Posta Güvercini Eğitimi

Posta Güvercini Eğitimi Posta güvercinlerini eğitmek geçmişte çok önemliydi. Posta Güvercini Eğitimi Çünkü posta güvercinleri mesajları bir yerden bir yere taşımak için kullanılıyordu.

Aslında güvercinler 5000 yıldan fazla bir süre önce evcilleştirildi. Ve posta güvercinleri mükemmeldir, eve dönüş yolunu bulma konusunda doğuştan gelen bir yetenekleri vardır.

Özellikle herhangi bir güvercin yarışı yarışmasına katılıyorsanız, posta güvercinlerini eğitmek de bugün önemlidir.

Günümüzde insanların çoğu güvercinleri eğlence amaçlı, bazıları evcil hayvan olarak yetiştirirken , bazıları da ticari amaçla ticari amaçla yetiştirmektedir.

Posta güvercinlerini eğitmek

Bugün, güvercin yarışları harika bir eğlence yöntemi ve aynı zamanda ekstra para kazanmak için de harika bir yol.

Güvercin yarışlarında yarışabilmeniz için güvercinlerinizi iyi eğitmeniz gerekiyor. Güvercinleri eve her gün ve güvenli bir şekilde gelmeleri için de eğitmeniz gerekiyor.

Posta Güvercini Eğitimi İçin Minimum Yaş

Posta güvercinlerini en az 6 haftalık olduklarında eğitmeye başlamalısınız. Güvercinlerinizin 6 haftalık olduklarında çatı katındaki gizli kapıyı bulmalarına yardımcı olabilirsiniz.

Gizli kapı, güvercinlerinizin istedikleri zaman kümese girmelerine izin verecek şekilde tasarlanmıştır, ancak gizli kapıyı yalnızca istediğiniz zaman dışarı çıkmalarına izin verecek şekilde ayarlayabileceksiniz.

Bir eğitim programı hazırlarsanız (böylece günlük olarak takip edeceğiniz belirli bir şeyiniz olur) posta güvercinlerini eğitmek için iyi ve yararlı olacaktır.

Posta güvercinlerini eğitmek aslında özveri ve çok zaman gerektirir. Her gün neye hazır olmanız gerektiğini bilmeniz için bir programınız olması iyi olacaktır.

Ve bu aslında eğitim sürecini tutarlı tutmanıza yardımcı olacaktır. Eğitim programı, günde en az bir kez posta güvercinlerinin eğitimini içermelidir.

Posta Güvercini Eğitimi

Yeterli Tesis Sağlayın

Güvercinleriniz için yeterli tesisleri sağlamanız gerekir. Kuşların kümeslerine geri dönmeleri için teşvik olmasını sağlayın.

Güvercinlerinizin eve geri dönmek istemesine neden olan bazı yaygın şeyler, rahat barınak/çatı katı, bariz bir şekilde iyi yemek ve kraliyet ailesi gibi davranılmasıdır.

Güvercinlerinize, paranızın yettiği en yüksek kalitede yem ve güvenli çatı katı sağlayabilirseniz, bu sizin için iyi olacaktır.

Eğitime Başla

Serbest bırakıldıktan sonra eve geri dönmeleri için posta güvercinlerini eğitmeye başlayın. Güvercinleriniz 6-8 haftalık olmadan bu işlemi kesinlikle yapmamalısınız.

Güvercinlerinizi evden yaklaşık 1 mil uzağa götürüp salıvererek eve dönmeleri için eğitmeye başlayabilirsiniz.

Bunu haftada birkaç kez yapmanız gerekir (bunu her gün yapabilirseniz daha iyi olur). Kuşları serbest bırakma yerine taşımak için bir sepet veya kafes kullanabilirsiniz.

Her Hafta Mesafeyi Genişlet

Serbest bırakma mesafesini kademeli olarak genişletmeniz gerekir. Mesafeyi haftada 5 milden daha az veya daha fazla genişletmek iyi olacaktır (mesafeyi 5 mil veya daha az tutmanız iyi olur).

Kuşları her seferinde farklı yönlere çekmek ve serbest bırakmak da iyi olacaktır.

Ancak unutmayın, mesafeyi çok hızlı ve çok fazla genişletmeyin. Kuşlarınız herhangi bir sorun yaşarsa mesafeyi artırmayı bırakmalı ve başarılı oldukları son mesafede eğitime devam etmelisiniz.

Aslında bir posta güvercini yetiştirmek zaman ve özveri gerektirecektir. Bu yüzden sabırlı ol!

Posta Güvercini Eğitimi

Kuş Kaybı

Kuş kaybına dikkat edin. Kuşları kaybetmek elbette talihsiz bir durumdur, ancak nadir değildir.

Kuş kaybı yaşarsanız bir süre antreman mesafesini ve sıklığını azaltmanız gerekir.

Bazı güvercinler dönüş yolculuğunda yorulabilir ve dinlenmek için zamana ihtiyaç duyabilir.

Genellikle eve geri dönerler, ancak geri dönmeleri bir günden birkaç güne kadar sürebilir (eğer mola için durmuşlarsa).

İkinci ev

Güvercinleriniz için ikinci bir yuva yaratmak iyi bir fikirdir. Kuşlarınızı evinizin çatı katına geri dönmeleri için eğitmenin yanı sıra iki çatı katı konumu arasında uçmaları için eğitebilirsiniz.

Örneğin, ikinci ev sizin kulübeniz veya arkadaşınızın/akrabanızın evi olabilir. Kuşlarınızı her iki kümeste de kaliteli yemlerle besleyin.

Bunu yapmak, her çatı katına geri dönmek istemeleri için onları teşvik edecektir. Genellikle yiyecek aramak için diğer çatı katına uçarlar, özellikle de bir çatı katındaysalar ve açlarsa.

Bunlar, posta güvercinlerini eğitmenin yaygın yollarıdır. Posta güvercini yetiştiriyorsanız, onları eğitmek için bu kılavuzu takip etmeniz gerekir. İyi şanlar!

Sıkça Sorulan Sorular

İnsanlar posta güvercinlerinin eğitimi hakkında birçok soru soruyor. Burada posta güvercini eğitimi hakkında en sık sorulan soruları listelemeye ve cevaplamaya çalışıyoruz. Umarım cevabınızı bulursunuz. Daha fazla sorunuz varsa bize sormaktan çekinmeyin.

Posta güvercini nasıl eğitilir?

Posta güvercini genellikle yiyecek ve su teşvikleri kullanılarak bir veya iki yerde eğitilir. Ana üs konumunu, mesajlar için tek yol dönüşü olarak kullanabilir veya iki ayarlı konum arasında bir yol oluşturabilirsiniz. İki yönlü bir uçuş rotası için yiyecekleri tabandan çıkarın.

Posta güvercinlerinin eğitimi ne kadar sürer?

Çok sayıda faktöre bağlıdır. Ancak posta güvercinlerini eğitmek genellikle yaklaşık 8 hafta sürer.

Yeni başlayanlar için posta güvercini nasıl eğitilir?,

Posta güvercini eğitimi çatı katında başlar. Güvercinleri satın aldıktan sonra yaklaşık 4 hafta kapalı binada tutun. Ve 4 yıl sonra uçmalarına izin verebilirsiniz. Bunu yapmak, yeni çatı katını ev olarak sağlamlaştırmaya yardımcı olacaktır. Ve 4 hafta sonra her gün çatı kapısını açın ve kuşların uçmasına izin verin.

Posta güvercininin size gelmesini nasıl sağlarsınız?

Yavaşça kuşa ulaşmaya çalışın. Tohumları elinizle verin veya kuşun önüne bir tabak yemek koyun. Yavaş yavaş sana gelecek.

Posta güvercinlerini nasıl eğittiler?

İnsanların çoğu, yiyeceklerini bir yere ve evlerini başka bir yere koyarak posta güvercinlerini eğitiyor. Güvercinlerin başka bir uçuştan önce elle taşınması gerekiyor.

Bir güvercinin yeni bir eve alışması ne kadar sürer?

Genel olarak, bir güvercinin yeni bir eve alışması yaklaşık 4 hafta sürer.

Güvercini kaç yaşında çalarsın?

Genellikle yaşlarının ilk haftasında yapılır.

Posta güvercinleri nereye gideceklerini biliyor mu?

Evet, nereye gideceklerini biliyorlar. Aslında posta güvercinleri, evlerinin yolunu bulma konusundaki esrarengiz yetenekleriyle tanınırlar.

Güvercin yetiştirmek zor mu?

Hayır, güvercin yetiştirmek zor değil. Posta güvercinlerini eğitmek kolay ve basittir, ancak zaman, özveri ve uygun bakım gerektirir.

Posta güvercini ile posta güvercini arasındaki fark nedir?

Yolcu Güvercinleri yerli, vahşi Kuzey Amerika Güvercinleridir. Taşıyıcı Güvercinler, 2. Dünya Savaşı’nda mesaj taşımak için eğitilip kullanılan evcil güvercinler olsa da, posta güvercinleri olarak da bilinirler.

Posta güvercinleri dinlenmek için durur mu?

Evet, posta güvercinleri dinlenmek için durur. Bitkin hale gelirler ve tekrar eve gitmeden önce dinlenmek veya beslenmek için sadece birkaç saat veya güne ihtiyaç duyarlar.

Güvercinler sahiplerini tanır mı?

Evet onlar yapar. Aslında tek tek insanların yüzlerini tanıyabilirler ve kıyafet değişikliğine aldanmazlar.

Bahçenize posta güvercini konsa ne yaparsınız?

Güvercin bahçenize düşerse onu besleyebilir ve sulayabilirsiniz. Yiyecek ve su aldıktan sonra tekrar yuvasına uçacak.

Posta güvercini durmadan ne kadar uzağa uçabilir?

Posta güvercinlerinin çoğu yemek veya dinlenme için durmadan yüzlerce mil uçabilir.

Bir posta güvercini ne beslersiniz?

Posta güvercinleri, diğer normal güvercinler gibidir . Ve pirinç, mısır, bezelye, arpa, buğday, farklı tohum türleri vb. yemeyi çok sevecekler.

Yorum yapın