Pigmy Pouter Güvercini Özellikleri

Pigmy Pouter güvercini, Birleşik Krallık’tan yerli bir fantezi güvercin türüdür. Pigmy Pouter güvercini Aslında İngiltere’dendir ve uzun yıllar boyunca seçici yetiştirme yoluyla geliştirilmiştir. Bu cins, diğer evcil güvercin çeşitleriyle birlikte, hepsi kaya güvercininin torunlarıdır .

Aslında neredeyse her evcil hayvan türünün minyatür bir versiyonu var gibi görünüyor ve güvercin de bir istisna değil. Pigmy Pouter, orijinal İngiliz Pouter güvercininin minyatür versiyonudur.

Ancak Pigmy Pouter, normal veya büyük versiyonu kadar popüler değil. Ancak türün hala özel bir hayran kitlesi var. Ve böyle tuhaf ve narin bir küçük kuş gördüğünüzde bu anlaşılabilir.

Ancak ismine rağmen, bu kuşlar, 12 inçten daha kısa olan Brunner’dan önemli ölçüde daha kısa değiller. Gururlu, gösteriş yapmaya hevesli İngiliz Pouter kişiliğini koruyor.

Ancak cinsle çalışmak, tam boyutlu versiyondan çok daha kolaydır. Tanınmış İngiliz kümes hayvanı yetiştiricisi Sir John Sebright’ın (daha sonra Sebright Bantam’ı yetiştiren) ilk olarak Pigmy Pouter’ı yetiştirdiğine inanılıyor, ancak konu tartışmalı. Bununla birlikte, aşağıda Pigmy Pouter güvercin ırkı hakkında daha fazla bilgi okuyun.

Pigmy Pouter Güvercin Görünümü

Pigmy Pouter güvercini, normal İngiliz Pouter güvercininden nispeten daha küçük boyutlu bir cinstir. Zarif, ince bacaklı, dik duruşun yanı sıra parlak beyaz bir hilal ile işaretlenmiş büyük, yuvarlak şişirilebilir mahsulü veya küreyi korur.

Bu kuşların ince, dar ve orantılı kafaları vardır. Uzun ve ince bir bele sahiptirler ve uzun, esnek ve dik dururlar. Hareket esnekliği ile ve ayrıca uzuvları birbirine yakın olarak yürürler.

Boğa veya renkli olabilen çok uyanık gözleri var. Küçük ve ince sazları vardır. Sırtları uzun ve dar, boyunları orantılı olarak uzundur.

Pigmy Pouter güvercininin kanatları dardır, vücuda yakındır ve ince perdeli uçuşlara doğru incelir.

Kuyrukları yerden taşınan kısa ve çok dardır. Küreleri yuvarlak ve orantılı olarak büyüktür ve aniden belden çıkar.

Cins, kahverengi çubuk, mavi çubuk, etli çubuk, haki çubuk, gümüş çubuk, siyah, kahverengi, krem ​​çubuk, kırmızı kül, boz, haki, sarı dişbudak, beyaz ve AOC olarak mevcuttur.

Olgun kuşların ortalama vücut yüksekliği 12 inçten azdır. Ve olgun vücut ağırlıkları 350 gram civarındadır.

kullanımlar

Pigmy Pouter güvercini, esas olarak bir süs veya gösteri türü olarak yetiştirilir. Bazı insanlar da bu kuşları evcil hayvan olarak yetiştirir.

Özel notlar

Pigmy Pouter güvercini görünüş olarak çok güzeldir. Bu gerçekten büyüleyici bir cins ve görünüşe göre diğer tüm somurtkan güvercinlerle aynı çalım atma ve gösteriş yapma arzusuna sahip.

Bu kuşlar genellikle bakıcılarına çok düşkün olurlar. Ve tek bir kuş genellikle sahibinin büyük ilgisini çekmeye çalışır.

Bu cins, güzel görünümünden gurur duymasına rağmen, daha büyük kuzenlerinden daha güvenilir bir yetiştirici olabilir. Bu kuşların, kompakt vücut ölçüleriyle birleşen harika bir kişiliği vardır.

Gösteri veya süs amaçlı yetiştirmenin yanı sıra, cins aynı zamanda evcil hayvan olarak yetiştirmek için de çok iyidir. Diğer evcil güvercin türleri gibi oldukça uzun ömürlü bir kuştur ve ortalama ömrü 7-10 yıl kadardır.

Bununla birlikte, aşağıdaki tablodaki Pigmy Pouter güvercininin tam cins profilini gözden geçirin.

Irk Adı Pigme Pouter
Diğer İsim Hiçbiri
Irk Amaç Gösteri, süs, evcil hayvanlar
Özel notlar Güzel kuşlar, çok dayanıklı ve aktif, gerçekten büyüleyici, genellikle bakıcılarına çok düşkün olurlar, harika kişilikler, uzun ömürlü, gösteri için iyi, süs amaçlı için iyi, evcil hayvan olarak yetiştirmek için iyi
Irk Sınıfı Küçük
Ağırlık yaklaşık 350 gram
İklim Toleransı yerel iklimler
Uçma Yeteneği İyi
Evcil Hayvanlar gibi İyi
Renk Birçok
Nadirlik Yaygın
Ülke/Menşe Yeri Birleşik Krallık
Yorum yapın