Narragansett Hindi Özellikleri

Narragansett hindisi , Amerika Birleşik Devletleri’nden geliştirilmiş bir Meleagris gallopavo cinsidir . Narragansett hindi Doğudaki yabani hindi ile yerli hindi arasındaki melezlemeden geliştirilmiştir.

Kuzey Amerika’ya özgü ‘tarihi bir çeşittir’ ve cins adını Narragansett Körfezi’nden alır. Cins hiçbir zaman Bronz hindi kadar popüler olmadı, ancak Amerika Birleşik Devletleri’nde ticari tarım için hala değerliydi.

Narragansett hindisi, New England’da hindi endüstrisinin temeli haline geldi ve özellikle Rhode Island ve Connecticut’ta önemliydi.

Cins, Orta Atlantik Eyaletleri ve Orta Batı’da da popülerdi. Ve 1874’te Amerikan Kümes Hayvanları Derneği tarafından tanındı.

Bronz hindinin popülaritesi yirminci yüzyılın başlarında daha da arttı ve Narragansett hindisi kısa sürede nadir hale geldi.

21. yüzyılın başlarına kadar, onlarca yıldır ticari olarak yetiştirilmedi.

Bugün cins, esas olarak et üretimi için yetiştirilmektedir. Aşağıda Narragansett hindi ırkı hakkında daha fazla bilgi okuyun .

Narragansett Türkiye Özellikleri

Narragansett hindileri çok güzel görünüme sahip büyük kuşlardır. Siyah, ten rengi, gri ve beyaz tüylerle güzel tüyleri var.

Bronz hindilere benziyorlar, ancak Bronz hindilerin ayırt edici bakırımsı renginin yerini alan gri veya donuk siyah tüyleri var.

Amerika Birleşik Devletleri dışında bulunmayan genetik bir mutasyon nedeniyle Narragansett hindilerinin kanatlarında ara sıra beyaz tüy çubukları olur.

Bu kuşların siyah bir sakalı, boynuz rengi bir gagası ve kırmızıdan mavimsi beyaza değişen, çoğunlukla tüysüz bir baş ve boyunları vardır.

Olgun Narragansett tomlarının ortalama canlı vücut ağırlığı 10 ila 12,7 kg civarındadır. Ergin tavukların ortalama canlı ağırlıkları ise 5,5 ile 7,25 kg arasındadır.

kullanımlar

Narragansett hindisi çok güzel bir kuştur. Esas olarak et üretimi için yetiştirilir. Ancak bazı insanlar onları süs amaçlı veya hobi olarak da yetiştirir.

Özel notlar

Narragansett hindileri güçlü ve dayanıklı kuşlardır. Sakin bir mizacı çok iyi annelik yetenekleriyle birleştiren mükemmel mizaçları nedeniyle ödüllendirilirler.

Erken olgunlaşmaları, yumurta üretimi ve mükemmel et kalitesi ile tanınırlar. 50 yıl öncesine kadar üretim kaliteleri açısından iyi kabul görüyorlardı.

Narragansett hindileri hızlı koşar, iyi uçar ve gecelerini ağaçlarda tüneyerek geçirmeyi tercih eder.

Mükemmel toplayıcılardır ve genellikle böcekler, cırcır böcekleri ve çekirgeler için yiyecek ararlar.

Ve küçük ek yemlerle korunabilirler . Bununla birlikte, aşağıdaki çizelgede Narragansett hindisinin tam cins profilini gözden geçirin.

Irk Adı Narragansett
Diğer isimler Hiçbiri
Irk Amaç Ağırlıklı olarak et de süs
Özel notlar Çok güçlü ve dayanıklı kuşlar, mükemmel mizaç, sakin mizacı, tavuklar çok iyi annelik yeteneklerine sahiptir, erken olgunlaşmalarıyla tanınırlar, tavuklar iyi yumurta üreticileridir, mükemmel et kalitesi, hızlı koşabilir, iyi uçabilir, gecelerini geçirmeyi tercih ederler. ağaçlarda tüneme, genellikle böcekler, cırcır böcekleri ve çekirgeler için yem olan mükemmel toplayıcılar, çok az ek yemle yetiştirilebilir.
Cins Büyüklüğü Orta ila büyük
tom 10 – 13,7 kg
Tavuk 5,5 – 7,25 kg
İklim Toleransı Hemen hemen tüm iklimler
Renk Siyah, ten rengi, gri ve beyaz tüylerle güzel tüyler
Nadirlik Yaygın
Ülke/Menşe Yeri Amerika Birleşik Devletleri
Yorum yapın