Kış Ayında Tavuklar için Dikkat Etmemiz Gerekenler 2

AnDnGq

Kış ayında tavuklarımız için neler yapa biliriz şöyle bir göz atalım isterseniz zaman içerisinde edindiğim tecrübeleri siz değerli okurlarımızla paylaşmak istiyorum tabi videomuz da daha iyi anlayacaksınız fakat burada da bir kaç konuya değinelim isterseniz.

Öncelikle tavuklarımız yağışlı havalarda üşütüp hasta ola bilirler bunlara dikkat etmeliyiz. Hızlı ve yoğun bir yağışta hayvanlarınızı dışarı çıkarmayın önermeyiz nasıl bir durum olur sa hayvanlara zarar vermez yağış az ise tavuklarınız metabolizmalarını ona göre hazırlayacaktırlar ve bu durumda üşümezler fakat ani ıslanmalar da zarar göre bilirler dikkat edilmeli.

Diğer bir konumuz hayvanlarımızın beslenmeleridir beslenmelerinde biraz ince olunmalı ve hayvanlarımıza besin değerleri yüksek besinler vermelisiniz. Protein ve c mitamininin zengin olduğu yiyeceklerle hayvanları beslemelisiniz hayvan iç yağı yedire bilirseniz daha sağlıklı ve kışı kolay atlatmalarını sağlaya bilirsiniz peki nasıl bunları elde ederiz kasaplarda çöp olarak görülen hayvan yağlarını elde ederek hayvanlarınıza vere bilirsiniz birazda bütçeniz var ise balık yağı yedire bilir gagalarından aşağı çay kaşığı şırınga yardımıyla vere bilirsiniz. Tabi horozlarımıza daha dikkat etmelisiniz nedenininde videodan anlaya bilirsiniz. Detaylı açıklıyorum. Ve tabi ki olmazsa olmazlardan taze bir su kaynağı da hayvanlarınız için önemlidir. 

Kümeslerde sıkça rastlanan bit sorununa dikkat etmelisiniz. Hayvanlarınıza Eşine bilecekleri Ortamlar Sağlayın. Yaz yaz bitmez artık sonuna gelelim yazımızın videomuzu izleyerek daha iyi anlaya bilirsiniz iyi seyirler dileriz hemen aşağıdan izlemeyi unutmayın 🙂 

YouTube video

İzlediğiniz İçin Teşekkür Ederiz Umarım Faydalı ola bilmişizdir. 🙂

Yorum yapın