Rüyada Tavuk Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir ya da birden fazla tavuk görmek genel olarak olumlu gelişmelerin olacağına işarettir. Bekar erkeklerin tavuk görmesi yakın bir tarihte bir evlilik gerçekleşeceğini gösterir. Evli erkeklerin ya da kadınların rüyada çok sayıda tavuğu birlikte görmesi ise bolluk, bereket ve zenginlik işareti kabul edilir.

Rüyada Tavukları Sürü Halinde Görmek

Rüyada tavuk sürüsü görmek, zenginliğe, bolluk ve berekete işarettir. Bir kişi evinin içinde tavukları sürü halinde görürse o kişi bir topluluğa yönetici olur. Aynı şekilde içi tavukla dolu bir kümes görmek de bolluk ve berekete, ev sahibi olmaya, mutluluğa işarettir. Erkekler için iyi bir kadınla evlenmeye de delalettir.

Önemli rüya tabircilerinden Kirmani de tavukları bir yerde toplamanın hayırlı bir rüya olduğunu belirtmiş, bol nimet, mal ve mülke sahip olunacağına yormuştur. Bir topluluğa liderlik edileceğine de işaret etmiştir.

Rüyada küçük boylarda tavukları ya da civcivleri toplu halde görmek de başarılı bir iş yaşamına delalet eder.

Bazı rüya tabircilerine göre sürü halinde görülen tavuklar rüyayı gören kişiyle akrabalık bağı olan bazı kişilerin gizli husumeti olduğunu ve tuzak kurduklarını gösterir.

Rüyada Tavuk Pişirmek Ne Anlama Gelir?

Rüyasında tavuk pişirdiğini görmek yeni bir işle tabir olunur. O güne kadar işle ilgili yapılan hatalar varsa bunların telafi edileceğini ve yepyeni başarılı atılımlar gerçekleştirileceğini gösterir. Girilecek işte yapılan atılımların büyük başarılara ve kazançlara yol açacağı da tabirler içindedir.

Tavuk pişirmek, sevilen bir kişi ile yaşanan dargınlığın sona ereceğine, anlaşmazlıkların tatlıya bağlanacağına da delalet eder.

Eğer rüyayı gören kişi evlenmek isteyen biriyse kısa zamanda hayırlı bir kişiyle nikah masasına oturulacağını da gösterir.

rooster 5748498 640

Rüyada Tavuk Kesmek Ne anlama Gelir?

Rüyada tavuk görmenin iyiye yorulmasına karşılık tavuk kesmek geçici bir süre can sıkıcı gelişmelerin olacağına, problemlerle mücadele etmek gerekeceğine işarettir. Ancak bu problemlerin gelip geçici türden olacağı ve sonunda huzur ve feraha kavuşulacağına da işaret eder.

Bazı tabircilere göre rüyada tavuk kesenin kendisinden yaşça küçük biriyle nikah kıyacağına yorumlanır.

Rüyada Tavukların Toplu Halde Saldırması ne Anlama Gelir?

Rüyada tavuk sürüsünün kendisine saldırdığını gören kişinin rüyası bazı tatsız olaylar yaşayacağı ve bu yüzden işlerinin kötüye gideceği şeklinde yorumlanır. Fitne, fesat, dedikodu gibi şeylerle uğraşan bir kadın yüzünden maddi ve manevi kayıplar yaşanacağı, evli kişiler için eşiyle tatsızlık ve tartışma ortamı doğacağı da yorumlar arasındadır.

Rüyada Tavuk Pişirmek Ne Anlama Gelir?

Rüyasında tavuk pişirdiğini gören kimsenin rüyası helal rızık kazanacağına yorulur. Kazanılan rızkın ağız tadıyla tüketileceğine, hazmının kolay olacağına, huzur ve ferahlık vereceğine delalet eder. Maddi yönden önemli gelirler elde edileceğini, rahatlama yaşanacağına da işaret eder.

Rüyada tavuklu pilav gören kişinin problem çıkaran, yalan söyleyen biri olduğu şeklinde yorumlar mevcuttur.

woman 1822647 640

Rüyada Tavuk Yemek Ne Anlama Gelir?

Rüyasında tavuk yiyen kişinin asil ve neşeli biriyle evleneceğine işaret edilir. Helal ve hazmı kolay malla da yorumlanır. Tavuk eti, hastalıklardan şifa bulunacağına, kanadı ve yelesi çok mal ve mülke yorulur.

Rüyada Beyaz ve Siyah Tavuk Ne Anlama Gelir?

Rüyada tavuk görmek birçok tabirci için kişinin hayatına giren kadınları ifade eder. Beyaz tavuk görmek hayırlı bir kadınla evlenmeye, siyah tavuk bekar bir kadına delalet eder.

Çöplükte ya da pis bir yerde görülen tavuk ise düşük ahlaklı kadına yorulur. Karatavuk görmek ise güzel, bakımlı, iyi huylu, sadakat sahibi ve zeki bir kadınla tabir olunur. Sarı tavuk görmek ise neşeli, eğlenceli ve asil bir kadındır. Kuluçkaya yatmış tavuk görenin yakın zamanda çocuğu olur.

Rüyada Tavuk Yumurtası Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada tavuk yumurtası görmek iş hayatında yapılacak girişimlerden çok iyi sonuçlar alınacağını, bazı kişilerden gelecek destek sayesinde sorunlarla kolayca baş edileceğini gösterir.

Bir kişinin evine bir tavuğun girdiğini ve evin içinde yumurtladığını görmek de yine kadınla yorumlanır. Güzel bir kadından mal, mülk ve çocuk sahibi olunacağını gösterir.

Tavuk yumurtası kuvvetle de tabir edilir. Görülen yumurtanın sayısı ve çokluğuyla doğru orantılı olarak mal sahibi olunacağına da delalet eder.

“Rüyada Tavuk Görmek Ne Anlama Gelir?” üzerine 82 yorum

 1. Rüya tabirleri yazılarında bazı çelişkili noktalar fark ettim mesela tavuk pişirme ve yeme tabiri tek bir paragraf olsaydı daha iyi olurdu genel olarak tabirleri beğendim.

  Cevapla
 2. abi benimde kümesim var senin gibi çiftlik krmayı planlıom kanalıma abone olurmusun yani olursan ssevinirim canın sağ olsun

  Cevapla
   • Dadaş kurbanın olayım banada bir versen ne olur bıldırcın beslemek istiyorum ama bulamıyorum sivastan sevgiler

    Cevapla
   • Hayvanı seven insanı sever hangi tür olursa olsun ister kedi ister köpek ister muhabbet kuşu fark etmez insanın içinde hayvan sevgisi olmalı bence

    Cevapla
 3. Devamlı tavuklarla uğraşınca haliyle ruyadada tavuk görülür inşallah bıldırcınlarda bana çıkar rüyamda onları görürüm

  Cevapla
 4. Abi yazı çok güzel ve bilgilendirici olmuş çok teşekkürler.

  Çekilişte bana çıkarsa bana yumurta değilde yeni büyümüş tavuk ve horoz gönderirsen sevinirim

  Cevapla
 5. Rüyada tavuk görmenin tabiri çok ilginç konu olmuş hiç bu açıdan düşünmemiştim. Teşekkür ederiz bilgiler için.

  Cevapla
 6. Abi senin sürünü seviyorum umarım bana cıkar çekiliş makine koyarım çıkmasada satın alıcaz artık sizden

  Cevapla
 7. ⚠️Dikkat kralın bölgesine izinsiz girilmez ? dadaş seni kral ilan etmek lazım ama saltanat kalktı ne yapcaz

  Cevapla
 8. Katıldım bide Turgut abi senin sayende tavuk baktım ve tavuk korkumu yendim inşallah bıldırcın beslemek istiyorum ve satılması yasak olduğu için bulamıyorum

  Cevapla
 9. Abi rüyamda tavuk görüyorum ? zaten kümese girince insan rahatlıyor, rüyada güzel şekilde görmek iyiye yoruluyor. Makale gayet güzel ?

  Cevapla
 10. Yazdığınız makale için teşekkür ederim güzel hayaller güzel rüyalar dileğiyle iyi günler dilerim benide çekilişe katarsanız sevinirim

  Cevapla
 11. Konyadan Selam olsun faydalı bilgiler için teşekkürler dadaşım inşallah bize çıkar çekiliş ??

  Cevapla
Yorum yapın