı türler ve yabani tavşanlar arasındaki melezlemenin sonucu olduğu düşünülüyordu. Geliştirmeden sonra, cins gösteri için çok popülerdi.

Şu anda Tan tavşanları Amerika Birleşik Devletleri’nde çok popülerlik kazanmıştır. Cins siyah, mavi, çikolata ve leylak olmak üzere dört renk çeşidiyle gelir. Ama bu tavşanın orijinal rengi siyahtı.

Tan tavşan ırkını keşfettikten sonra yetiştiriciler, cinsi evcilleştirmeye ve geliştirmeye başladılar. Ve bundan kısa bir süre sonra, söylendiğine göre bir karaca geyiği siyah ten rengi bir geyikle çiftleştirerek mavi çeşitlilik geliştirildi.

Daha sonra 1920’lerde çikolata Tan çeşidi geliştirildi. Ve leylak çeşidi, çikolata versiyonunun geliştirilmesinden kısa bir süre sonra yaratıldı. Bugün Tan tavşanı, gösteri için popüler bir cins ve aynı zamanda evcil hayvan olarak da popüler.

Kahverengi Tavşan Özellikleri

Tan tavşanı kısa ve derin vücut tipine sahiptir. Vücutları kompakt, çok zayıf ve dengelidir. Tam kemerli bir tavşan cinsidir. Bu tür tavşan ırkları, enselerinden başlayarak omuzlarının, orta bölümlerinin ve kalçalarının üzerinden düzgün bir şekilde geçen bir kemer gösterir.

Yanlar ve sırt, diğer ırklardan çok daha koyu olan inanılmaz derecede şık bir siyahtır. Bu cinsin yanlarında, çarpıcı bir desen oluşturan siyahın üzerinde bir bronzluk vardır.

Ten rengi tavşanın göğsü, çenesi, karnı, gözü, iç burun delikleri, iç kulakları ve kuyruğu zengin bir kızıl kırmızı renktedir. Siyah, mavi, çikolata ve leylak olmak üzere dört renk çeşidi bulunmaktadır.

Bu dört renk çeşidinin tümü aynı desenli işaretlere sahiptir. Genellikle Tan’ın ortalama vücut ağırlığı 1,8 ila 2,7 kg ve tekelerin ağırlığı yaklaşık 1,8 ila 2,5 kg’dır. Wikipedia’dan fotoğraf.

kullanımlar

Kahverengi tavşan, esas olarak bir gösteri hayvanı olarak yetiştirilir. Ama aynı zamanda evcil hayvan olarak yetiştirilirler.

Özel notlar

Bronz tavşanların çok arkadaş canlısı oldukları bilinmektedir. Ancak bazıları sezonda oldukça agresif olabilir. Cins çok aktiftir ve çok fazla uyarım ve egzersiz gerektirir. Bu tavşanların ortalama ömrü 8 ila 10 yıl arasındadır. Aşağıdaki tabloda tam cins profilini inceleyin.

Irk Adı Bronzlaşmak
Diğer İsim yok
Irk Amaç Çoğunlukla gösteri hayvanı olarak tutulur, evcil hayvan olarak da uygundur.
Cins Büyüklüğü Küçük
Ağırlık Ortalama vücut ağırlığı 1,8 ile 2,7 kg arasındadır.
Ticari Üretime Uygun Numara
Evcil Hayvanlar kadar iyi Evet
İklim Toleransı Tüm İklimler
Renk Çeşitleri Siyah, Mavi, Çikolata, Leylak
Nadirlik Yaygın
Menşei ülke Birleşik Krallık
Yorum yapın