Sadova Yem Nasıl?

Merhabalar hepinizin bildiği üzere son zamanlarda süs tavukçuluğunda artan talep ve ilgi nedeni ile besleyiciler hayvanları için nasıl bir diyet uygulamaları konusunda tedirgin oluyorlar. Aslında çok basit yapmanız gereken tek şey SADOVA Yem Almak. Peki, neden Sadova?

Yemin kokusu duruşu ne kadar özenle hazırlandığının bir göstergesidir. Aslında tüm mesele bunla da bitmiyor. Yemi hayvanlara sunduğunuzda onların iştahını gözlemleyebilirsiniz. Yemle olan etkileşimleri dikkatinizi çekecektir. Hayvanlarınızın neşesini hissedin onlar için kaliteli bir şeyler arıyorsanız. Kesinlikle Sadova…

Gelin neden Sadova anlatayım. Yıllardır tavukçuluk yapıyorum bir çok markanın yemini kullandım ama hiç birinde bu şekilde gözle görülür değişimler görmedim. Yemi bir kafesimde sultan cinsi tavuklarımın kafesinde kullanmaktayım. Hayvanlarımı kümesime getirdiğim günden beri sadova ile besliyorum hayvanların neşesi, tüy rengi ve hareketleri gibi dışarıdan görülen değişimlerin yanı sıra  yumurta salım rutinleri düzene girdi saat kaçta kaç adet yumurta alacağımı bilirim yumurtalarda eğik, büyük ve şekil bozukluğu gibi hiç bir sorunla karşılaşmadım. Sadova 4 aydır kullanıyorum aldığım kuluçkalık yumurtalarının %95 Dolu dışarıya gönderdiğim yani satışını yaptığım yumurtalarında %90 dolu şekliyle dönüş almaktayım. Bu doluluk oranını düşündüm acaba yemden olabilir mi? Yoksa hepsi horozda mı bitiyor? Sultan dışındaki kafeslerimin bir çoğunda yumurta doluluk oranı %75-80 Arasındayken sultan kafesim çok yüksek doluluk oranına sahip… Ve sadece sultan kafesimi sadova ile besliyorum sizce tesadüf mü?

170

Sadova döl oranını dahi etkiliyor. Döllenme basit bir olay değildir. Bilindik bir süreç içerisinde olan spermler sonuca ulaşmak için güçlü olmalılar. İşte bu güç içinde sağlam ve sağlıklı spermlere ihtiyaç vardır. Buda tamamen besinden geçer. Hayvanlara yedirdiğiniz besinlerin kaliteli olması durumu değiştirir. Sonuçları gözlemlemek için 4 ay bekledim ve artık gönül rahatlığı ile tüm tavuk camiasına bu yemi önerebilirim. Süs tavukçuluğu yapıyor ve kesin sonuçlar istiyorsanız kaliteli yem yedirmelisiniz. Ayrıca köy tavuğu besleyen ve dışarıda bakan arkadaşlara da sesleniyorum arada bir yem verdiğiniz hayvanlarınız için arada sadova verin farkı göreceksiniz.

Sadova yem yedirirken diğer değişen etkenlerden de bahsedelim soruyorlar bazen yumurta sarısı renksiz ve yumurta kabuğu güçsüz gibi sorularınıza da bir kaç ay içerisinde çözüm bulabileceğiniz bir yemdir sadova… Ben kümesimde gözlemlediğim bir faktör daha var, oda sadova ile beslediğim hayvanların hasta olmamaları samimiyetle söylüyorum hastalık görmedim inşallah görmemde Sultan Tavuklarım Ve Horozum Hepsi Sağlıklı ve keyifleri yerinde. Zaten doğası gereği tavukların hasta olmaması gerek… Neden bir tavuk kolayca hasta olur? Onların metabolizmaları bizimkilere göre daha hızlı ayrıca dış etkenlere yaratılış sebebi ile daha dayanıklı ve bağışıklı olmaları gerekmez mi? Bunun sebebini yemlere veriyorum. Bizler insan olarak sürekli sağlıksız ve zararlı besinler yiyerek yaşamımızı kısaltıyorken tavuklarımıza verdiğimiz kalitesiz ve içinde ne olduğunu bilmediğimiz yemlerin sizce hayvanlarımız üstündeki etkisi ne olacaktır. Artık daha dikkatli davranıyorum. Seçim yaparken 3 kez düşünüyor tercihimin sadova olduğunu biliyorum. Çünkü içinde ne var biliyoruz. Çünkü sonuçları görüyoruz.

Her yıl bir den fazla tavuk ve horoz şampiyon oluyor. Bu şampiyonların hepsinin hangi yemlerle beslendiğini biliyor musunuz? Hepsi de sadova ile besleniyor. Sevgi ile yaptığınız bu işi kalite ile harmanlar sanız işte o zaman her şey daha güzel olur. İşte o zaman yerli üretim kazanır. İşte o zaman emek verenlerin emeklerini karşılamış olursunuz. İşte o zaman tüm tavuk camiası kazanır. Sizler kazanırsınız bizler kazanırız sağlık ve esenlik için kümesinizin ve sizin huzurunuz için kaliteden ödün vermeyin fiyatlar kalitenin yansımasıdır.

logo
Sadova: http://www.sadovayem.com/

BEN : Turgut CANBAŞ

4 Yıldır Tavuklarla Uğraşmaktayım 3 Yıldır Youtube Kanalımda Bilgi Paylaşıyorum, 1 Yıldır Süs Tavukçuluğuna Başlamış Bulunmaktayım Ve Gine Bir Tecrübemi Aktarmak İstedim… Umarım Faydalı Olmuştur. Umarım Artık Kümesiniz Daha İyi Ve Huzurlu Olur Bol Bereketli Günler Dilerim… Youtube: Harikalar Diyarı Yem: Sadova

NOT: Kesinlikle Reklam Amaçlı Yazılmış Bir Makale Değildir. Harikalar Diyarı Olarak Her Zaman Tecrübe Ederek Bilgi Paylaşımı Yaparız.

Tavukların Yem Değişimlerini Yavaşca Yapmalısınız Yeni Bir Yeme Geçtiğinizde Yavaş Yavaş Önce Yeni Aldığınız Yemi Karıştırarak Hayvanları Alıştırın…

 

“Sadova Yem Nasıl?” üzerine bir yorum

Yorum yapın