Orpington Tavukları Ve Özellikleri

Kuş tüyü bu büyük tavuk cinsinde önemlidir; Orpington kahverengi yumurta bırakır ve popüler bir türdür.

httpharikalar diyari 1 1Kullanıldığı yerler:  Sergi / süs.
Yumurta:  100-180 beyaz / renkli.
Ağırlık: Horoz: 4,5 Kg dk. Tavuk:  3.6 Kg dk.
Renkler:  Mavi, Siyah, devetüyü, Beyaz, Çikolata, Altın Güpürlü, Jubilee, Lavanta, Limon, Keklik, Kırmızı
Yararlımı:  Uysal, Sevecen

 

 

 Orpington aslında yararlı bir cins, çocuk dostu olarak evlere süs olmaları için alınıyordu.  İngiltere’de Orpington köyünde William Cook tarafından 1886 yılında ortaya çıkarıldı ve gösteri kuşu olarak popülerliğe ulaştı. Yıllar geçtikçe, onları farklı büyüklüklere ulaştırmak için değişik cinslerle çiftleştirilerek daha çok tüylü olmasını sağladıkları düşünülüyordu. Orpington’un büyüklüğü ve uysal yapısı onları tutmak için çok popüler bir kuş yapmıştır. (Kraliçeler ve Krallıklar tarafından tutuldu ve gösterildi.)

httpharikalar diyari 2 1Birleşik Krallık’ta (Black, Buff, Blue ve White) 4 standart renk vardır Buff Orpington en popüler çeşitlerden biridir, Blue and Black Orpington en büyük renklerdir. Ağır kuşlardır ve kabarık tüyleri vardır. Yılda yaklaşık 160 yumurta bırakırlar. Bazı iyi bakımlı Orpington 200 Yumurtaya Kadar Çıka Bilmektedir.

Kullanım: Orpingtonlar aslen ağır et üreten bir cins olarak geliştirildi ve yumurta üretimi için de seçildi. İngiltere’den gelen çift amaçlı bir cins, arka bahçenizi çok güzel süsleyecek tirler.

Tarih: İngiltere’nin Kentsel Aşçısı William Cook, Orpington’u Black Langshan, Black Minorca, Black Plymouth Rock Cinslerinden geliştirdi. Daha sonra Buff ve Beyaz çeşitleri geliştirildi. Cochin kanı da olduğunu unutmayalım. Orpingtons ilk olarak 1902 yılında İngiliz Sınıfında Amerikan Mükemmellik Standardı’na kabul edildi.

Biçimlendirme: Orpingtons, gevşek tüylenme ve beyaz tenli, büyük gövdeli bir cinsdir. Tüyleri bu cins için çok önemlidir, tercih edilen vücuda nispeten düzgün oturan geniş tüyleri vardır. Siyah, Beyaz, Buff ve Mavi renklerde mevcutturlar. Tüm çeşitlerin tek bir tarağı var. Standart ağırlıklar: Horoz: 4,5 kg, Tavuk: 3,60 kg

Özel Hususlar / Notlar: Orpingtons, diğer çift amaçlı ırklardan daha fazla kana sahip olan tek ırktır ve böle ün salmıştır. En Popüler Irkımız Buff Olanlardır.  Orpington Tavukları gerçekten güzel hayvanlar ve kümesinize ayrı bir güzellik katacaktır. Kümesinizde bulundurmak istiyor sanız çok düşünmenize gerek yok yoğun tüy yapısıyla farklı renklere sahip olan bu tavuklarımız genelde dayanıklı yapılarıyla da ve bir o kadar uysal sevimli tavırlarıyla bahçenizde sizi rahatsız etmeyecek aksine onlara aşık olacaksınız çocuklarınız için ise bulunmaz bir cinstir.

 

Orpington FOTOĞRAFLARI.

Orpington Tavukları Orpington Tavukları Orpington Tavukları
Orpington Tavukları Orpington Tavukları Orpington Tavukları
Yorum yapın