Kümes Hayvanlarının İnternetten Satışı Yasak mı?

Günümüzde çoğu insan doğal yaşam şartlarından yana. Her şeyinin doğal olmasını isteyen insanlar gün geçtikçe artmakta. Doğal yumurta, doğal tavuk gibi şeyler tüketmekte artık son derece revaçta. Kimi kendini doğal yaşama adapte ediyor kimi de doğal yaşama adapte olmaları için insanlara yardımcı oluyor. Kümes hayvanları da bu konuda oldukça önemli bir konumda bulunmakta. İnsanlar ne yediklerini bilmek istiyorlar artık. Ne olduğu bilinmeyen ürünleri kullanmamak konusunda bilinçlendiğimiz gözle görülen bir gerçek. Kümes hayvanları alırken de insanlar birtakım şeyleri merak ediyor. Mesela kümes hayvanlarının internetten satışı yasak mı sorusu cevaplanmayı bekleyen sorulardan.

Bu konuda insanların bilgilenmesi gerekiyor. Kanuna aykırı şeyler yapmayı kimse istemez. Bu sorunun cevabını eminiz ki birçok kişi merak ediyor. O halde kümes hayvanlarının internetten satışı konusuna cevap vermeden önce kümes hayvanlarının neler olduğu ile ilgili kısa bir bilgilendirme yapalım.

Kümes Hayvanları Nelerdir?

Kümes hayvanları deyince akla ilk tavuk geliyor elbette ama tabii ki bununla sınırlı değil bu kategori.

Kümes hayvanlarına birkaç örnek vermek gerekirse;

  • Tavuk
  • Ördek
  • Kaz
  • Hayır.
  • Güvercin

Gibi örnekler verebiliriz. Bir kümes hayvanı olan güvercin insanların yakınlarında bulunmasını isteyeceği türden bir hayvan. Kümes hayvanları sadece etinden, yumurtasından faydalanacağımız varlıklar değil elbette. Bir arkadaş yerine de geçebilmekte çoğu zaman. Peki, asıl merak edilen soru olan kümes hayvanlarının internetten satışı yasak mı sorusuna ne cevap verilebilir.

Kümes Hayvanlarının İnternetten Satışı
Kümes hayvanları

Kümes Hayvanlarının İnternetten Satışı Mümkün Mü?

Günümüzde çoğu şey internetten yapıldığı için elbette bu sorunun merak edilmesi de kaçınılmazdı. Bu konuda internet ortamında çok bir bilgi olmadığı için insanlar da tereddütte düşüyor. Kanunen kümes hayvanlarının satışı yasak mı sorusuna cevap verecek olursak canlı hayvanlarının internet üzerinden satışının yasak olduğunu söyleyebiliriz. Eğer sahiplenilmesini istiyorsanız herhangi bir ücret talep etmemelisiniz.

Hayvanlar da bizim gibi bu dünyada yaşıyorlar ve onları gerektiğinde korumakta bizim görevimiz. Tavuk, güvercin, hindi, kaz ve diğerleri bize yaşadığımızı hissettiren şeylerden değil mi? Günlük hayatın yoruculuğundan, yapaylığından kaçmak günümüzde artık bir lüks ve bizler de o lükse sahip olmak istiyoruz. Bahçeli bir eviniz var ise çok şanslısınız. Onlara bahçenizde bakarken doğallığı hissedecek ve yeniden doğmuş gibi olacaksınız.

Bu yazımızda kümes hayvanlarının internetten satışı konusunu ele aldık. Umarız tatmin edici cevaplar verebilmişizdir. Yeri geldiğinde insanlardan daha yakın arkadaşlar olan hayvanları koruyalım lütfen. Onlar olmadan eksik oluruz.

Yorum yapın