Lohman Brown Yumurta Tavuk Özellikleri ve Fiyat

Yumurta verimi açısından tercih edilen tavuk ırkları arasında Lohman Brown tavuk ırkı da yer alır. Lohman Brown yumurta tavuk özellikleri ve fiyat bilgisine ulaştıktan sonra bu tavuklara çiftliklerinde yer veren yetiştiriciler kısa süre içerisinde istedikleri verimi amayı başarır. Lohman Brown tavuk ırkı yumurta verimi yüksek olan birçok ırka bakılarak daha fazla tercih edilir. Bunun nedeni ise bu ırkın birçok tavuk ırkına göre daha avantajlı olmasıdır. Özellikleri ile de beğenilen Lohman Brown yumurta tavuk özellikleri ve fiyat gibi bilgiler yetiştiricilere bu ırk hakkında oldukça önemli bilgiler verir.

Lohman Brown Tavuk

Lohman Brown tavuk özellikle salma tavuk yetiştiricileri tarafından tercih edilir. Salma tavukçuluk için en uygun olan ırklardan birisidir. Yumurta verimi açısından üst düzey performansa sahip olan bu ırk eğer uygun koşullarda beslenirse yetiştiricisine kısa süre içerisinde kâr yönünde dönüş yaptıracaktır. Aslı Alman kökenli Lohman Brown tavuklar hava koşullarına karşı dayanıklı olmaları nedeni ile de tercih nedenidir. Lohman Brown yumurta tavuk özellikleri ve fiyat araştırması yapan yetiştiriciler elde ettikleri bilgiler doğrultusunda bu ırka da kümeslerinde yer verebilirler.

Lohman Brown Tavuk Özellikleri

Lohman Brown yumurta tavuk özellikleri ve fiyat araştırmasında bu tavukların birçok özelliği ön plana çıkar. Salma tavukçuluğun en önemli ırklarından birisi olan Lohman Brown tavukların en fazla göze çarpan özellikleri şu şekildedir;

 • Lohman Brown tavuklar günlük olarak 100 grama yakın yem tüketirler.
 • Salma koşullarına uyum sağladıklarında ciddi anlamda yumurta verimi sağlarlar.
 • Salma yetiştiricilik ile 2 yıl kadar yaşayabilirler.
 • Doğal gezen tavuk olarak da satışı yapılabilen bir ırktır.
 • Yumurtası kadar eti de lezzetli olan bir ırktır.
 • Karakter olarak uyumlu bir yapıya sahiptirler.
 • Yumurta verme dönemleri çabuk gelir.

Lohman Tavuk Yumurta Rengi

Lohman Brown yumurta tavuk özellikleri ve fiyat araştırması yapan yetiştiriciler bu ırkın yumurtasına ilişkin bilgiler de merak eder.  Verimli ırklar arasında yer alan Lohman Brown tavukların yumurta verimi şu şekildedir;

 • Yıllık yumurta verimi: 300 ve üzeri
 • Yumurta ağırlığı: 55- 60 gram arası
 • Yumurta rengi: Kahverengi
 • Canlı tavuk ağırlığı: 1,75- 2,5 kilo arası
 • Canlı horoz ağırlığı: 3 kilo ve üzeri

Lohman Tavuk Yumurta Verimi

Lohman Brown yumurta tavuk ve özellikleri konusu özellikle bu ırktan yumurta verimi almak isteyenler için önemlidir. Lohman Brown ırkının yumurtaları son derece değerlidir. Bu özelliği ile hem yetiştiricileri hem de alıcıları memnun eder. Vitamin ve protein değerleri yüksek olan bu yumurtalar kaliteli kabuk özellikleri ile de yetiştiricilerden tam not alır.

Lohman Tavuk Fiyatları 2021

Tavuk fiyatlarını etkileyen en temel faktörler tavuğun yetiştirildiği ortam, anaç özellikleri ve tavuğun sağlık durumudur. Bu kriterler değerlendirilerek tavuklar uygun fiyat değerlerini alır. Lohman Brown yumurta tavuk özellikleri ve fiyat hakkında araştırma yapanlar bu tavuk ırkının yumurta döneminde ve yarka döneminde birbirinden farklı fiyatlar ile satışa sunulduğu bilgisine ulaşır.

Yorum yapın