Kuluçka Makineleri Fiyatları

Kuluçka makineleri fiyatları, kuluçkayı ne amaçla kullanmak istediğinize göre değişmektedir. Hangi amaçla ve hangi kapasitede bir üretim için ihtiyaç duyduğunuzu belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü ev tipi kuluçka makineleri olduğu gibi, ticari amaçlı kuluçka makineleri de bulunmaktadır. Bu makinelerin fiyatlarına geçmeden önce bu iki tür kuluçka türünün hangi amaçla kullanıldığı ve farklarına değinmek gerekmektedir.

Kuluçka Makinesi Nedir?

Kuluçka makineleri yumurta yetiştiriciliği yapan işletmelerin en önemli ekipmanlarından biridir. Yumurta ve embriyo gelişimini belirleyen bu makineleri doğru kullanmak, üretim verimliliğini oldukça fazla arttırdığı gibi, doğru kullanılmadığı hallerde büyük zararlara yol açmaktadır. Makinenin sağladığı avantajlar;

  • Isı
  • Işık
  • Nem
  • Hava sirkülesi

Bakımından gerekli dengeyi oluşturur ve başarılı çıkım oranı sağlar. Kuluçkalama süreçleri hassas süreçleridir. Bu hassas süreçleri makine üzerinde deneyimi olmayan biri yönettiğinde hem civciv ölümlerine hemde ciddi maddi zararlara yol açmaktadır.kulucka makineleri fiyatlari

Hobi Kuluçka Makinesi

Hobi kuluçka makineleri genelde ev tipi makilerdir. Yüksek çıkım oranı ile yoğun tercih edilen modelleri bulunmaktadır.

Ev tipi otomatik kuluçka makineleri, dijital kontrol panelleri ile oranları net görebileceğiniz, pratik bir kullanım sunmaktadır. 4 mevsim kullanılabilen bu makineler, oda sıcaklığında kullanılabilmektedir.

Ticari Kuluçka Makineleri

Çiftlik tipi kuluçka makineleri olarak da bilinen ticari makineler tam otomatik özelliğindedir. Kombine özelliğine sahip bu makineler, gelişim ve çıkım işlemini tek makinede yapabilmektedir. Özel tasarım ve kolay kontrol panteri ile kullanımı oldukça rahattır. Kanatlı yetiştiriciliği için geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. Bu makineler ısıyı içinde muhafaza edebilmekte ve aksilik halinde uyaran alarm sistemi içermektedir.

“Kuluçka Makineleri Fiyatları” üzerine bir yorum

Yorum yapın