Modena Güvercini Görünümü, Kökeni

Modena güvercini, İtalya’dan gelen yerli bir fantezi güvercin türüdür. Modena güvercini Adını yüzyıllar önce ilk kez yetiştirildiği İtalya’nın Modena şehrinden alır.

Cins, aslında uzun yıllar boyunca seçici bir cins olarak geliştirildi. Bu cins ve diğer evcilleştirilmiş güvercin çeşitleri , hepsi yabani veya yabani kaya güvercinlerinin torunlarıdır .

Birçok insan bu cinsi dünyanın en iyi gösteri güvercini olarak kabul eder. Eski bir ırktır ve bu ırkın hikayesi 1300’lerin başında başlar.

Bu kuşlar aslında o zamanlar ince ve küçük performans gösteren kuşlardı. Bununla birlikte, aşağıda Modena güvercini hakkında daha fazla bilgi okuyun.

Modena Güvercin Görünümü

Modena güvercini çok güzel görünüme sahip ortalama büyüklükte bir kuştur. Esas olarak, belirgin bir göğüs, kalkık kanatlar ve yüksekte tutulan kuyruk ile çarpıcı bir kıvrımlı şekil sunmak için yetiştirilir.

Bu kuşun toplam izlenimi yuvarlak ve gururlu. Gazzi ve Schietti olmak üzere iki ana çeşitte birçok farklı renkte gelir.

Gazzi, boğazın başı ve bir kısmı, kanatları ve kuyruğu renkli ve kuşun geri kalanı beyaz olan alaca bir işarettir. Schietti’ler alaca değildir.

Modena güvercinlerinin ortalama vücut boyları yaklaşık 24 cm, olgun vücut ağırlıkları ise yaklaşık 350 gramdır. RightPet ve Wikipedia’dan fotoğraf ve bilgi.

kullanımlar

Modena güvercini gösteri ırkıdır. Esas olarak gösteri amaçlı yetiştirilir.

Özel notlar

Modena güvercini çok güzel bir kuştur. Bu cins kuşların çoğu sakin ve naziktir, bu da onları gösteri için mükemmel kılar.

Bazı erkekler agresif olabilse de. Daha stoklu bir evcilleştirilmiş güvercin çeşidi olarak, çiftlerin bazen doğurganlık sorunları vardır.

Gösteri amaçlı yetiştirmenin yanı sıra, cins, evcil hayvan olarak yetiştirmek için de çok iyidir. Bu kuşların ortalama ömrü yaklaşık 7 ila 10 yıldır.

Ancak, aşağıdaki tabloda bu kuşların tam cins profilini gözden geçirin.

Irk Adı Modena
Diğer İsim Hiçbiri
Irk Amaç Sergi, evcil hayvanlar
Özel notlar Güzel kuşlar, doğası gereği sakin ve nazik, gösteri için mükemmel, erkekler agresif olabilir, evcil hayvan olarak yetiştirmek için iyi
Irk Sınıfı Orta
Ağırlık yaklaşık 350 gram
İklim Toleransı tüm iklimler
Uçma Yeteneği İyi
Evcil Hayvanlar gibi İyi
Renk Birçok
Nadirlik Yaygın
Ülke/Menşe Yeri İtalya
Yorum yapın