Şam Güvercini Özellikleri

Şam güvercini, evcil bir fantezi güvercin türüdür. Şam güvercini Şam, Suriye kökenli olduğu düşünülmekte ve cins, menşe yeri için bu şekilde adlandırılmıştır.

Cins, aslında uzun yıllar boyunca seçici üreme yoluyla geliştirildi.

Bu cins ve diğer evcilleştirilmiş güvercin çeşitleri, hepsi vahşi veya vahşi kaya güvercininin torunlarıdır . Evcilleştirilmiş güvercinlerle ilgili en eski literatürün bazılarında adı geçen eski bir cinstir.

Şam güvercini ırkının yaklaşık 3000 yaşında olduğu söyleniyor. Ancak, aşağıda bu güzel güvercin ırkı hakkında daha fazla bilgi okuyun.

Şam Güvercini Görünümü

Şam güvercini çok güzel görünüme sahip orta boy bir kuştur. Bu güzel kuşların en çarpıcı iki özelliği koyu erik gözleri ve parlak gözleridir.

Başları oldukça büyük ve biraz yuvarlaktır, akasya üzerinde orta derecede bir duruş vardır. Gözleri çok parlak, cereleri mürdüm veya erik rengindedir. Küt, koyu renkli ve tıknaz gagaları vardır.

Ve gaga neredeyse aynı uzunluktadır. Göğüsleri geniş, belirgin ve öne doğru çıkıntılıdır.

Şam güvercininin kanatları vücuda sıkıca tutturulmuş, uçları sadece birbirine değecek şekilde kuyruğunun üzerinde uzanmaktadır. Bu kuşların ayakları ve bacakları siyah ayak tırnaklarıyla koyu kırmızı renktedir.

Olgun Şam güvercinlerinin ortalama canlı vücut ağırlıkları 370 ile 425 gram arasındadır. RightPet ve Wikipedia’dan fotoğraf ve bilgi.

kullanımlar

Damascene güvercini, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir gösteri ırkıdır . Ve Avrupa’da faydalı bir kuş olarak yetiştirildi.

Özel notlar

Şam güvercini çok güçlü ve dayanıklı bir kuştur. Çok zekidir ve uçma egzersizinden faydalanacaktır. Bir gösteri kuşu olmasına rağmen, yarışmaz veya hedef aramaz, ancak kuşlar yine de uçarken görülmeye değerdir.

Bu kuşlar, belki 100 ft kadar bir yükseklikten doğrudan çatı katına düşebilirler. Bu kuşların aynı zamanda iyi ebeveynler olmalarıyla da ünlüdürler ve kendi yavrularına diğer birçok evcil güvercin ırkından daha uzun süre bakarlar .

Ortalama ömürleri yaklaşık 10 yıl olan oldukça uzun ömürlü kuşlardır. Aşağıdaki çizelgede bu cinsin tam cins profilini gözden geçirin.

Irk Adı Şam
Diğer İsim Hiçbiri
Irk Amaç Sergi, evcil hayvanlar
Özel notlar Güzel kuşlar, çekici görünüm, gösteri amaçlı mükemmel, evcil hayvan olarak yetiştirmek için iyi, çok güçlü ve dayanıklı, çok zeki, iyi ebeveynler, yaklaşık 10 yıllık ömrü ile uzun ömürlü
Irk Sınıfı Orta
Ağırlık 370-425 gram
İklim Toleransı yerel iklimler
Uçma Yeteneği İyi
Evcil Hayvanlar gibi İyi
Renk Beyaz
Nadirlik Yaygın
Ülke/Menşe Yeri Şam
Yorum yapın