Kışın tavukların sloganı “Eğer ondan kurtulamıyorsanız, buna uyum sağlayın”

Birçok yabani kanatlı kuş, göç ederek kış koşullarına tepki verir. Kuyruklu (tavuk benzeri) kuşlar için, soğuktan uzaklaşmak bir seçenek değildir. Tavuksular, broşürlerden daha iyi koşucular olan ağır topraksal kuşları içeren bilimsel bir düzen. 290 tavuksular türü, hindiler, sülünler, guinea, tavuskuşu, keklik ve bıldırcın gibi bir çok türünde içinde olduğu bir liste içerir.

Soğuk Havaya Dayanıklı Tavuk Cinsleri

Kışın tavukların sloganı “Eğer ondan kurtulamıyorsanız, buna uyum sağlayın”. Daha güneşli yerlere gitmek yerine, tavukların gün ışığına daha yakın ilişkileri vardır. Günler kısaldığında, yumurta verimi azalıyor. Tavuklarımızın yumurta veriminin artışı güneş parladığı sürece devam eder. Horoz ve tavuklarda, bronz bez başın üstünde bulunur. Araştırmacılar, pineal bezdeki bir pigmentin hayvanın biyolojik saatini gösterdiğine inanıyorlar. Birçok kültürde, horoz kutsal sayılır, mistik yollarla ve iyi niyetle kuvvetli bir simge olarak yapılmaktadır. Bir alevi andıran horoz tarağı, sabah gün ışığını hisseden duyularını canlandırıyor ve bu da Dünya üzerindeki tüm yaşamı mümkün kılıyor.

Dünyadaki tüm tavuklar, güney Asya’dan çıkan kırmızı tatarcıklardan ( Gallus gallus ) oluşan bir türe aittir . Çoğu evcil hayvancılığın aksine, vahşi hayvan nesli tükenmez ve kendi topraklarında sağlıklı popülasyonlarda bulunurlar. Bununla birlikte, vahşi tavuklar, evcilleştirilmiş tavırlı tavuklarla karıştırılarak, nesillerini bulamaz bir hal aldık…,.

Doğa, tavuklar da dahil olmak üzere göçmen olmayan kuşları kış aylarında sıcak kalmalarına yardımcı olacak birkaç adaptasyonla donatmıştır. Yılın tüylerinin sonbaharda molozlanması, gövde ısısını tutan katmanlardaki havayı yakalamak için hazır olduğu anlamına gelir. Kuşlar, hava basıncındaki değişiklikleri hissettiklerinde toplanırlar, bir süre askıda kalmaya ve faaliyetleri bekletmeye hazırlanırlar. Çevresi, ister yalıtılmış bir tavuk kümesi olsun, isterse de yeryüzündeki yuvarlak yaprak dökmeyen ağaçlar, kışın hayatta kalması ve konforların da önemli faktörlerdir. Vahşi ortamda, mikrohabitatlar, kuşları yağıştan ve rüzgardan korumak için önemlidir ve kuşlar, sert hava koşullarından kaçınmak için küçük alanlar ararlar.

Soğuk Havaya Dayanıklı Tavuk Cinsleri

Bir orman kuşunun, kuzey eyaletlerde, sıfırın altındaki sıcaklıklarda ve kar fırtınalarında hayatta kala bileceklerine inanmak zor. Soğuk genellikle tavuklara ısıdan daha fazla tehdit ediciyken, binlerce yıllık seçici cinsler, yüzlerce çeşitle, 50’den fazla standart ırkla sonuçlanır ve farklı renkler, huylar ve dayanıklılık için adapte olmuş durumdalar. Örneğin, nadir bulunan Chantecler, yok olma eşiğine gelmiştir ve Kanada’da geliştirilen tek cinstir. Özellikle kışların aşırı soğukluğuna ve iyi bir yumurta tabakasına alışmıştır.

Sizlere Son Olarak Kış Aylarında Besleye Bileceğiz Soğuk Havaya Dayanıklı Hayvanları Sıraladım Ve Düzenledim Hepinize İyi Seyirler.

Ameraucanas, Ancona, Black Australorps, Siyah Dev, Mavi Endülüs, Brahma, Buff Orpingtons, Cochins, Delaware, Dominique, Langshan, New Hampshire, Plymouth Rocks, Rhode Island Reds, Rus Orloff, Speckled Sussex ve Wyandottes. soğuk bir kışta hayatta kalabilecek bir ırk seçerken bunları karşılaştırın.

Yorum yapın