Keklik Yavrusu Nereden Alınır?

Son günlerde sürekli olarak keklik yavrusu nereden alınır? Sorusuyla karşı karşıya kalıyoruz. İnsanların bazıları neredeyse tüm zamanlarını keklik yavrularına ayırıyor. Keklikler, grup halinde yaşayan ve dolaşan av hayvanlarıdır. Kuş türüne mensup bu hayvanlar birçok açıdan faydalıdır ve bu yüzden çok fazla kişinin ilgisini çekmiştir. Yumurtalarının içinde bulunan çeşitli besin değerler insan sağlığı için inanılmaz derecede faydalıdır.

Yapı bakımından bıldırcına benzeler de onlardan daha büyük boyutlara sahiplerdir. Birden çok türleri vardır ve insanlar beslemek istedikleri keklik türlerini kendileri seçerler. Artık günümüzde henüz yavruyken alınan keklikler, bakılıp büyütülüyor ve bu şekilde kazanç sağlanıyor. İnsanlar tercihlerini yavru kekliklerden yana kullanıyor.

Yavru Keklik Almak

Yavru keklik almak isteyen insanların çok fazla seçeneği bulunmuyor. Çünkü bu hayvanların satışını yapan sayılı yerler bulunuyor ve bu yerlere ulaşmak için araştırmalar yapılması gerekiyor. Genelde keklik yavrusu yakalayan kişiler satışını yapıyor ve bu kişilere ulaşmak için onların verdiği ilanlara başvurmak gerekiyor. Kişiler kekliklerin yaşadığı yerleri bildiği için onları yakalıyor ve satışını yapıyor. Yavru keklik almak için sahip olan kişilere ulaşmak ya da onları yakalamak gerekiyor. Bu yüzden yaşadıkları yerleri bilmek oldukça önemi.

Bu yerler;

  • Az çalısı olan ve taşlık alanlar
  • Meşeliklerin bulunduğu tarlalar
  • Otluk araziler

Kekliğin yaşadığı yerler bu tür alanlardır ve yakalamak için bu alanlara erişmek gerekir. Bu türü avlamak güç olduğu için dikkatli davranılmalı ve olabildiğince doğru hareket edilmelidir. Aksi takdirde kolaylıkla gözden kaybolabilirler ve ulaşılması imkansız hale gelebilirler.

Keklik Yavrusu Nereden Alınır?
Keklik Yavrusu Nereden Alınır?

Az Çalısı Olan ve Taşlık Alanlar

Keklik yavrusu için kekliklerin yaşam alanlarına girmek gerekir. Yaşadıkları alanlardan birisi az miktarda çalıya sahip taşlık alanlardır. Bu alanlarda keklik bulmak kolay olsa da onlara ulaşmak zordur. Ancak yine de doğru adımlar atılarak onlara erişilebilir. Önemli olan korkmamalarını sağlamak ve izlerini doğru sürmektir. Yavru keklikler için böyle alanlara bir göz atmakta fayda vardır.

Meşeliklerin Bulunduğu Tarlalar

Kekliklerin yaşadığı bir başka alan ise boyutu kısa olan meşe ağaçlarının yer aldığı tarlalardır. Keklikler meşe ağaçları üzerinde oldukça sık yer alırlar bu yüzden bu ağaçların bulunduğu alanlarda onları bulmak çok daha kolaydır.

Otluk Araziler

Yapıları bakımından otluk arazilerde kolaylıkla yaşayan keklikleri yine bu arazilerde bulmak mümkündür. Bol miktar otun olduğu arazilerde rahat yaşarlar ve her türlü keklik çeşidine bu arazilerde rastlamak mümkündür. Bu yüzden yavru keklikler için otluk arazilere de bakılmalıdır.

Yorum yapın