Laoshan Keçisi Özellikleri

Laoshan keçisi, Çin’in Shandong Eyaletinden gelen bir süt keçisi ırkıdır . Laoshan keçisi Cins, esas olarak süt üretimi için yetiştirilir.

Laoshan keçisi, ilk kez 1904’ün başlarında Alman vaizler tarafından Loushan’a getirilen başka bir tür olan Saanen keçileri ile yerel keçilerin seçici olarak yetiştirilmesinden geliştirildi. Bu keçiler, son 70 yılda iyileştirme ve seçme yoluyla geliştirildi.

Şimdi Laoshan keçisi, hem süt üretimi hem de vücut yapısı açısından safkan Saanen keçisine benziyor. Aşağıdaki cins hakkında daha fazla bilgi okuyun.

Laoshan Keçisinin Özellikleri

Laoshan keçisi, kompakt ve güçlü konformasyona sahip orta boy bir süt keçisi ırkıdır. Bir başka popüler süt keçisi ırkı olan Saanen keçileriyle yakından akrabadırlar .

Laoshan keçileri genellikle yumuşak ve kısa tüylerle beyaz renktedir. Cinsin büyük bir yüzdesi boynuzsuzdur. İyi gelişmiş bir memeye sahiptir.

Orta boy bir süt keçisi olan Laoshan tekelerinin ortalama vücut boyları yaklaşık 85 cm, dişi keçiler ise yaklaşık 71 cm’dir. Ve ortalama olarak olgun bir teke yaklaşık 76 kg ve olgun bir geyik yaklaşık 48 kg ağırlığındadır.

kullanımlar

Laoshan keçisi esas olarak bir süt keçisi ırkı olarak tutulur . Süt üretimine uygun olup keçi etçiliği olarak da oldukça iyidir .

Özel Hususlar

Laoshan keçileri güzel süt keçileridir . İyi davranışlar sergilerler ve genellikle sakin mizaçları vardır. Shandong eyaletinin zengin yerel mera ve yem kaynaklarının süt keçileri için ideal koşullar sağladığı Laoshan bölgelerine iyi adapte olmuş ve dağıtılmıştır. Ayrıca nemli iklim koşullarına iyi uyum sağlarlar.

Dişiler oldukça iyi sağımcılardır ve laktasyon başına yaklaşık 557 ila 870 kg süt üretirler. Emzirme süreleri 8 ila 10 ay arasında değişmektedir. Bu keçinin sütü yaklaşık yüzde 4 oranında yağ içerir. Aşağıdaki tabloda bu cinsin tam cins profilini inceleyin.

Irk Adı Laoshan
Diğer İsim Hiçbiri
Irk Amaç Süt
Cins Büyüklüğü Orta
Buck yaklaşık 76 kilo
Doe en az 48 kilo
Boynuzlar Laoshan keçilerinin büyük bir yüzdesi boynuzsuzdur.
İklim Toleransı Tüm İklimler
Ceket Rengi Beyaz
Stall Fed için iyi Emin değil
Nadirlik Yaygın
Ülke/Menşe Yeri Çin
Yorum yapın