Kazanç İçin En İyi Kaz Cinsi – 17 Irk

Kazanç İçin En İyi Kaz Cinsi Dünya çapında birçok kaz ırkı mevcuttur. Kazanç İçin En İyi Kaz Cinsi Bu ırklardan bazıları et üretimine, bazıları ise yumurta üretimine uygundur.

Ve bazı cinsler süs amaçlı yetiştirilirken, bazıları sadece evcil hayvan olarak besleniyor. Ancak kazların et üretimine kıyasla daha az yumurta üretmesi nedeniyle, kuşların çoğu öncelikle et üretimi için kullanılır.

Kaz eti tüm dünyada popülerdir, özellikle Noel döneminde Germen dillerinin konuşulduğu ülkelerde popülerdir.

Et, dünyanın diğer bazı bölgelerinde de çok popülerdir. Belirli amaçlar için birkaç tür geliştirilmiştir. Örneğin, yabani ot kontrolünün ana amacı (örneğin Cotton Patch Goose), kaz dövüşleri ve bekçi kuşları olarak birkaç özel kaz ırkı geliştirilmiştir.

Bazı ırklar da et veya yumurta üretiminde uzmanlaşmıştır.

Kaz Irkları Listesi

Farklı kazlar genellikle Hafif, Orta ve Ağır ağırlık sınıflarına ayrılır. Bazı ırklar, pazarlama ağırlığına daha hızlı ulaşmak için gelişirken, bazı ırklar nispeten daha yavaş büyür.

Kaz, ticari olarak esas olarak et üretimi için ve bazen de tüyler veya diğer ürünler için yetiştirilir. Ancak çoğu durumda, esas olarak düşük yumurta üretimleri nedeniyle ticari olarak yumurta üretimi için yetiştirilmezler.

Burada dünyanın dört bir yanından bazı popüler kaz ırklarını listeledik. Bu ırkların yanı sıra, daha az nüfusa sahip veya yüksek mevcudiyete sahip bazı başka kaz ırkları da mevcuttur.

Bazı türler nesli tükenmek üzereyken, bazıları tehdit altında olarak listeleniyor. Bazı ırklar standardize edilmiştir ve bazıları değildir. Ancak burada en popüler ve en yaygın ırkları listeledik.

Kaz Cinsleri — En Kazançlı Olanlar.

Afrika Kazı Asya
Amerikan Kazı Amerika Birleşik Devletleri
Brecon Kazı Birleşik Krallık
Çin Kazı Avrupa
Pamuk Kazı Amerika Birleşik Devletleri
Çek Kazı Almanya
Danimarka Kazı Danimarka
Embden Kazı Almanya
Faroece Kazı Birleşik Krallık
hacı Kazı Birleşik Krallık
Pomeranya Kazı Almanya
Roma Kazı Almanya
Scania Kazı İsveç
Sivastopol Kazı Doğu Avrupa
Shetland Kazı İskoçya
Toulouse Kazı Fransa
İngiltere Kazı Birleşik Krallık
Yorum yapın