Reversewing Pouter Güvercini

Reversewing Pouter güvercini, evcil bir fantezi güvercin türüdür. Reversewing Pouter güvercini Kökeni Almanya’dır ve uzun yıllar boyunca seçici ıslah yoluyla geliştirilmiştir.

Tersine Çevirme Kırpıcı olarak da bilinir . Bu cins, diğer evcil güvercin çeşitleriyle birlikte, hepsi kaya güvercininin torunlarıdır .

Cins aslında Saksonya ve Thüringen’dendir ve on dokuzuncu yüzyılın başlarında geliştirilmiştir. Aşağıdaki cins hakkında daha fazla bilgi okuyun.

Ters Kanatlı Güvercin Görünümü

Ters kanatlı Pouter güvercini orta büyüklükte fakat uzun boylu ve güzel görünüme sahip bir cinstir. Göz alıcı işaretleriyle tanınır.

En uzun güvercin türleri arasındadır. Görünüşte incedir, ancak yaklaşık on altı inç boyunda durabilir. Cinsin çok uzun bacakları vardır.

Oldukça boğuktur ve ayaklardaki tüyler uzundur ve genellikle beyaz renklidir. Bu kuşlar, Indian Runner
Ducks’ı anımsatan bir şekilde vücutlarını dik taşırlar . Küreleri veya mahsul balonları önlerinde.

kullanımlar

Bu cins teşhir ve süs amaçlı kullanılmaktadır.

Özel notlar

Reverswing Pouter güvercini çok güzel bir kuştur. Çok ilginç ve biraz komik bir görünüme sahip.

Cins, güvercin ırklarının en eskileri arasındadır. Daha çok sergileme amaçlı kullanıldığı gibi süs amaçlı da kullanılmaktadır.

Ancak cins, evcil hayvan olarak yetiştirmek için de iyidir. Evcil hayvan olarak yetiştirilmesi özel bakım gerektirmesine rağmen. Bununla birlikte, aşağıdaki tabloda bu cinsin tam cins profilini gözden geçirin.

Irk Adı Ters Pouter
Diğer İsim Ters Kırpıcı
Irk Amaç Gösteri, süs, evcil hayvanlar
Özel notlar Güzel, ilginç ve biraz komik bir görünüm, sergi amaçlı, süs amaçlı, ayrıca evcil hayvan olarak yetiştirmek için iyi
Irk Sınıfı Orta ila büyük
İklim Toleransı yerel iklimler
Uçma Yeteneği Ortalama
Evcil Hayvanlar gibi İyi
Renk Birçok
Nadirlik Yaygın
Ülke/Menşe Yeri Almanya

 

Yorum yapın